Strajk Fraser Valley Crossing kończy się po ratyfikacji umowy przez członków związku

Strajk Fraser Valley Crossing kończy się po ratyfikacji umowy przez członków związku

Strajk Fraser Valley Crossing zakończył się po 124 dniach.

Pracownicy tranzytowi CUPE 561 ratyfikowali w piątek (21 lipca) ugodę mediacyjną z First Transit, która kładzie kres strajkowi.

„Linie pikiet są usuwane, a 213 pracowników tranzytowych rozpocznie proces powrotu do pracy” – poinformował związek w komunikacie prasowym.

Usługi autobusowe zostały zawieszone w Abbotsford, Mission, Chilliwack, Agassiz i Hope od 20 marca, kiedy strajkowali pracownicy transportu publicznego.

Według związku obie strony osiągnęły sześcioletnie porozumienie, które wygasa 31 marca 2026 r. i zmniejsza lukę płacową w stosunku do innych pracowników transportu w regionie.

Ugoda wprowadza również plan emerytalny, który wejdzie w życie wiosną przyszłego roku.

Vince Reddy został mianowany mediatorem sporów przez Departament Pracy 8 czerwca. Początkowo na znalezienie rozwiązania dano 10 dni, ale termin został przedłużony.

„Zalecenia firmy Ready były uczciwym kompromisem, dając nam podstawę do przyszłych rund negocjacyjnych” — powiedział w komunikacie prasowym prezes CUPE 561, Randy Cotey. „Ratyfikując niniejsze Memorandum of Settlement, członkowie zgadzają się, że ta umowa stanowi dobry początek w rozwiązywaniu ich problemów”.

Kootte mówi, że związek zrobi wszystko, co w jego mocy, aby szybko wznowić usługi tranzytowe w Fraser Valley i będzie współpracować z First Transit, aby jak najszybciej uruchomić autobusy.


@ćwierkać
[email protected]
Jak my Facebook I poszliśmy za nim Świergot.

BC Transit Najświeższe wiadomości

READ  Akcje zyskują drugi dzień przy zatłoczonej liście zysków

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *