Inwentarz sklepu: firma e-commerce zgłasza straty i utracone przychody

Firma e-commerce Shopify w środę odnotowała stratę za kwartał czerwcowy, podczas gdy przychody i ogólna wielkość towarów nie były zgodne z szacunkami. Akcje SKLEPU odwróciły się w górę po wezwaniu do wyników spółki z analitykami z Wall Street.
XKanada Shopify (Sklep) dla zysków za drugi kwartał przed otwarciem rynku. Akcje SKLEPU początkowo spadły po publikacji wyników.

Ale akcje Shopify wzrosły o 7% w porannym handlu po ogłoszeniu zysków w dniu giełda dzisiaj. Akcje firmy e-commerce spadły we wtorek po ujawnieniu planów redukcji 10% siły roboczej.

W kwartale zakończonym 30 czerwca Shopify powiedział, że stracił 3 centy na akcję po skorygowaniu.

Firma poinformowała, że ​​przychody z akcji SHOP wzrosły o 16% do 1,295 mld USD. Wzrost przychodów zwolnił piąty kwartał z rzędu, gdy pandemia koronawirusa wygasła, a zakupy online wróciły do ​​normy.

Shopify Stock: całkowita ilość lekkich towarów

Analitycy spodziewali się, że Shopify zgłosi zarobki w wysokości 3 centów na akcję przy przychodach w wysokości 1,33 miliarda dolarów. Rok temu Shopify zarobił 22 centy na akcję przy przychodach w wysokości 1,12 miliona dolarów.

Całkowity wolumen towarów od klientów komercyjnych wyniósł 46,9 mld USD w porównaniu z szacunkami 48,84 mld USD.

„Wyniki za drugi kwartał pokazały, że trendy pogarszają się szybciej niż oczekiwano”, powiedział Samad Samana, analityk w Jefferies, w notatce dla klientów. „GMV w wysokości 46,9 miliarda dolarów błędnie oszacowano, co spowodowało utratę całkowitych przychodów. Rentowność została utracona z powodu braku przychodów i wyższych wydatków”.

Akcje SHOP spadły we wtorek o 14%. Akcje Shopify spadły o prawie 80% w 2022 roku.

Sprzedaż rozwiązań handlowych wzrosła o 18%

W kwartale czerwcowym Shopify poinformowało, że przychody z rozwiązań handlowych wzrosły o 18% do 929 mln USD. Przychody z rozwiązań subskrypcyjnych wzrosły o 10% do 366,4 mln USD. Analitycy spodziewali się, że przychody z rozwiązań biznesowych wyniosą 968,2 mln USD, a przychody z rozwiązań subskrypcyjnych wyniosą 361,6 mln USD.

READ  Najpopularniejsze typy Ryana Bushella: 26 sierpnia 2021 r.

Shopify tworzy witryny e-commerce dla małych firm, współpracując z innymi w celu obsługi płatności cyfrowych i wysyłki.

Firma e-commerce powiedziała we wtorek, że tak zrobi Odciąć prawie 1000 pracownikówlub 10% jej siły roboczej.

Jeśli jesteś nowy w IBD, rozważ przyjrzenie się system obrotu akcjami A Podstawy CAN SLIM. Wyróżnia wzory wykresów To jeden z kluczy do wskazówek inwestycyjnych.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Może Ci się spodobać

Wiadomości z rynku niedźwiedzia i jak radzić sobie z korektą rynkową

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top