Ciało Johna Lytyasky’ego odkrył specjalny zespół polskich nurków. Wyszukaj szczegóły

  • Ciało byłego przywódcy opozycji Johna Lytyasky’ego odnaleziono w sobotę w czasach PRL.
  • Poszukiwania trwały od początku tygodnia, kiedy wysłano policję, strażaków i specjalny zespół polskich nurków pod dowództwem Magiza Rogasa.
  • – W sobotę rano Divers z GSP RP wykopał zwłoki zaginionej osoby kilkaset metrów od leja – dowódca zespołu Divers
  • Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Tragedia wydarzyła się w niedzielę. Po śmierci Johna Lytyaskego, byłego działacza na rzecz „jedności” i byłego posła na Sejm i doradcy prezydenta Broniskowej Komorowskiego Relacjonował Eugenius Smoiler, kolejny działacz opozycji w PRL. Była posłanka KO i była minister nauki Lena Kolarska-Bopiska powiedziała, że ​​Lityaski uratował psa i utonął. Na rzece Narav miał miejsce tragiczny wypadek.

Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika komendy policji inspektora Marius Sierra. – Pustuskil, ul. Vyskovskaya, idąc po wale przeciwpowodziowym, osoba weszła do rzeki Narav, z której chciał wyciągnąć psa, pod którym pękł lód. Według jego żony, która była świadkiem zdarzenia, inspektor powiedział, że mężczyzna utonął.

Wyszukaj szczegóły akcji

W rozmowie z Onetem Magiz Rogas, przewodniczący Komitetu Specjalnego Polskich Nurków, opisał, jak wyglądała operacja poszukiwawcza Johna Litsekiego. – Pan. Na prośbę przyjaciół i żony Johna Litzkiego, specjalny zespół polskich nurków szukał ciała na rzece Nerve od środy do soboty. Przeanalizowaliśmy informacje dotyczące przepływu i wysokości lustra wody w Wodach Polskich w dniu zdarzenia. W piątek wieczorem postanowiliśmy odpowiednio zbadać dwa wsporniki z powalonych drzew przy pomocy profesjonalnych nurków pod kątem obiektów o podobnych cechach geometrycznych do ludzkiego ciała – powiedział.

READ  Polska i Włochy niewzruszone problemami związanymi z modernizacją F-35

Dodał: „W sobotę rano nurkowie z GSP RB wykopali ciało zaginionego mężczyzny kilkaset metrów od leja”. – Ważny jest dla nas sztab osób, które wcześniej prowadziły akcje poszukiwawcze, czyli Państwowej Straży Pożarnej i policji – powiedział Rogus. Wcześniej poinformowano, że jego zespół dowodzenia dołączył do poszukiwań w sobotę.

Elipeta Bokucca, żona nieżyjącego już Johna Litteskiego, podkreśliła wagę postawy męża, który za wszelką cenę chce uratować psa.

„Wczoraj straciłam życie, serce. Wszystko. Był w świetnej kondycji, ale nie na tyle, żeby się stamtąd wydostać” – napisała na Facebooku po śmierci męża.

Kim jest John Litiaski?

John Lityaski urodził się w 1946 roku. W latach 1964-1968 studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Był organizatorem i uczestnikiem wystąpień studenckich w marcu 1968 roku. Zorganizował zbiórkę podpisów pod listem w obronie Adama Misznika, brał udział w demonstracji przeciwko usunięciu „Digiady” z Narodowego Przeglądu Teatralnego. Później został skazany na 2,5 roku więzienia i wydalony z uniwersytetu. Pracował jako robotnik, a później jako programista.

W 1976 roku był współzałożycielem Beaulletin Informatics, pierwszego nieocenzurowanego czasopisma. Był kilkakrotnie aresztowany. W 1977 był współredaktorem Robotnick, niezależnej gazety zakładającej niezależne związki. Został członkiem KSS „KOR” i współpracownikiem Biura Interwencji KSS „KOR”.

W 1980 r. Został konsultantem urzędników Związku Solidarności. Autor przesłania do ludu pracującego Europy Wschodniej, przyjętego na I Kongresie Jedności. W 1981 r. W stanie wojennym był więziony, a później aresztowany. Po ucieczce z więzienia od 1984 r. Działa w konspiracji solidarnie jako członek regionalnego komitetu wykonawczego maoistów regionalnych NSZZ „S”.

READ  bne IntelliNews - Sprzedaż detaliczna w Polsce po zaskakującym spadku w grudniu

W 1989 r. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Został wybrany do Porozumienia Mędrców z prowincji. வ ł ப்ர்சிச். Był wiceprezesem do 2001 roku. Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Komisji ds. Służb Specjalnych. Od 1990 roku na DRODZE Tadeusza Masowskiego, później Związku Demokratów i Związku Volnozi (wiceprezes).

W latach 2008-2010 PLL Lot był konsultantem ds. Społecznych, mediując w sporach. W latach 2010-2015 był doradcą Prezydenta Broniskowej Komorowskiego ds. Kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi. Poza działalnością polityczną był redaktorem wielu publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. „Gazeta Viborxa”, „Resespospolita”, „Newsweek”.

Został odznaczony Orderem Polonii Restituda przez Prezydenta Leka Kokiyaskego wraz z Krzyżem Dowódców (2006) i Krzyżem Dowódców z Gwiazdą (2008). W 2015 roku Prezydent Broniswa Komorowski wręczył mu Krzyż za Wolność i Jedność.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *