Gracze wyrażają pogardę dla formatu play-off w obecnym FedExCup

Atlanta – Minęło półtorej dekady, odkąd PGA Tour przełamał stereotypy swoją wersją golfa, ale jeśli szybki sondaż wśród graczy w ostatnich dniach sugeruje, że wciąż jest wiele do zrobienia.

„Nie podoba mi się to” – powiedział niedawno Jon Ram. „Myślę, że to niesprawiedliwe”.

Inni nie byli tak powściągliwi jak Ram.

„Szczerze mówiąc, to nie jest dobra koordynacja”, powiedział Patrick Cantlay, dodając, że niepowodzenie Xandera Shaveli w wygraniu mistrzostw 2020 Tour, mimo że strzelił najgorszy wynik tygodnia, było „kryminalne”.

Nawet Justin Thomas – który, w zależności od tego, kogo zapytasz, był nieumyślnie katalizatorem ostatniej reformy formatu play-off – ma swoje problemy.

“Mogłem mieć najlepszy sezon w historii PGA Tour. Mogę wygrać 15 razy w jednym sezonie i mogę tu przyjechać i coś szkodliwego może się zdarzyć, gdy nie mogę grać lub doznać kontuzji i nie grać, a następnie zająć 30. miejsce w FedExCup – powiedział Thomas. “Nie sądzę, że to sprawiedliwe. Myślę, że jest to coś, co można w jakiś sposób poprawić lub naprawić.”

Historycy pamiętają, że to Thomas w Tour Championship 2017 odwrócił losy obecnego systemu. Thomas, który kończył sezon kariery, który obejmował pięć zwycięstw i główne mistrzostwo, zajął drugie miejsce za Shavely w East Lake, ale wygrał Puchar FedEx tylko po to, by nazwać go „miłą nagrodą pocieszenia”. Chwała za szczerość Thomasa, ale nie to chcieli usłyszeć Tour lub jego sponsorzy, więc czas na trochę więcej komfortu/flexu.


Pełne czasy zawodów BMW Championship


Poprawka polegała na systemie punktacji opartym na trafieniach, który obniżał boisko w oparciu o pozycję gracza na liście punktów posezonowych, przy czym numer 1 zaczynał się w tygodniu od 10 poniżej, 2 na 8 poniżej i 3 na 7 poniżej wszystkich aż do numerów 26 do 30 równomiernie. Zwolennicy Touru twierdzą, że jest to równowaga, która uwzględnia aspekt wyścigów trwający przez cały sezon, a także potrzebę pewnego rodzaju zwrotów akcji po sezonie.

READ  Wewnątrz decyzji NHL o umieszczeniu reklam na koszulkach

Nowy system zakończył również zawsze irytującą niedzielną imprezę z dwoma zwycięzcami – zwycięzcą Tour Championship i mistrzem FedExCup. Zamiast tego obecny format to zwycięzca bierze wszystko, co jest najlepszą częścią najnowszej wersji.

„Podoba mi się to o wiele bardziej niż poprzednie, w tym sensie, że wiesz, gdzie jesteś i wiesz, co musisz zrobić” – powiedział we wtorek Ram w East Lake. „To, co kocham, to to, że rozumiesz, co się dzieje i co się wydarzy, kto jest na czele i co musisz zrobić, aby wygrać, ale nie zgadzam się z każdą częścią koordynacji”.

Stworzyło to również znacznie wyraźniejszy obraz dla fanów, którzy od lat zmagali się ze zrozumieniem nieskończonej ilości oczekiwań i przydziału punktów.

Ale to nadal jest niepoprawne. Przynajmniej to nie jest odpowiednie dla graczy.

Szczególnie głośno mówił o tym Ram. Jego zdaniem, gracz może mieć historyczny rok – wielokrotne zwycięstwa, wielkie mistrzostwa i niezrównane sukcesy – ale zawsze jest to zły tydzień w East Lake, z dala od względnego zapomnienia.

Rex Hoggard

Jon Ram powtórzył w finale sezonu, że nie jest wielkim fanem sposobu, w jaki zorganizowano mecz FedEx Cup.

„Tak jak powiedział mi przedstawiciel PGA Tour, jestem fanem Patriots, Patriots wygrali wszystko [in the regular season]A dochodząc do Super Bowl i nie wygrywając Super Bowl, nie wygrałeś Lombardi Cup, prawda? – Moja odpowiedź brzmiała, że ​​wciąż są na drugim miejscu – powiedział Ram.

W ciągu ostatnich dwóch lat, odkąd zastosowano punktację na podstawie uderzeń, Thomas był najlepszym tego przykładem, rozpoczynając tydzień w 1919 jako pierwszy na liście punktów i mając zaledwie 10 poniżej par, aby zająć trzecie miejsce i pięć. strzały za ewentualnego mistrza McIlroya.

READ  13 nazwisk w tym - Logan?

A męka Schauffele na zeszłorocznym finale również nie pomaga wiarygodności ulicy. Rozpoczął tydzień z wynikiem 3 poniżej (nr 14 na liście punktów), oddał cztery rundy w latach 60., w sumie 18 poniżej par i przegrał trzema strzałami z Dustinem Johnsonem. Bez punktacji opartej na uderzeniach Schauffele wygrałby czterema uderzeniami, co zostało potwierdzone przez rankingi, które przyznały Schauffele pierwsze miejsce, ale nie w Tourze.

Choć łatwo przyznać, że obecny system jest daleki od doskonałości, większość przyznaje również, że nie ma łatwej odpowiedzi.

„Musi być lepsze rozwiązanie” – powiedział Cantlay, który w tym tygodniu zaczął jako numer jeden i w wieku poniżej 10 lat. „Nie jestem mózgiem formatów golfowych i jest wiele ruchomych części, więc nie mówię, że mam odpowiedź, jest tam wielu mądrych ludzi i gwarantuję, że musi być opcja dla lepszy format niż obecna gra, w którą gramy”.

Najlepsi i najzdolniejsi z Touru spędzili większą część 15 lat na poszukiwaniu tego rozwiązania, a jeśli jesteśmy uczciwi, nie ma to nic wspólnego z brakiem wysiłku, a wszystko z pozorną sprzecznością golfa jako play-off sport.

Jasne jest też, że jeszcze nas tam nie ma.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top