Scarlett Johansson i Disney mają złożyć pozew w sprawie filmu Czarna wdowa

Andrew Dalton, Associated Press

Opublikowano czwartek, 30 września 2021 21:14 EST

Ostatnia aktualizacja Czwartek, 30 września 2021 21:15 EST

Los Angeles (AFP) – Scarlett Johansson i The Walt Disney Company rozstrzygnęły w czwartek swój pozew w sprawie wydania Black Widow, szybko kończąc to, co zaczęło się jako pierwsza poważna bitwa studia z gwiazdą o ostatnie zmiany w planach wydania filmu.

johansson Pozew został złożony w Sądzie Najwyższym w Los Angeles dwa miesiące temu, mówiąc, że transmisja na żywo z filmu Marvela naruszyła jej umowę i pozbawiła ją potencjalnych zarobków.

Warunki umowy nie zostały ujawnione, ale obie strony wydały wspólne oświadczenie, w którym zobowiązały się do dalszej współpracy.

„Cieszę się, że udało mi się rozwiązać nasze różnice z Disneyem” – powiedział Johansson, który zagrał Czarną Wdowę Natashę Romanoff w dziewięciu filmach, począwszy od „Iron Man 2” z 2010 roku. “Jestem niezwykle dumny z pracy, którą wykonaliśmy razem przez lata i bardzo cieszy mnie moja twórcza relacja z zespołem. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy.”

Alan Bergman, prezes Disney Studios Content, powiedział, że jest „zadowolony, że udało nam się dojść do wzajemnego porozumienia”.

„Doceniamy jej wkład w Marvel Cinematic Universe i czekamy na współpracę przy wielu nadchodzących projektach” – powiedział Bergman.

W pozwie stwierdzono, że kontrakt Johansson gwarantował ekskluzywny pokaz teatralny, a jej potencjalne zarobki były powiązane z wynikami kasowymi filmu.

Ale podobnie jak w przypadku innych ostatnich wydań od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, Disney wypuścił film jednocześnie w kinach i za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego Disney + za 30 USD za wypożyczenie.

List w pozwie i reakcja Disneya wskazywały, że czeka nas długa i paskudna bitwa.

„W miesiącach poprzedzających ten proces pani Johansson dała Disneyowi i Marvelowi wszelkie możliwości naprawienia swoich błędów i spełnienia obietnicy Marvela” – czytamy w pozwie. „Disney celowo spowodował, że Marvel złamał umowę bez uzasadnienia, aby uniemożliwić pani Johansson czerpanie pełnych korzyści z umowy z Marvelem”.

READ  Kyle Massey został oskarżony o popełnienie przestępstwa, oskarżony o wysyłanie wulgarnych treści do nieletniego

Disney powiedział wówczas, że pozew był „całkowicie bezpodstawny”, dodając, że był „szczególnie smutny i niepokojący w swoim bezdusznym lekceważeniu przerażających i przedłużających się globalnych skutków pandemii COVID-19”.

Disney powiedział, że poprawiony plan wydań „znacznie poprawił jego zdolność do zarabiania dodatkowego wynagrodzenia oprócz 20 milionów dolarów, które otrzymał do tej pory”.

Opóźniona o ponad rok z powodu COVID-19, „Czarna Wdowa” zadebiutowała 9 lipca w czasie pandemii, która w tym czasie była pandemią – 80 milionów dolarów w Ameryce Północnej i 78 milionów dolarów w międzynarodowych kinach 9 lipca. Ale po tym całkowita produkcja teatralna gwałtownie spadła. W drugi weekend premiery Narodowe Stowarzyszenie Właścicieli Teatrów wydało rzadkie oświadczenie krytykujące strategię.

Zmienione strategie wydań hybrydowych czasami prowadziły do ​​publicznych nieporozumień wśród gwiazd, filmowców i finansistów, którzy są niezadowoleni z potencjalnej utraty dochodów i mają niewiele do powiedzenia w takich strategiach.

Ale żaden nie był tak wspaniały i publiczny jak garnitur Johanssona.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top