Aktualizacja COVID-19 z 30 września: oto najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa w Kolumbii Brytyjskiej

Oto codzienna aktualizacja wszystkiego, co musisz wiedzieć o nowej sytuacji koronawirusa w Kolumbii Brytyjskiej

Treść artykułu

Oto codzienna aktualizacja wszystkiego, co musisz wiedzieć o nowej sytuacji koronawirusa w Kolumbii Brytyjskiej 30 września 2021 r.

Reklamy

Treść artykułu

Przedstawimy tutaj streszczenia tego, co dzieje się w Kolumbii Brytyjskiej, dzięki czemu na pierwszy rzut oka będziesz mieć dostęp do najnowszych wiadomości. Ta strona będzie regularnie aktualizowana w ciągu dnia, a zmiany będą dodawane w miarę ich pojawiania się.

Zajrzyj tutaj, aby uzyskać więcej aktualizacji w ciągu dnia. Możesz również otrzymywać najnowsze wiadomości o COVID-19 dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w dni powszednie o godzinie 19:00, subskrybując nasz biuletyn Tutaj.


Numery spraw dotyczących COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej

Według najnowszych danych z 30 września:

• Całkowita liczba potwierdzonych przypadków: 186 994 (6185 aktywnych spraw na dzień 29 września; brak aktualizacji w czwartek)
• Nowe sprawy od 29 września: 749
• Całkowita liczba zgonów: 1962 (dziewięć dodatkowych zgonów)
Przyjęć do szpitala: 340 (stan na 29 września; brak aktualizacji w czwartek)
• Intensywna opieka: 145 (do trzech)
• Całkowita liczba szczepień: 4 078 469 otrzymało pierwszą dawkę. 3 756 363 druga dawka
Powrót do zdrowia po ostrej infekcji: 177 729 (stan na 29 września; brak aktualizacji w czwartek)
• Domy opieki długoterminowej i domy mieszkalne, ośrodki ostrej opieki obecnie dotknięte: 22

Reklamy

Treść artykułu

dogłębnie:Oto wszystkie przypadki nowego wirusa koronowego przed Bożym Narodzeniem w 2021 r. | w 2020 r.


BC przewodniki i linki

• COVID-19: oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowym koronawirusie

COVID-19: Oto jak zrobić zdjęcie w Kolumbii Brytyjskiej

COVID-19: Znajdź swój obszar na interaktywnej mapie przypadków i wskaźników szczepień w Kolumbii Brytyjskiej

COVID-19: Boisz się igieł? Oto jak pokonać swoje lęki i zaszczepić się

COVID-19: Pięć rzeczy, które należy wiedzieć o rozprzestrzenianiu się wariantu P1 w Kolumbii Brytyjskiej

COVID-19: Oto wszystkie przypadki BC nowego koronawirusa w 2021 r.

COVID-19: Czy zostałeś zarażony? Oto wszystkie alerty dotyczące zdrowia publicznego w Kolumbii Brytyjskiej

READ  Kontrakty terminowe w USA niestabilne w związku z ostrożnością wobec Covid, Fed: Zamykanie rynków

COVID-19 w szkołach Kolumbii Brytyjskiej: Oto ostrzeżenia o bojkocie szkolnym

COVID-19: Unikaj wycofanych środków do dezynfekcji rąk w Kanadzie

Reklamy

Treść artykułu

COVID-19: Oto gdzie testować w Metro Vancouver

BC Narzędzie do samooceny objawów COVID-19


Najnowsze wiadomości na temat COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej

749 nowych infekcji i dziewięć zgonów, ponieważ szkoły rozważają kliniki szczepień

Kolumbia Brytyjska odnotowała 749 więcej przypadków COVID-19, ponieważ zbliża się do łącznej liczby 187 000 w prowincji.

Zginęło jeszcze dziewięć osób, a liczba zgonów sięgnęła 1,62 od początku epidemii.

Liczba osób na oddziale intensywnej terapii wzrasta i wynosi obecnie 145 w porównaniu do 142 dzień wcześniej, przy czym większość przypadków hospitalizacji dotyczy osób niezaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że 80,6 procent osób, które trafiły do ​​szpitala w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie zostało w pełni zaszczepionych.

Mówi, że 81 procent kwalifikujących się osób w wieku 12 lat i starszych otrzymało dwie dawki szczepionki, ale regionalny urzędnik zdrowia, minister zdrowia i premier wezwali do zaszczepienia większej liczby osób.

Reklamy

Treść artykułu

Surrey Board of Education poinformowała, że ​​współpracuje z Fraser Health, aby rozważyć organizację klinik szczepień w celu podniesienia wskaźników szczepień.

Prasa kanadyjska

Mieszanie szczepionek COVID zapewnia wysoki poziom ochrony: dane BCCDC

Badanie w Kolumbii Brytyjskiej wykazało, że metoda mix-and-match stosowana w Kolumbii Brytyjskiej do podawania szczepionek przeciw COVID-19 niektórym osobom zapewnia wysoki poziom odporności przeciwko nowemu koronawirusowi.

W badaniu British Columbia Center for Disease Control przyjrzano się poziomom ochrony oferowanym przez dwie dawki szczepionki mRNA, dwie dawki szczepionki AstraZeneca lub kombinację tych dwóch.

Okazało się, że wszystkie grupy zmniejszyły ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 o ponad 90 procent.

Ochrona była najwyższa wśród osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki mRNA – Pfizer lub Moderna – lub kombinację szczepionek AstraZeneca i mRNA.

Reklamy

Treść artykułu

Badanie wykazało, że ryzyko infekcji między tymi, którzy otrzymali zastrzyki mRNA, a tymi, którzy otrzymali mieszaną dawkę, zmniejszyło się o 91 do 92 procent.

Ryzyko hospitalizacji zostało zmniejszone o 99 procent w przypadku osób, które otrzymały mieszaną dawkę, o jeden punkt więcej niż w przypadku osób, które otrzymały szczepionki zawierające tylko mRNA.

– Cheryl Chan

Zły dzień na COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej w środę

To był zły dzień dla liczb COVID-19 w środę – ze skokiem liczby codziennych przypadków, aktywnych przypadków, hospitalizacji i 11 zgłoszonych zgonów.

READ  Kontrakty terminowe na akcje były mieszane, ponieważ inwestorzy czekają na tydzień ważnych danych ekonomicznych

Według Departamentu Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej we wtorek zidentyfikowano 813 przypadków (zgłoszonych w środę), co zwiększyło siedmiodniową średnią dzienną liczbę przypadków, a liczba aktywnych przypadków wzrosła z 5992 do 6185.

Liczba osób zarażonych Covid-19 w szpitalach wzrosła o 24 do 340, a liczba osób na oddziale intensywnej terapii wynosiła od pięciu do 146.

Reklamy

Treść artykułu

Zginęło jedenaście osób, co przyniosło żniwo śmierci do 1953 roku.

Dzieje się tak, mimo że 80,8 procent wszystkich Kolumbijczyków w wieku 12 lat i starszych jest teraz w pełni zaszczepionych. 6050 pierwszych dawek podano we wtorek.

YouTube blokuje wszystkie treści antyszczepionkowe

YouTube powiedział w poście na blogu w środę, że zabroni wszelkich treści antyszczepionkowych, omijając zakaz dezinformacji na temat szczepionek COVID w celu włączenia treści zawierających nieprawdziwe informacje na temat innych zatwierdzonych szczepionek.

Przykłady treści niedozwolonych w YouTube obejmują twierdzenia, że ​​szczepionka przeciw grypie powoduje bezpłodność, a szczepionka MMR, która chroni przed odrą, świnką i różyczką, może powodować autyzm, zgodnie z zasadami YouTube.

Rzecznik YouTube powiedział, że internetowa firma wideo należąca do Alphabet Inc blokuje również kanały powiązane z kilkoma wybitnymi działaczami antyszczepionkowymi, w tym Robertem F. Kennedy Jr. i Josephem Mercolą.

Reklamy

Treść artykułu

Ruchy pojawiają się jako YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook Inc. i Twitter Inc. Zostały skrytykowane za to, że nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się dezinformacji na ich stronach.

– Reuters

Rodzice, edukatorzy i związki z BC wzywają okręgi szkolne do ogłoszenia mandatów na maskę

Rozszerzenie stanu maski przez okręg szkolny w Vancouver, który od poniedziałku obejmie przedszkole i trzecioklasistów, doprowadziło do wezwania do większej liczby okręgów w Kolumbii Brytyjskiej, aby poszło w ich ślady z powodu braku ogólnokrajowego systemu publicznej opieki zdrowotnej.

Hrabstwo Vancouver poinformowało rodziców o zmianie w liście w środę po jednogłośnym głosowaniu członków zarządu zaniepokojonych wzrostem przypadków COVID-19 wśród dzieci.

Wymaganie od wszystkich uczniów noszenia masek zapewniłoby dodatkową warstwę ochrony, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, powiedziała w liście Carmen Chu, przewodnicząca Vancouver School of Education.

Reklamy

Treść artykułu

Surrey Board of Education wydała w środę komunikat prasowy, w którym poinformował, że od poniedziałku nałoży również maski dla wszystkich uczniów w dystrykcie, od przedszkola do klasy 12. Rada poinformowała, że ​​współpracuje z Fraser Health, aby rozważyć organizację klinik szczepień w celu zwiększenia wskaźników szczepień.

READ  Ogromne ceny domów wywierają presję na kanadyjskie grunty rolne

Dr Bonnie Henry, urzędnik ds. zdrowia hrabstwa, oparła się apelom rodziców i nauczycieli o wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy dla wszystkich uczniów, twierdząc, że wentylacja i ograniczenia dotyczące mieszania się klas w różnych klasach są również ważnymi czynnikami w szkołach.

Czytaj więcej Tutaj.

Prasa kanadyjska


Kolumbia Brytyjska mapa tygodniowych przypadków COVID, wskaźniki szczepień

Dowiedz się, jak Twoja okolica radzi sobie w walce z COVID-19 dzięki najnowszej liczbie nowych przypadków, wskaźnikom pozytywnych wyników i wskaźnikom szczepień:

Reklamy

Treść artykułu


BC Monitorowanie szczepionekLokalne zasoby zawierające informacje o COVID-19

Poniżej znajduje się szereg informacji i stron docelowych dotyczących COVID-19 z różnych agencji zdrowotnych i rządowych.

BC Narzędzie do samooceny objawów COVID-19

Coastal Health Vancouver – Informacje na temat COVID-19

HealthLink BC — strona informacyjna koronawirusa (COVID-19)

Centrum Kontroli Chorób Kolumbii Brytyjskiej – nowy koronawirus (Covid-19)

Rząd Kanady – Choroba koronawirusa (COVID-19): Aktualizacja epidemii

WHO – epidemia choroby koronawirusowej (COVID-19)

– Z plikami z The Canadian Press

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top