Minister spraw zagranicznych Ukrainy powiedział, że Rosja może rozpocząć „wielką ofensywę” w styczniu lub lutym

Armia rozpoczęła test rakietowy Patriot w 2019 roku. Systemy obrony przeciwrakietowej Patriot są przeznaczone do zwalczania i niszczenia pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, zaawansowanych samolotów i pocisków manewrujących. (Jason Kacho/Armia USA)

The administracji Bidena Plany wysyłki są w trakcie finalizowania System obrony przeciwrakietowej Patriot Dla mnie Ukraina Według urzędników amerykańskich i wysokiego urzędnika administracji może to zostać ogłoszone już w tym tygodniu.

Plan Pentagonu musi jeszcze zostać zatwierdzony przez sekretarza obrony Lloyda Austina, zanim będzie można go wysłać do podpisu prezydenta USA Joe Bidena. Trzej urzędnicy powiedzieli CNN, że oczekuje się zgody.

Dlaczego to jest ważne: Ukraina wezwała Stany Zjednoczone do wprowadzenia zaawansowanego systemu obrony powietrznej dalekiego zasięgu, bardzo skutecznego w przechwytywaniu pocisków balistycznych i manewrujących, ponieważ znajduje się pod ostrzałem rosyjskich pocisków rakietowych i ataków dronów, które zniszczyły kluczową infrastrukturę w całym kraju. System obrony dalekiego zasięgu będzie najskuteczniejszy wysłany do kraju, a urzędnicy twierdzą, że pomoże on zabezpieczyć przestrzeń powietrzną dla krajów NATO w Europie Wschodniej.

Nie jest jasne, ile wyrzutni rakiet będzie rozmieszczonych, ale typowa bateria Patriota obejmuje zestaw radarów wykrywający i śledzący cele, komputery, sprzęt do wytwarzania energii, stację kontroli zaangażowania i do ośmiu wyrzutni, z których każda zawiera cztery gotowe do- wystrzelić rakiety.

Urzędnicy powiedzieli, że po sfinalizowaniu planów Patrioci mają zostać szybko wysłani w najbliższych dniach, a Ukraińcy zostaną przeszkoleni do ich używania w bazie armii amerykańskiej w Grafenauer w Niemczech.

Ukraina zamawia system od miesięcy, ale wyzwania logistyczne związane z jego uruchomieniem są ogromne. Pomimo tych przeszkód „rzeczywistość tego, co dzieje się na ziemi” skłoniła administrację do podjęcia decyzji, powiedział CNN wysoki urzędnik administracji, odnosząc się do ciągłego intensywnego rosyjskiego ostrzału rakietowego.

Czytaj więcej tutaj.

READ  Korea Północna wystrzeliwuje pocisk nad Japonię

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top