Liczba ofiar śmiertelnych w mieszkaniu na Florydzie wzrasta do 64

W czwartek urzędnicy poinformowali, że ekipy poszukiwawcze w zawalonym apartamentowcu w pobliżu Miami odzyskały 10 dodatkowych ciał, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 64, dzień po tym, jak ogłosili, że nie ma już nadziei na znalezienie kogoś żywego.

76 osób nadal uważa się za zaginionych w katastrofie i uważa się, że znajdowały się w mieszkaniu Champlain Towers South, kiedy nagle zawaliło się we wczesnych godzinach 24 czerwca, powiedziała burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniela Levine Cava na konferencji prasowej.

Od północy czasu lokalnego działania nadzwyczajne oficjalnie przesunęły się z poszukiwania ocalałych na operację odzyskiwania, eliminując wszelką nadzieję na ocalenie kogokolwiek z gruzów.

Wyczerpujące poszukiwania ocalałych zwróciły się w środę o północy, po tym, jak władze stwierdziły, że doszły do ​​bolesnego wniosku, że pod gruzami budynku mieszkalnego Surfside „nie ma szans na życie”.

„Wczoraj było ciężko” – powiedział na konferencji prasowej gubernator Florydy Ron DeSantis. „Ale praca będzie kontynuowana i zidentyfikują każdą osobę”.

Oglądaj | Prace nad zawaleniem się mieszkania na Florydzie zmierzają w kierunku powrotu do zdrowia:

Poszukiwanie potencjalnych ocalałych zakończyło się zawaleniem mieszkania w Surfside na Florydzie, mówi Daniela Levine Cava, burmistrz hrabstwa Miami-Dade. „Naprawdę wyczerpaliśmy każdą opcję” – powiedziała. Misja znajduje się teraz w fazie regeneracji. (Karl Jost/The Miami Herald przez The Associated Press) 0:55

Michael Stratton, którego śmierć żony Cassie nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, powiedział, że przyjaciele i rodzina zaakceptowali „utratę jasnej i życzliwej duszy z duchem przygody”. Rozmawiał przez telefon z żoną, gdy budynek się zawalił, a ona opisała jej drżenie, zanim telefon się wyłączył, powiedział KDVR-TV.

„To nie był cud, o który się modliliśmy, ale nie dlatego, że ekipy ratunkowe, których niestrudzonej odwagi nie zapomnimy” – powiedział w czwartkowym oświadczeniu.

READ  US Navy szarżuje na marynarza rok po tym, jak ogień zniszczył okręt na kotwicy

Levin Kara powiedział, że załogi „wykorzystały każdą możliwą strategię, każdą możliwą dostępną technologię”, aby znaleźć ludzi pod gruzami.

„Usunęli ze wzgórza ponad siedem milionów funtów betonu i gruzu. Użyli sonaru, kamer, psów i ciężkiego sprzętu. Szukali pustych przestrzeni i szukali ofiar” – powiedziała.

Członek izraelskiego zespołu poszukiwawczo-ratowniczego salutuje przed gruzami podczas ceremonii modlitewnej i minuty ciszy w środę. (Jose A. Iglesias / Reuters)

Na kilka godzin przed oficjalnym przejściem z misji ratunkowej do akcji ratunkowej, pracownicy służb ratunkowych dołączyli do lokalnych urzędników, rabinów i księży na chwilę ciszy.

Urzędnicy zobowiązali się do kontynuowania działań naprawczych do czasu znalezienia szczątków każdej zaginionej osoby.

Śledczy pracują nad sprawdzeniem, czy wszyscy zaginieni rzeczywiście byli w budynku, kiedy się zawalił.

Zastępca naczelnego strażaka Miami-Dade, Ray Gadallah, powiedział rodzinom podczas specjalnej odprawy, że strażacy przestaną używać psów ratowniczych i urządzeń podsłuchowych.

„Naszym jedynym obowiązkiem w tym momencie jest doprowadzenie do zamknięcia”, powiedział, gdy jego krewni płakali w tle.

Mężczyzna odwiedza pomnik ofiar w czwartek. (Joe Riddell/Getty Images)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top