Grupa 3S ogłasza nowe centrum danych w Katowicach

Polskie telco 3s Katowice ogłosiły powstanie nowego centrum danych, które podwoi jego obecny zasięg w mieście i planuje ekspansję na inne duże miasta w całym kraju.

Centrum Danych 3S, zbudowane na istniejącej siedzibie obok obiektów DC1 i DC2, jest trzecim miastem spółki należącej do spółki DC3, zlokalizowanym w południowej Polsce i na zachód od Krakowa.

Nowe centrum danych zajmie powierzchnię 2200 metrów kwadratowych (23 600 stóp kwadratowych), a całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 4400 metrów kwadratowych (47 300 stóp kwadratowych). DC3 Q1 ma działać w 2023 roku.

Firma poinformowała, że ​​jest na końcowych etapach otwierania nowego centrum danych o powierzchni 750 metrów kwadratowych (8000 stóp kwadratowych) w Bytach i planuje zakup obiektów w Warszawie, Kadańsku i Wrogowie.

„Grupa3S jest otwarta na negocjacje z właścicielami obiektów typu DC w miastach lub planuje budowę własnej sieci światłowodowej” – podała spółka w komunikacie.

„Posiadamy własną sieć światłowodową [Warsaw, Gdańsk, and Wrocław] I świadczyć usługi telekomunikacyjne, dlatego chcemy znacznie rozszerzyć naszą działalność i zaspokoić potrzeby klientów w zakresie infrastruktury IT i przetwarzania w chmurze. ”

Założona w 2011 roku firma 3S posiada sześć centrów danych w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Byte.

READ  Skoki narciarskie. Po drugie Kamil Stokes, Holver Eckner Granerut nadal jest szefem wynagrodzeń

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top