Fox opuszcza mecz Rangersów z powodu kontuzji dolnej części ciała

Nowy Jork — Obrońca New York Rangers Adam Fox doznał kontuzji dolnej części ciała w pierwszej kwarcie i nie wrócił na boisko na czwartkowe zwycięstwo 2:1 nad Carolina Hurricanes w Madison Square Garden.

Na 7:57 do końca pierwszej połowy drużyna Fox zderzyła się noga w nogę z napastnikiem Hurricanes Sebastianem Aho.

Pozostał na lodzie, aby dokończyć swoją zmianę po przerwie telewizyjnej i rozegrał kolejną 31-sekundową zmianę, ale opuścił ławkę rezerwowych, aby wrócić do szatni około 5:30 do końca meczu i remisem. 1-1.

Fox nie wrócił na początku drugiej połowy, a Rangersi wykluczyli go z gry do końca meczu.

„Jeśli będzie pauzował przez jakiś czas, oczywiście będzie ważnym graczem w tej lidze i ważnym graczem dla naszej drużyny” – powiedział kapitan Rangers Jaco. „Chłopaki będą musieli przyspieszyć”.

Fox ma 11 punktów (trzy gole i osiem asyst) w 10 meczach w tym sezonie, najwięcej ze wszystkich obrońców NHL, a w czwartek do gry dołączą Cale Makar z Colorado Avalanche i Quinn Hughes z Vancouver Canucks.

W zeszłym sezonie był wicemistrzem Erika Karlssona, wówczas drużyny San Jose Sharks, w zdobyciu Norris Trophy jako najlepszy obrońca NHL, zdobywając 72 punkty (12 goli i 60 asyst) w 82 meczach. Fox wygrał Norrisa w latach 2020–21.

Nowojorski napastnik Filip Chytil opuścił boisko pod koniec drugiej połowy z powodu kontuzji górnej części ciała i również nie wrócił.

Trener Rangers, Peter Laviolette, powiedział, że Fox i Chytil zostaną poddani ocenie w piątek.