Obserwacje szczurów w Metro Vancouver

Obserwacje szczurów w Metro Vancouver

Szeroko rozpowszechniony film przedstawiający rój szczurów w centrum Vancouver pokazał, jak ludzie mówili o wzroście liczby obserwacji tych stworzeń w całym regionie.

Obserwuje się rosnącą liczbę szczurów i myszy wędrujących po wszystkich obszarach Metro Vancouver i wiele osób jest zaniepokojonych tą tendencją.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z tego rozwoju. Dla ekspertów ds. zwalczania szkodników, takich jak Derek Thorsell, biznes kwitnie.

„Powiedziałbym, że 90 procent moich telefonów w miesiącach zimowych dotyczyło szczurów” – powiedział Thorsell, kierownik okręgowy w Critter Control Vancouver.

Park Art Phllips, niedaleko stacji Burrard Skytrain w Vancouver, gdzie nakręcono wideo, jest siedliskiem szkodników. Mimo rozstawionych pułapek zaobserwowano szczury wyłaniające się ze szczelin i szczelin w ziemi

Według Thorsella istnieje kilka powodów, dla których w Vancouver widzimy więcej szczurów niż zwykle.

„W tych miastach, ich naturalnych drapieżnikach, tak naprawdę ich nie ma” – powiedział.

Eksperci ds. zwalczania szkodników przypisują także wyjątkowo ciepłą zimę i nałożony w zeszłym roku przez prowincję zakaz stosowania trutek na szczury uznawanych za szkodliwe dla innych zwierząt.

W przypadku gryzoni najważniejsze jest środowisko i przetrwanie, mówi Thorsell.

„Jeśli istnieje źródło pożywienia, jeśli jest źródło wody i miejsce, które można nazwać domem, to właśnie tam będą się gromadzić” – powiedział. „Wyeliminowanie tych rzeczy spowoduje spadek populacji”.

Jeśli zobaczysz jednego, z pewnością jest ich więcej, mówi Thorsell. Jeśli chodzi o profilaktykę, zaleca się, aby nie zostawiać bałaganu ani karmy dla zwierząt domowych poza domem. Mówi też, że najlepiej przechowywać i zabezpieczać pojemniki na śmieci.

Ważne jest również uszczelnienie wszelkich dziur na zewnątrz domu – niezależnie od tego, jak małych – do których mogą dostać się gryzonie.

„Na przykład mysz, cokolwiek wielkości dziesięciocentówki, do czego mysz może się dostać” – powiedział. „Szczury, zwykle mówimy ćwierć wielkości. Do każdej takiej dziury w twoim domu, o mój Boże, jest dostępne wejście.”

READ  Eksperci ostrzegają przed przejściem do „społeczeństwa klimatyzowanego”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *