Dwaj ostatni zbiegli więźniowie palestyńscy poddają się siłom izraelskim | wieści więzienne

Policja twierdzi, że dwóch mężczyzn, którzy uciekli 6 września, znaleziono w obszarze na wschód od Jenin.

Izrael twierdzi, że aresztował ostatnich dwóch palestyńskich więźniów, aby uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze ponad 10 dni temu.

Ucieczka z więzienia wprawiła w zakłopotanie izraelski establishment bezpieczeństwa, ale zachwyciła Palestyńczyków, którzy widzą członków grup zbrojnych uwięzionych przez Izrael jako bohaterów w walce o państwo palestyńskie.

Fouad Kammaji, ojciec więźnia Ayhama Kammaji, który został ponownie aresztowany o świcie w niedzielę. Powiedzieć Telewizja lokalna: „Hu [Ayham] Zaryzykował życie, wydostał się i udało mu się dostać do Jeninu – pomimo wszystkich posiłków wojskowych i wojskowych oraz całej technologii, jaką dysponuje Izrael, udało mu się dostać do Jeninu i „wytrzymać dwa tygodnie”.

A policja ogłosiła na Twitterze w niedzielę, że mężczyźni, którzy są ostatnimi z sześciu, którzy uciekli z więzienia Gilboa 6 września, zostali znalezieni we wschodniej dzielnicy Jenin.

Policja okupacyjna zidentyfikowała dwóch mężczyzn jako Ayham Nayef Kamamji i Munadel Yaqoub Enfiat. 35-letni Kemji został aresztowany w 2006 r. i odsiaduje dożywocie, a 26-letni Enfiat został aresztowany w 2019 r., jak podaje Palestyński Klub Więźniów.

Fouad Kamamji Powiedziała O 1:45 otrzymał telefon od syna z informacją, że jest otoczony przez siły okupacyjne w Dżeninie.

Ayham podobno powiedział swojemu ojcu, który powiedział, że był zszokowany telefonem: „Dla bezpieczeństwa ludzi, z którymi mieszkam, oddam się”. Powiedziałem mu: Niech Bóg cię chroni.

Fouad dodał, że wierzy, iż dom, w którym przebywał, reprezentuje „prawdziwy patriotyzm” i esencję narodu palestyńskiego.

Izraelskie wojsko powiedziało, że mężczyźni zgłosili się „po otoczeniu przez siły bezpieczeństwa” oparte na danych wywiadowczych.

Mieszkańcy powiedzieli, że Palestyńczycy w Jenin starli się z siłami izraelskimi podczas nalotu na miasto wczesnym rankiem w niedzielę. Izraelskie wojsko powiedziało, że starcia wybuchły, gdy siły się wycofały, a mieszkańcy rzucali w siły kamieniami i materiałami wybuchowymi, które odpowiedziały żywym ogniem.

READ  rdzenni mieszkańcy Brazylii pozywają Bolsonaro do Międzynarodowego Trybunału Karnego za „ludobójstwo” | wiadomości o prawach człowieka

Władze Izraela ogłosiły ponowne aresztowanie 46-letniego Mahmuda Abdullaha Al-Ardah i 49-letniego Yaqouba Mahmouda Qadriego na południowych przedmieściach Nazaretu późnym piątkowym wieczorem. Zakaria Al-Zubaidi (46 l.) i Muhammad Al-Ardah (39 l.) zostali aresztowani dziś o świcie, w sobotę, w palestyńskiej wiosce Shibli Umm Al-Ghannam.

Na niedzielnym posiedzeniu sądu w Nazarecie władze izraelskie powracają oni się rozszerzyli Przez kolejne dwanaście dni, aby kontynuować proces przesłuchań, są oni przetrzymywani w obozie przetrzymywania Al-Jalameh niedaleko Hajfy.

Tymczasem oczekuje się, że dwaj więźniowie, Ayham Kammaji i Manadeel Efafat, staną przed sądem w Nazarecie później w niedzielę, kiedy ich nakaz aresztowania zostanie przedłużony.

Sześciu Palestyńczyków uciekło z izraelskiego więzienia o wysokim poziomie bezpieczeństwa, kopiąc tunel pod zlewem w swojej celi, używając łyżek, spodków, a nawet uchwytu czajnika.

Ich prawnicy twierdzą, że mężczyźni rozpoczęli pracę przy tunelu w grudniu ubiegłego roku.

Zuchwała ucieczka zdominowała serwisy informacyjne przez kilka dni i wywołała ostrą krytykę ze strony izraelskiej służby więziennej.

Palestyńczycy protestowali na rzecz tych mężczyzn w całym kraju, a palestyńscy obywatele Izraela zaplanowali protesty wokół niedzielnego rozprawy sądowej.

Premier Naftali Bennett pochwalił różne izraelskie siły bezpieczeństwa, które pracowały nad ponownym aresztowaniem mężczyzn za „imponującą, wyrafinowaną i szybką operację”.

“Co się zawaliło – można to naprawić” – powiedział Bennett.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top