Adapter doładowania Ford Tesla można teraz zamówić bezpłatnie

Adapter doładowania Ford Tesla można teraz zamówić bezpłatnie

W maju ubiegłego roku Ford jako pierwszy producent samochodów ogłosił plany zastosowania złącza ładowania Tesli, znanego obecnie jako północnoamerykański standard ładowania (NACS). Oprócz dodania złącza Tesli do własnych pojazdów elektrycznych w 2025 r. Ford zapowiedział również, że udostępni obecnym właścicielom Forda EV bezpłatny adapter.

Od dzisiaj Ford twierdzi, że kwalifikują się do niego właściciele Mustanga Mach-E i F-150 Lightning Możesz zamówić za darmo Konwerter CCS na NACS. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w marcu. Ford rozpoczął także udostępnianie aktualizacji oprogramowania, która odblokowuje obsługę ładowarki Tesla Supercharger w pojazdach Mach-E i Lightning.

„Dziś klienci detaliczni Forda F-150 Lightning i Mustanga Mach-E są pierwszymi producentami samochodów spoza Tesli, którzy uzyskali dostęp do ładowarek Tesli w USA i Kanadzie” – mówi Ford.

Adapter Ford CCS do NACS jest już dostępny na zamówienie

Od dziś, 29 lutego do 30 czerwca, Ford udostępnia bezpłatną przejściówkę CCS na NACS dla nowych i obecnych kierowców pojazdów elektrycznych Ford. Po upływie tego okresu adapter będzie można kupić w cenie detalicznej 230 dolarów.

Aby zamówić adapter, muszą to zrobić kierowcy Mustanga Mach-E i F-150 Lightning Przejdź do strony internetowej Forda. Tutaj możesz zalogować się na swoje konto Ford, aby potwierdzić i zatwierdzić numer VIN, aby zamówić konwerter. Musisz także zarejestrować się w sieci BlueOval Charge Network, do której możesz dołączyć bezpłatnie.

Adapter Ford będzie obsługiwał szybkie ładowanie w ładowarkach Tesla V3 Supercharger. Adapter nie będzie działał z ładowarkami Tesla V2 Supercharger. Ford twierdzi również, że niektóre stacje doładowania V3 nie będą dostępne dla właścicieli Forda, ponieważ Tesla rezerwuje określone lokalizacje wyłącznie dla kierowców Tesli.

Adapter nie będzie również działać z ładowarkami Tesla Destination Charger, które są znacznie wolniejszymi ładowarkami zwykle spotykanymi w hotelach, parkingach itp. więcej Szczegóły na stronie Forda.

Ford twierdzi jednak, że adapter zapewni kierowcom dostęp do „ponad 15 000 ładowarek Tesli w USA i Kanadzie”. Adapter obsługuje ładowanie z pełną prędkością ładowania do 150 kilowatów dla Mach-E i Lightning.

Oto niektóre dane techniczne adaptera:

 • Napięcie znamionowe: 1000VDC
 • Prąd znamionowy: 300 A przy 35°C i prąd doładowania 500 A przez 10 minut
 • ZABEZPIECZENIA: Blokada uniemożliwiająca rozłączenie złącza NACS i wbudowanych czujników temperatury.

Wsparcie dostawy i wysyłki

Ładowarki Tesla Supercharger będą także obsługiwać ładowanie typu „plug and play” pojazdów elektrycznych Forda. Oznacza to, że kierowcy Mach-E i Lightning mogą po prostu podłączyć swój samochód, a ładowanie rozpocznie się automatycznie. Jeśli nie jesteś zarejestrowany w usłudze Plug & Charge, możesz podłączyć ją do ładowarki Tesla Supercharger, a następnie ręcznie aktywować sesję ładowania za pomocą aplikacji FordPass lub wyświetlacza samochodu. Warto zauważyć, że aplikacja Tesla nie jest w ogóle wymagana do tego procesu.

READ  Morrison mówi, że wariant delta COVID-19 zwiększa pilną potrzebę szczepień

Jak widać na poniższym filmie, obsługiwane ładowarki Tesla Supercharger można znaleźć za pomocą aplikacji FordPass lub aplikacji Charge Assist na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android. W przyszłości ładowarki Tesli będą dostępne w następujących wersjach:

 • Trasowanie w Mapach Apple EV (z Apple CarPlay)
 • Wyznaczanie tras pojazdów elektrycznych w Mapach Google (z Androidem Auto)
 • Wbudowany system nawigacji Ford Connected

Oprócz otwarcia rezerwacji na adapter szybkiego ładowania, Ford rozpoczął także wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla Mach-E i Lightning. Ta aktualizacja umożliwia obsługę ładowania w ładowarkach Tesla Supercharger. W typowy dla Forda sposób aktualizacja będzie wprowadzana stopniowo w Ameryce Północnej.

W sumie Ford twierdzi, że obsługuje „największą publiczną sieć ładowania” w Ameryce Północnej za pośrednictwem sieci ładowania BlueOval. Obejmuje to łącznie ponad 126 000 spedytorów w ponad 35 000 lokalizacjach. W sieci ładowania BlueOval znajduje się ponad 28 000 szybkich ładowarek prądu stałego w ponad 7500 lokalizacjach.

Poniżej znajdziesz pełną informację prasową i dwa filmy wideo Forda. Więcej praktycznych informacji i testów w świecie rzeczywistym Elektryczny drużyna.

Klienci Forda mogą teraz ładować za pomocą ładowarek Tesla Supercharger w USA i Kanadzie

Dearborn, Michigan, 29 lutego 2024 r – Obecnie klienci detaliczni Forda F-150 Lightning i Mustanga Mach-E są pierwszymi producentami samochodów spoza Tesli, którzy uzyskali dostęp do ładowarek Tesli w USA i Kanadzie.

Według badania zaufania konsumentów przeprowadzonego przez Cox Automotive brak stacji ładowania jest drugą po cenie największą barierą przy zakupie pojazdu elektrycznego. W obliczu spadających cen pojazdów elektrycznych poprawa dostępu do niezawodnego szybkiego ładowania ma kluczowe znaczenie, aby pomóc większej liczbie klientów w wyborze pojazdu elektrycznego z pewnością.

Ponad 15 000 ładowarek Tesla Supercharger zapewnia klientom ponad dwukrotnie dostęp do niezawodnego szybkiego ładowania prądem stałym w sieci ładowania BlueOval.

Ford dziękuje swoim klientom pojazdów elektrycznych, udostępniając adapter szybkiego ładowania (NACS) nowym i obecnym klientom zarejestrowanym w sieci BlueOval Charge Network do 30 czerwca 2024 r. Adapter należy ładować przy użyciu ulepszonych superładowarek. Klienci detaliczni pojazdów elektrycznych Forda jako pierwsi w branży mają możliwość zamówienia adaptera szybkiego ładowania (NACS) i mogą dokonać rezerwacji, odwiedzając stronę internetową Ford.com/FastChargingAdapter.

Klienci detaliczni będą uprawnieni do bezpłatnego adaptera, jeśli zamówią go do 30 czerwca 2024 r. Przyszli klienci Forda EV będą mogli kupić adapter od Forda za 230,00 USD (w tym szacunkowe podatki i koszty wysyłki).

Sieć BlueOval Charge zapewnia jedno, płynnie przechowywane konto płatnicze za pośrednictwem aplikacji FordPass lub aplikacji Charge Assist na ekranie dotykowym pojazdu, eliminując potrzebę korzystania z karty kredytowej na miejscu. Gdy właściciele utworzą konto i aktywują funkcję Plug & Charge, ładowarki Tesla Supercharger będą obsługiwać funkcję Plug & Charge w pojazdach elektrycznych Forda. Oznacza to, że klienci muszą po prostu podłączyć urządzenie, a ono automatycznie rozpocznie ładowanie, zarządzając ładowaniem za pośrednictwem FordPass.

Poproś o adapter

Od 29 lutego 2024 r. klienci detaliczni F-150 Lightning i Mustang Mach-E będą mogli zarezerwować adapter na stronie ford.com/FastChargingAdapter.

 1. Na stronie internetowej zaloguj się do Ford Pass. Rezerwacja adaptera szybkiego ładowania będzie pierwszym polem na stronie głównej połączonej usługi.
 2. Kliknij przycisk „Zachowaj adapter bezpłatnie”, aby rozpocząć proces zamawiania
 3. Informacje o wysyłce zostaną wstępnie wypełnione na podstawie Twojego konta Ford Pass. Wystarczy sprawdzić, czy wszystkie informacje są dokładne, w razie potrzeby zaktualizować je i kliknąć Zarezerwuj.
 4. I to wszystko! Pojawi się tam ekran potwierdzenia z przydatnymi informacjami na temat nadchodzącej automatycznej, bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania oraz łączem do naszego Centrum często zadawanych pytań.
 5. Ponadto otrzymasz e-mail z potwierdzeniem zawierającym spersonalizowany link umożliwiający sprawdzenie statusu Twojej rezerwacji.

Klienci, którzy nie zarejestrowali się jeszcze w sieci BlueOval Charge Network, będą zobowiązani do zarejestrowania się przed zamówieniem adaptera szybkiego ładowania.

Z klientami Forda Pro skontaktujemy się wiosną tego roku pocztą lub przez menedżera konta Ford Pro w celu przekazania instrukcji dotyczących składania zamówienia.

Znajdź i aktywuj ulepszone doładowania

Klienci Forda mogą, tak jak poprzednio, korzystać z aplikacji FordPass w aplikacji Charge Assist w pojeździe, aby zlokalizować miejsca ładowania, w tym nowe ładowarki Tesla Supercharger. Integracja z routingiem zostanie udostępniona w przyszłej aktualizacji bezprzewodowej.

W przyszłości ładowarki Tesli będą dostępne w następujących wersjach:

 • Trasowanie w Mapach Apple EV (z Apple CarPlay)
 • Wyznaczanie tras pojazdów elektrycznych w Mapach Google (z Androidem Auto)
 • Wbudowany system nawigacji Ford Connected

Niebieska owalna siatka ładunkowa

BlueOval Charge Network, największa publiczna sieć ładowania w Ameryce Północnej oferowana przez producenta samochodów, to „sieć sieci”, która zapewnia kierowcom Forda EV łatwy dostęp do różnych dostawców ładowania bez konieczności korzystania z wielu aplikacji i członkostwa.

Dzięki dodaniu ładowarek Tesla Supercharger sieć ładowania BlueOvalTM obejmuje obecnie ponad 126 000 ładowarekw tym ponad Szybka ładowarka 28 000Co tydzień dodawane są kolejne.

Sieć oferuje jedno, płynnie przechowywane konto płatnicze za pośrednictwem aplikacji FordPass lub Charge Assist (wkrótce aplikacja „Public Charge”) na ekranie dotykowym pojazdu, co eliminuje konieczność korzystania z karty kredytowej na miejscu. Po utworzeniu konta właściciele mogą wybierać, aktywować i płacić za ładowanie, korzystając z funkcji „Wyświetl ładowarki” w aplikacji FordPass.

Klienci Forda mogą korzystać z planowania podróży, wyznaczania tras i pobierania opłat za pomocą FordPass Power My Trip zarówno w aplikacji FordPass, jak i za pomocą Charge Assist (wkrótce aplikacja „Public Charge”) na ekranie dotykowym pojazdu (Planowanie trasy dla przyszłych superładowarek.)

Wysyłka komercyjna

Podczas gdy klienci komercyjni ładują głównie w domu lub w pracy, gdy muszą ładować w drodze za pomocą publicznej ładowarki, adapter szybkiego ładowania NACS zapewni im dostęp do ponad 15 000 ładowarek Tesli w USA i Kanadzie za pomocą BlueOvalTM Charge. sieć. Oprócz ładowania w miejscach publicznych Ford Pro oferuje wiele rozwiązań odpowiadających potrzebom firm posiadających w swojej flocie pojazdy elektryczne.

Wysyłka w domu

Ponad 80 procent kierowców Fordów EV ładuje obecnie swoje pojazdy w domu, co zapewnia idealne wrażenia z posiadania pojazdu, ponieważ większość klientów może każdego ranka budzić się z w pełni naładowanym pojazdem. Oferta Forda w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w domu i w obiektach komercyjnych zapewnia spokój ducha kierowcom pojazdów elektrycznych, którzy w razie potrzeby mają także dostęp do szybko rozwijających się stacji ładowania w miejscach publicznych.

W połączeniu z rozwiązaniami do ładowania w domu lub w stacji ładowania, zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i podczas dłuższych podróży, zapewniamy ochronę klientom Forda EV.

Popraw jakość ładowania

 1. Jeśli to możliwe, przygotuj pojazd podczas ładowania, aby zoptymalizować zasięg akumulatora w gorącym lub zimnym otoczeniu.
 2. Ustaw godziny odjazdu w aplikacji FordPassTM lub na wyświetlaczu pojazdu, aby automatycznie ogrzewać lub chłodzić wnętrze pojazdu, gdy tego potrzebujesz, pobierając energię, gdy jest podłączony, aby oszczędzać akumulator w drodze i podgrzewając akumulator, gdy temperatura spadnie poniżej 40°F. .
 3. Jeśli to możliwe, wyłącz ogrzewanie kabiny podczas ładowania i korzystaj z podgrzewanych siedzeń i kierownicy (jeśli są na wyposażeniu; niedostępne w E-Transit), aby zmniejszyć zużycie energii HVAC.
 4. Jeśli pada śnieg, przed rozpoczęciem jazdy usuń lód i śnieg z pojazdu; Staraj się utrzymywać umiarkowaną prędkość jazdy i upewnij się, że opony są odpowiednio napompowane.
 5. Wyszukując ładowarki w aplikacji FordPass, możesz dostosować filtry, aby mieć pewność, że szukasz stacji ładowania, która najlepiej odpowiada Twoim bieżącym potrzebom, niezależnie od tego, czy jest to ładowarka AC poziomu 2, czy szybka ładowarka DC poziomu 3.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *