Kanadyjski debiutant zapytał kobietę, czy poszła na policję po tym, jak rzekomo padła ofiarą napaści seksualnej

Kanadyjska flaga znajduje się na ławce podczas Mistrzostw Świata Juniorów IIHF w Buffalo w stanie Nowy Jork, 2 stycznia 2018 r.Nathan Dennett/The Canadian Press

Pewnego dnia po konfrontacji w pokoju hotelowym, która doprowadziła do pozwu o napaść na tle seksualnym, zawodnik kanadyjskiej międzynarodowej drużyny juniorów hokejowych wymienił wiadomości tekstowe z kobietą, o której mowa.

Gracz zaczął od zapytania kobiety, czy poszła na policję.

Kobieta powiedziała, że ​​rozmawiała z matką, a jej matka wezwała policję wbrew jej woli.

„Powiedziałeś, że dobrze się bawisz” – napisał gracz.

„Byłem naprawdę pijany i nie czułem się z tym dobrze po tym. Odpowiedziałem, ale nie próbuję nikogo wpakować w kłopoty”.

„Byłem w porządku z pójściem z tobą do domu i nie spodziewałem się po tym nikogo innego. Czułem się, jakbym był wyśmiewany i wykorzystywany. „

Wiadomości tekstowe, wysłane nieco ponad dzień po zbliżeniu seksualnym, zostały pokazane The Globe and Mail przez prawników siedmiu bezimiennych członków kanadyjskiej drużyny hokejowej juniorów z Kanady 2018. Drużyna była w centrum zarzutów dotyczących wielomilionowych proces sądowy Został rozstrzygnięty przez Hockey Canada w maju na nieujawnioną kwotę. Sprawa jest obecnie badana przez Hockey Canada, National Hockey League i Parlament.

Prawnicy pokazali także The Globe dwa filmy nagrane tego wieczoru, mówiące, że stosunek seksualny był dobrowolny i że skarżąca nie była przestraszona, zastraszona ani odurzona, twierdziła.

Prawnik kobiety odmówił komentarza, powołując się na trwające śledztwo. W swoim pozwie złożonym w kwietniu 2022 r. kobieta twierdziła, że ​​została poinstruowana, aby powiedzieć, że jest trzeźwa podczas nagrywania wideo.

Prawnicy graczy twierdzą, że przekazali londyńskiej policji wiadomości tekstowe i dwa filmy pokazane w The Globe w 2018 roku. Uzasadnione powody, by sądzić, że doszło do napaści na tle seksualnym. Londyńska policja odmówiła komentarza na temat szczegółów śledztwa.

Decyzja Hockey Canada o rozstrzygnięciu pozwu została podjęta bez powiadomienia graczy, którzy, według ich prawników, zaprzeczają jakimkolwiek wykroczeniom.

READ  Sivan Hassan cudem wygrywa po upadku

W tej sprawie wybuchło publiczne oburzenie, co skłoniło rząd federalny do zrobienia tego zamrażać Finansowanie dla Hockey Canada i wielu dużych firm Pasterze czasowo wycofać swoje poparcie. Śledztwo prowadzone przez firmę Hockey Canada, kierowane przez kancelarię Henein Hutchison, nie zostało zakończone, ale ostatecznie w liście otwartym W tym tygodniu organizacja obiecała wznowić śledztwo i oczyścić toksyczną kulturę w sporcie. Przedstawiciele Hockey Club Canada powrócą do Parlamentu jeszcze w tym miesiącu, aby odpowiedzieć na pytania komisji dotyczące prowadzenia śledztwa w sprawie napaści na tle seksualnym.

Kanadyjski hokej stoi w obliczu zamieszania w związku z postępowaniem w sprawie zarzutów o napaść na tle seksualnym. Oto, co musisz wiedzieć

W swoim oświadczeniu kobieta twierdziła, że ​​poszła do pokoju hotelowego w Londynie w Ontario z jednym graczem i zaangażowała się w akty seksualne z tym graczem 19 czerwca 2018 roku. Siedmiu innych członków Kanadyjskiej Ligi Hokejowej rzekomo weszło później do pokoju bez jej zgody i zaangażowało się w szereg aktów seksualnych, na które nie wyraziła zgody. Twierdzi, że odczuwała nieuchronny strach przed fizyczną krzywdą i czasami płakała i próbowała opuścić pokój, ale została „zmanipulowana, zmanipulowana i zastraszona, aby zostać, po czym została poddana dalszym napaściom seksualnym”. Zarzuty nie zostały przetestowane w sądzie.

Prawnicy siedmiu graczy odmówili podania, który gracz wysłał wiadomości, ani nie ujawnili poszczególnych graczy, których reprezentowali, dodając, że informacje zostaną uwzględnione w toczących się dochodzeniach.

W rozmowie tekstowej dzień po wypadku gracz zwrócił uwagę, że kobieta powinna ponownie rozważyć sytuację z policją.

„Musisz teraz porozmawiać z matką i wyjaśnić sprawę z policją, zanim to zajdzie za daleko. To poważna sprawa, ponieważ przeinacza fakty i może mieć poważne konsekwencje dla wielu osób, w tym ciebie „- napisał gracz.

Kobieta przeprosiła za wszelkie kłopoty, które mogła już spowodować.

„Czy możesz wymyślić, jak to zrobić i wezwać policję” – zapytał gracz. Wyślij SMS-y kilka razy w ciągu najbliższych kilku godzin, aby sprawdzić, czy coś zostało zrobione.

READ  Legenda Maple Leafs, Borje Salming, u której zdiagnozowano ALS

Napisał: „Doceniam, że zamierzasz położyć temu kres i wiem, że nie powinno być ci łatwo zadzwonić na policję i powiedzieć, że to pomyłka”.

W końcu tego wieczoru kobieta powiedziała: „Powiedziałam im, że nie zamierzam dalej się tym zajmować i że to był błąd. Teraz powinno być dobrze, więc mam nadzieję, że to już nie nadejdzie”.

W swoim pozwie kobieta twierdziła, że ​​pozwani, określani jako John Doe jeden do ośmiu, naciskali na nią, aby nie zgłaszała ich na policję i nie współpracowała w dochodzeniu karnym. Według prawników graczy, kobieta i siedmiu graczy, którzy wynajęli ich prawników, składali zeznania lub wywiady z londyńską policją.

Prawnicy nie ujawnili tożsamości kobiety i powiedzieli, że wiadomości tekstowe i filmy zostały pokazane kanadyjskim śledczym z drużyny hokejowej.

Prawnicy powiedzieli, że pierwsze wideo pokazane w The Globe trwa sześć sekund i zostało nagrane 19 czerwca 2018 roku o godzinie 3:25. Pokazuje kobietę od szyi w górę. Słychać męski głos mówiący „Czy wszystko w porządku?”

Kobieta mówi: „Zgadzam się z tym”.

Drugi klip ma 12 sekund i został nakręcony około godziny później o 4:26. ​​Ta sama kobieta wydaje się zakrywać ręcznikiem w pokoju hotelowym, a w tle są zamknięte drzwi prowadzące do holu.

„Zapisujesz mnie?” Ona pyta. Wszystko odbywało się za obopólną zgodą. Jesteś paranoikiem, świętym. Podobało mi się to, było dobre. Wszystko odbywało się za obopólną zgodą. Jestem taki trzeźwy, dlatego teraz nie mogę tego zrobić.

Nie jest jasne, kto nakręcił filmy ani dlaczego to zrobił. Nie jest też jasne, o czym ta kobieta mówi.

The Globe opisał zawartość filmów Elizabeth Sheehy, jednej z czołowych krajowych ekspertek od kanadyjskiego prawa o napaści na tle seksualnym. Prof. Sheehi powiedziała, że ​​chociaż nie komentowałaby szczegółów tej sprawy, ogólnie rzecz biorąc, filmy takie jak ten nie są pomocne w ustalaniu zgody, ponieważ w Kanadzie zgoda może wystąpić tylko w momencie aktywności seksualnej – nie wcześniej. lub później. Powiedziała, że ​​musi to być ciągłe i związane z określonym rodzajem aktywności.

READ  Kanada dołącza do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w dyplomatycznym bojkocie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Jednak strzały mogą zostać użyte do zaatakowania wiarygodności skarżącej, powiedział profesor Shehe, lub mogą być użyte do wsparcia obrony, na którą gracze uważają, że się zgodziła i że podjęli rozsądne kroki w celu uzyskania jej zgody.

Profesor Shehe powiedział, że istnieją również sposoby na obalenie tych wyjaśnień dotyczących filmów.

Na przykład kodeks karny wyraźnie stwierdza, że ​​zgoda nie jest uzyskiwana, gdy skarżący używa siły, groźby lub strachu przed użyciem siły, powiedziała.

„Innymi słowy, gdyby można było wykazać, że poddała się ze strachu przed siedmioma mężczyznami w pokoju, nie udzieliłaby ważnej zgody prawnej” – powiedział profesor Sheehi. „Fakt, że wciąż jest w pokoju z tymi facetami, kiedy wypowiada te oświadczenia, jest naprawdę ważny”.

hokej Kanada Powiedział w zeszłym tygodniu Zamierza wznowić śledztwo w 2018 roku wypadek. Zostało ono wstrzymane na czas dochodzenia policyjnego, a następnie anulowane, ponieważ powód nie chciał rozmawiać ze śledczymi Hanina Hutchisona. Skarżąca powiedziała, że ​​będzie współpracować z nowym sonda.

Haneen Hutchison powiedział, że 10 graczy dobrowolnie zastosowało się do ich dochodzenia w 2018 r., dwóch odmówiło udziału, a siedmiu odmówiło, w oczekiwaniu na zakończenie śledztwa policyjnego.

Prawnicy siedmiu piłkarzy, których nazwiska nie zostały ujawnione, twierdzą, że ich klienci są chętni do współpracy w ramach wznowionego śledztwa Hockey Canada, ale „nie poznali jeszcze zakresu procedur, które będą stosowane”. Gracze wezmą udział w kolejnym dochodzeniu w sprawie incydentu prowadzonego przez National Hockey League, a niektórzy gracze grają teraz jako profesjonaliści.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top