Drugi urzędnik twierdził, że burmistrz hrabstwa Los Angeles próbował zatuszować użycie nadmiernej siły przez Vice

Lemon twierdziła w pozwie złożonym w czwartek, że Villanueva zemściła się na niej „za bycie demaskatorem w kilku przypadkach bezprawnego i innego niezgodnego z prawem postępowania oraz za ukrywanie incydentu nadmiernego użycia siły”.

Incydent ten miał miejsce 10 marca 2021 r. w Sądzie Okręgowym San Fernando. Lemon twierdził, że więzień uderzył zastępcę, który ukląkł mu na głowie i „ograniczył mu oddech na długo po tym”, jak więzień przestał stawiać opór.

Działania zastępcy, które zostały zarejestrowane na wideo, przypominają działania byłego oficera Minneapolis Dereka Chauvina przeciwko George Floyd Domniemana skarga prawna. Wybór ławy przysięgłych w procesie o morderstwo Chauvina rozpoczął się dzień wcześniej.

Ale zamiast postępować zgodnie z odpowiednimi procedurami, Villanueva starał się zapobiec dalszym działaniom związanym z wypadkiem, aby uniknąć „złych mediów”, twierdzi Lemon.

W oświadczeniu dla CNN Departament Szeryfa powiedział: „Z powodu wielu aktywnych śledztw i dwóch procesów cywilnych nie możemy obecnie komentować dalej. Czekamy na fakty przedstawione w sądzie”.

Villanueva, który kieruje Przysięga Wielkiego Burmistrza Państwa, Do reelekcji w czerwcu.

Urzędnik ma historię „zgłaszania i zgłaszania obaw”

Lemon twierdzi, że około 15 marca 2021 r. przywiozła do Villanuevy DVD z nagraniem incydentu w sali sądowej, po tym, jak dowiedziała się o tym od innych funkcjonariuszy.

Po obejrzeniu filmu Villanueva powiedział jej, że wydział burmistrza „w tej chwili nie potrzebuje złych mediów” i powiedział, że „załatwi sprawę”, powiedział prokuratura.

Szeryf następnie uniemożliwił wewnętrzne śledztwo i oskarżenie o napaść przeciwko więźniowi uczestniczącemu w incydencie, ponieważ „Villanueva wiedział, że jeśli oskarżenie zostanie wniesione przeciwko osadzonemu, jego obrońca będzie miał dostęp do nagrania i opinia publiczna będzie mogła go zobaczyć, ” roszczenia roszczenia.

Lemon później oskarżył Sharifa o kłamstwo, kiedy po raz pierwszy obejrzał wideo „aby dopasować się do fałszywej osi czasu”.

READ  Biden przybył do Europy, a jego prezydentura w domu wisi na włosku

Prokuratorzy twierdzą, że Lemon ma historię „zgłaszania i zgłaszania obaw” dotyczących bezprawnego zachowania burmistrza po incydencie w 2021 roku.

Zachowanie to obejmuje „zazwyczaj nakazy odwetu wobec osób o odmiennych opiniach i demaskatorów”, wykorzystanie zasobów departamentu „w celu prowadzenia kampanii politycznej na rzecz reelekcji” oraz promowanie osób, które zostały zdyskwalifikowane lub uznane za popełniające bezprawne czyny lub dochodzenie, rzekome roszczenie.

Lemon prosi hrabstwo o zapłatę 5 milionów dolarów odszkodowania za to, co według niej jest odwetowym wzorem burmistrza wobec niej, w tym czterema degradacjami.

Inny urzędnik stawia podobne zarzuty

ten Pierwotnie donosił „Los Angeles Times” Zarzuty zatuszowania i opublikowania fragmentów nagrania z monitoringu incydentu w sądzie 25 marca.

Film uzyskany przez The Times pokazuje, jak więzień bije zastępcę, zanim zostanie przywiązany do podłogi. Leżąc na podłodze, zastępca kładzie kolano na głowie więźnia i trzyma go tam nawet po tym, jak więzień przestaje stawiać opór, a on jest trzymany przez kilku funkcjonariuszy i skuty kajdankami, zgodnie z filmem uzyskanym przez The Times.

Gazeta donosiła, że ​​poseł przez trzy minuty trzymał osadzonego kolano na głowie.

W swoim początkowym artykule gazeta poinformowała o wewnętrznej recenzji dokonanej przez komandora Alaina Castellano, który skrytykował sposób prowadzenia sprawy.

Castellano napisał w recenzji, że urzędnicy administracji byli zaniepokojeni optyką sprawy „ze względu na jej charakter i podobieństwa do powszechnego użycia siły, którą użył George Floyd”, dodając, że urzędnicy ci postanowili nie wnosić oskarżenia przeciwko więźniowi unikaj zwracania uwagi na incydent, według Timesa.

Jak podała gazeta, rzecznik resortu policji powiedział wcześniej, że burmistrz dowiedział się o incydencie w październiku i natychmiast zarządził śledztwo w sprawie zwolnionego ze służby zastępcy. Na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz powiedział, że pierwotnie widział nagranie z wypadku W listopadzie, Podana wcześniej przez oficera październikowa data była szacunkowa.
Gazeta podała, że ​​Castellano był pierwszym urzędnikiem, który w tym tygodniu wniósł sprawę, oskarżając Villanuevę o utrudnianie wymiaru sprawiedliwości. Według niego, podobnie jak Lemon, szeryf podobno obejrzał wideo zaledwie kilka dni po wypadku czasy.

Sharif krytykuje reportera za ukrywanie historii

Na konferencji prasowej Villanueva ostro skrytykował i odniósł się do dziennikarza, który relacjonował sprawę i zarzuty zatuszowania, Alaina Chekmediana, był przedmiotem dochodzenia.
Szeryf próbował wycofać te komentarze później tego dnia, mówiąc: Sekcja Tweet że „nigdy dzisiaj nie wspomniałem, że reporter „Los Angeles Times” był podejrzanym w śledztwie kryminalnym. Nie jesteśmy zainteresowani ściganiem ani ściganiem zarzutów kryminalnych przeciwko żadnemu dziennikarzowi”.
Villanueva ma Twierdził bez dowodów To, że media strategicznie mierzyły w czasie negatywne historie, aby zaszkodzić jego staraniom o reelekcję.

Jego komentarze we wtorek zaalarmowały zwolenników wolności prasy. „Ukryta insynuacja, że ​​Allen Chekmedian zrobił coś złego, zgłaszając zachowanie organów ścigania, pokazuje fundamentalny brak zrozumienia, jak pracują dziennikarze” – powiedziała CNN Kathryn Jacobsen, koordynator programu amerykańsko-kanadyjskiego CPJ.

READ  Były doradca Trumpa „rzuca nowe światło” na rosyjskie śledztwo: Demokraci | Aktualności Donalda Trumpa

„Dziennikarze nie powinni być zniesławiani ani zastraszani śledztwem tylko za to, że wykonują swoją pracę i zajmują się sprawami interesu publicznego” – dodał Jacobsen.

Na konferencji prasowej pod koniec zeszłego miesiąca szeryf oskarżył również generalnego inspektora hrabstwa Los Angeles o celowe ujawnienie negatywnych informacji na temat departamentu tuż przed rozpoczęciem kampanii Villanueva.

W liście wysłanym do szeryfa W zeszłym miesiącu Inspektor generalny hrabstwa Los Angeles, Max Huntsman, zażądał dokumentów, które nie zostały jeszcze dostarczone śledczym w ramach śledztwa w sprawie Zastępcy gangu w biurze burmistrza. W tym liście Huntsman powiedział, że co najmniej 41 prawodawców zostało do tej pory zidentyfikowanych jako członkowie gangu.

We wcześniejszym oświadczeniu Villanueva opisał śledztwo w sprawie gangów organów ścigania jako „wyprawę na polowanie i teatr polityczny”.

Taylor Romain i Jason Kravarik z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top