Stellantis analizuje nową propozycję rządu federalnego dotyczącą fabryki akumulatorów w Windsorze

Stellantis analizuje nową propozycję rządu federalnego dotyczącą fabryki akumulatorów w Windsorze

Stellantis NV powiedział, że przegląda nową pisemną ofertę rządu federalnego dotyczącą fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Windsor, Ontario, po tym, jak firma wstrzymała budowę w zeszłym miesiącu z rzędu z powodu finansowania.

„Stellantis i LGES otrzymują pisemną ofertę, która jest obecnie poddawana weryfikacji finansowej i prawnej”, powiedział rzecznik Stellantis, Lou Ann Josselin, we wtorkowym e-mailu dla BNNBloomberg.ca.

– W tej chwili nie mamy nic więcej do dodania.

Fabryka, będąca wspólnym przedsięwzięciem międzynarodowego producenta samochodów z południowokoreańskim producentem akumulatorów LG Energy Solution, została po raz pierwszy ogłoszona w marcu 2022 r. Stellantis wstrzymał budowę w zeszłym miesiącu, twierdząc, że rząd federalny nie wypełnił swoich zobowiązań.

Premier Ontario Doug Ford powiedział niedawno, że Ontario jest zobowiązane do pokrycia jednej trzeciej kosztów potrzebnych do sfinansowania projektu o wartości 5 miliardów dolarów, który ma stworzyć około 2500 miejsc pracy, gdy zacznie działać w 2025 roku.

Negocjacje finansowe ze Stellantis zostały wznowione po tym, jak Kanada ogłosiła, że ​​w St. Thomas w Ontario planowana jest kolejna fabryka akumulatorów z Volkswagen AG, która może być warta nawet 13 miliardów dolarów w ciągu dekady.

Federalny minister przemysłu François-Philippe Champagne powiedział w zeszłym tygodniu, że umowa jest bliska po tym, jak złożył ofertę podobną do tej, którą Ottawa złożyła Volkswagenowi.

Z plikami z The Canadian Press

READ  Założyciel FTX, Sam Bankman-Fred, zostanie w środę wieczorem poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *