Jakie są 5 najtańszych miast w Kolumbii Brytyjskiej na zakup domu?

Jakie są 5 najtańszych miast w Kolumbii Brytyjskiej na zakup domu?

Kamloops i Kelowna należą do pięciu najtańszych miast w Kolumbii Brytyjskiej

Wraz ze wzrostem cen domów na Dolnym Kontynencie coraz więcej potencjalnych nabywców domów szuka poza tym obszarem.

według nowego raport Z portalu z ogłoszeniami o nieruchomościach Zoocasa, pięć najtańszych miast do zakupu domu w Kolumbii Brytyjskiej to Kamloops, Kelowna, Campbell River, Sauk i Colwood.

Raport opublikowany w czwartek mówi, że mediana ceny domu w prowincji wynosi 991 648 USD, podczas gdy w Greater Vancouver średnia cena domu wzrosła do 1 120 700 USD w czerwcu 2023 r. Podczas gdy w Kanadzie mediana ceny domu jest znacznie niższa i wynosi 709 218 USD. Według raportu w Kamloops domy są sprzedawane po jeszcze niższej medianie ceny wynoszącej 539 833 USD w lipcu 2023 r.

„To ponad 450 000 dolarów oszczędności w porównaniu ze średnią regionalną” – czytamy w raporcie. „Przystępność cenowa Kamloops to prawdziwa zaleta w porównaniu z innymi rynkami w BC…”

Ze wszystkich rynków BC, które analizowano w raporcie, Kamloops był jedynym z ceną domu poniżej 600 000 USD, chociaż właściciele domów nadal mogą spodziewać się średniej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego w wysokości 3 102 USD.

Krytycy twierdzą, że wzrost cen w sektorze nieruchomości był spowodowany spadkiem podaży mieszkań w głównych miastach BC. Tymczasem wielokrotne podwyżki stóp procentowych przez Bank of Canada doprowadziły do ​​najwyższych stóp procentowych od ponad dekady, według British Columbia Real Estate Association.

Na wyspie Vancouver Sauk jest drugim najtańszym miastem w prowincji ze średnią ceną domu wynoszącą 679 700 USD w lipcu 2023 r. Oznacza to oszczędności w wysokości 311 948 USD w porównaniu ze średnią prowincji.

„Jest to jedyny inny rynek, na którym cena domu jest niższa od średniej krajowej, a właściciele domów mogą spodziewać się 3866 dolarów miesięcznie za kredyt hipoteczny na dom o średniej cenie” – czytamy w raporcie.

READ  Emeryt jest „w szoku” po tym, jak Canada Post znalazła brakujący czek na spadek na kwotę 300 000 dolarów

Campbell River, Kelowna i Colwood plasują się powyżej średniej krajowej, ale wciąż poniżej średniej ceny domu w Kolumbii Brytyjskiej. Według raportu te różnice cenowe pokazują poziom przystępności cenowej w województwie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *