Samsung Electronics ubiega się o ulgi podatkowe od potencjalnych 192 miliardów dolarów zakładów produkujących chipy w Teksasie

Logo Samsunga jest wyświetlane na szklanych drzwiach w budynku firmy Seocho w Seulu 7 lipca 2022 r. Samsung Electronics rozpoczął składanie wniosków o ulgi podatkowe dla 11 potencjalnych teksańskich zakładów produkujących chipy, a także inwestycji o wartości około 192 miliardów dolarów, zgodnie z przedłożonymi dokumentami do władz Teksasu.

Jung Yoon Ji | Afp | Obrazy Getty

Elektronika Samsung Zgodnie z dokumentami złożonymi władzom w Teksasie rozpoczęły się wnioski o ulgi podatkowe dla 11 potencjalnych teksańskich zakładów produkujących chipy, co oznacza inwestycje o około 192 miliardy dolarów.

Wnioski Samsunga zostały złożone przed grudniowym zakończeniem stanowego programu zachęt podatkowych na podstawie rozdziału 313 w zakresie podatku od nieruchomości. Południowokoreański gigant technologiczny posiada już fabrykę chipów w Teksasie i jest w trakcie budowy nowej.

Dokumenty podały pierwszy publiczny szacunek potencjalnej wartości proponowanych nowych inwestycji, pokazując, że elektrownie będą kosztować od 12 do 23 miliardów dolarów każda i stworzą 900 lub więcej miejsc pracy.

„Obecnie nie mamy konkretnych planów do zbudowania. Jednak aplikacje Rozdziału 313 do Teksasu są częścią długoterminowego procesu planowania Samsunga w celu oceny możliwości budowy dodatkowych potencjalnych zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Samsung w oświadczenie.

Przeczytaj więcej o technologii i kryptowalutach od CNBC Pro

Samsung w zeszłym roku wybrał Taylor w Teksasie jako miejsce na nową fabrykę o wartości 17 miliardów dolarów do produkcji zaawansowanych chipów, która ma stworzyć 2000 miejsc pracy i produkcję high-tech, która rozpoczęła się w drugiej połowie 2024 roku.

READ  Zobacz, jak Tesla Model S Plaid Blow Away Challenger układa worki z piaskiem

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top