Czechy rozmieszczą wojska w Polsce do obrony granicy z Białorusią

Czechy rozmieszczą wojska w Polsce do obrony granicy z Białorusią

Praga (AB) – Czeski rząd zatwierdził w środę plan utrzymania w Polsce 150 członków służby w celu ochrony granicy z Białorusią.

Minister obrony Lubomir Mednar powiedział, że otrzymają rozkaz pozostania w Polsce przez 180 dni.

Obie izby czeskiego parlamentu jeszcze nie zatwierdziły rozmieszczenia. Oczekuje się, że stanie się to w następny weekend. Sex dołączy do tej samej liczby żołnierzy stacjonujących w Polsce przez Wielką Brytanię i Estonię.

Polski rząd i władze UE na Białorusi próbują zdestabilizować 27-narodową UE, przekierowując tysiące migrantów i uchodźców z Bliskiego Wschodu na jej granicę, wykorzystując ich jako żołnierzy do prób wjazdu do Polski, Litwy i Łotwy. .

„UE nie może tego tolerować” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych Jakub Kulhanek, dodając, że nie można wykluczyć dalszych sankcji wobec Białorusi.

W zeszłym tygodniu Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na Białoruś, wymierzając w osoby oskarżone o udział w „hybrydowym ataku” na obóz z wykorzystaniem imigrantów. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada jednocześnie nałożyły w czwartek sankcje na urzędników, firmy i instytucje na Białorusi.

____

Śledź wszystkie historie AP dotyczące globalnej migracji https://apnews.com/hub/migration

READ  Tenisowe podsumowanie: USA prowadzą Polskę w United Cup | Poziom pola

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *