Czy Alberta jest przygotowana na wzrost liczby ludności?

Czy Alberta jest przygotowana na wzrost liczby ludności?

Władze prowincji od wielu lat sprzedają „Alberta Advantage”, obiecując wyższe płace i niższe podatki. Obecnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe, a wraz z nim liczba osób migrujących do powiatu.

Ale czy Alberta jest przygotowana na wzrost liczby ludności?

W pierwszych trzech kwartałach 2023 r. z Kanady do Alberty przeniosło się ponad 45 000 osób. Ekonomiści twierdzą, że jest ku temu kilka powodów, m.in. fakt, że główne ośrodki województwa mogą rosnąć wraz z liczbą ludności, w przeciwieństwie do innych obszarów miejskich w kraju.

Jednak jednym z największych motywatorów są spadające ceny.

„Kiedy nadchodzi inflacja, czasy są trudne i wszyscy z trudem wiążą koniec z końcem. Naprawdę łatwo jest zdać sobie sprawę, że Alberta to dobre miejsce do zarabiania pieniędzy lepiej niż reszta Kanady” – powiedział Moshe Lander, profesor ekonomii na Uniwersytecie Uniwersytet Concordii.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Trudno uniknąć świadomości, że w Albercie nie ma prowincjonalnego podatku od sprzedaży. Zatem w momencie wjazdu do prowincji Twoje pieniądze zmniejszają się o około 10 procent w stosunku do dolara. A jeśli do tego dodamy, że ma jeden z najniższych podatków dochodowych, stawki w dowolnym miejscu w Kanadzie, kwota, którą masz więcej do wydania.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Władze Alberty chcą dodatkowego miliarda dolarów na wydatki na infrastrukturę


Obecnie zadawane są pytania o to, co mogą znaleźć nowi mieszkańcy Alberty, jeśli prowincja będzie nadal rozwijać się w szybkim tempie.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Edmonton i Calgary są daleko w tyle tam, gdzie powinny. W rzeczywistości może to być zmiana, która może im zaszkodzić w perspektywie średnio- i długoterminowej” – stwierdził Lander.

Według Statistics Canada największą liczbę migracji międzyprowincjalnych miała Alberta. 6262 mieszkańców Ontario przeniosło się na zachód, a 5269 z Kolumbii Brytyjskiej

READ  Chiny dotknięte przerwami w dostawie prądu i zamykaniem fabryk w miarę pogłębiania się kryzysu energetycznego | Chiny

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Lander twierdzi jednak, że infrastruktura Alberty nie nadąża za zmianami.

„Większość miast nie jest gotowa na przyjęcie tak ogromnej imigracji, jakiej doświadcza Kanada” – powiedział. „Jeśli dodać do tego, że imigracja w Albercie to masowa migracja między prowincjami, a także migracja międzynarodowa, to nie buduje się wystarczającej liczby domów, jest wystarczająca liczba lekarzy, nie ma „wystarczającej liczby szkół”.

Migracja międzyprowincjalna do Alberty w 2023 r.

Stowarzyszenie Medyczne Alberty (AMA) twierdzi, że wzrost demograficzny budzi obawy, że nie ma wystarczających środków, aby ludzie mogli uzyskać bezpieczną i terminową opiekę zdrowotną.

„Nie ma wątpliwości, że powoduje to obciążenie i konflikty dla już przeciążonych i borykających się z problemami systemów opieki zdrowotnej” – powiedział prezes AMA Paul Parks.

Parks twierdzi, że wraz ze wzrostem liczby imigrantów międzyprowincjonalnych i międzynarodowych, jaki zaobserwował w Edmonton, liczba potrzebnych pracowników służby zdrowia nie rośnie wraz ze wzrostem populacji. Jeśli wcześniej nowy szpital nie znajdował się na szczycie Twojej listy, teraz powinien się nim znaleźć.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Potrzebowaliśmy takiej placówki w rejonie Edmonton co najmniej pięć–10 lat temu. Obecnie zatrudniamy coraz więcej osób i nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki doraźnej ani długoterminowej” – stwierdziła Parks.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Wzrost liczby ludności napędza zapotrzebowanie na strażaków w Calgary


Lander twierdzi również, że jeśli Alberta wkrótce nie zrobi postępów w przywracaniu infrastruktury i zasobów na właściwe tory, ludzie będą szukać gdzie indziej.

„Ludzie się teraz przeprowadzają i jeśli nabiorą złego smaku w Edmonton, Calgary czy Albercie w ogóle, wyjeżdżają i istnieje duża szansa, że ​​nie wrócą przez całe pokolenie” – powiedział Lander.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *