Organizatorzy: Spór o osoby, które przeżyły odwołanie wydarzenia Tulsa Race Massacre

Organizatorzy, którzy odwołali główne obchody stulecia masakry w Tulsa w piątek, powiedzieli, że wydarzenie zostało odwołane po tym, jak nie osiągnięto porozumienia w sprawie płatności gotówkowych trzem ocalałym ze śmiertelnego białego tłumu, podkreślając szersze dyskusje na temat odszkodowań. O niesprawiedliwości rasowej.

Adwokat Damario Solomon Simons powiedział The Associated Press, że przedłożył listę wniosków do Komitetu Tulsa Race Centennial Massacre z 1921 r., Aby ocaleli uczestniczyć w poniedziałkowym wydarzeniu „Remember & Rise” na ONEOK Field w Tulsie. Komisja zatrudniła laureata nagrody Grammy piosenkarza i autora tekstów Johna Legenda, aby poprowadził to wydarzenie, a Stacy Abrams, aktywistka praw głosu, miała obsadzić nagłówek.

„Po miesiącach braku komunikacji i pod ogromną presją, John Legend i Stacy Abrams mogą nie brać udziału, jeśli ocalali nie będą stacjonować, spotkanie zaplanowano na sobotę” – powiedział Solomon Simons w wiadomości tekstowej do Associated Press. „Natychmiast po tym wezwaniu nasz zespół prawny przedstawił listę siedmiu wniosków, aby zapewnić udział ocalałych w zaplanowanych przez Komisję wydarzeniach”.

Zgodnie z porozumieniem, odpowiedzi na każde zgłoszenie miały być uzyskiwane do (wtorek). To się nie zdarza. “

Solomon-Simmons reprezentuje ocalałych i ich potomków w procesie przeciwko miastu Tulsa i innym oskarżonym, domagającym się odszkodowania za zniszczenie kwitnącej czarnej dzielnicy miasta.

Senator Kevin Matthews, przewodniczący komisji, powiedział po spotkaniu z Solomonem Simmonsem i innymi przedstawicielami ocalałych, komisja zgodziła się zapewnić każdemu z trzech ocalałych 100 000 dolarów, a także 2 miliony dolarów na fundusz kompensacyjny.

„Zebraliśmy pieniądze i byliśmy podekscytowani, że ci, którzy przeżyli, przyjmą te prezenty” – powiedział Matthews w piątek. „Niestety, w niedzielę skontaktowali się z nimi i zwiększyli 100 000 dolarów w prezentach dla każdego ocalałego do 1 miliona dolarów, a zamiast 2 milionów, poprosili o 50 – 50 milionów dolarów – w ramach początkowych funduszy. Nie byliśmy w stanie odpowiedzieć te żądania. “

READ  Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

„Żeby było jasne, absolutnie chcę, aby osoby, które przeżyły, wnuki i inne osoby, na które wpłynęło wsparcie finansowe i emocjonalne. Jednak to nie jest droga”.

Salomon powiedział, że kwota 50 milionów dolarów nie jest wymogiem niepodlegającym negocjacjom.

Listy pozostawione przedstawicielom Legend i Abrams nie są odsyłane do komentarza.

Od czasu zakończenia niewolnictwa w 1865 roku w Stanach Zjednoczonych dyskutowano o odszkodowaniach dla czarnoskórych Amerykanów, których przodkowie byli niewolnikami, oraz o innej dyskryminacji rasowej. Obecnie są one dyskutowane na uczelniach i uniwersytetach związanych z niewolnictwem, a także na lokalnych rządach, które chcą płacić czarnym gotówką. Ludność pośród trwającej narodowej relacji morderstwa George’a Floyda.

Tulsa Racial Massacre – która pozostawiła do 300 zabitych i spaliła kwitnącą czarną dzielnicę znaną jako Greenwood to Earth – jest jednym z najwyraźniejszych przykładów zdziesiątkowania czarnego bogactwa, pozostawiając rodziców nietkniętych i zmuszając do tego pokolenia. Zacznij od niczego.

Matthews twierdzi, że w ciągu ostatnich pięciu lat Centennial Commission zebrała ponad 30 milionów dolarów, w tym 20 milionów na budowę Greenwood Rising Museum. Inne fundusze zostały zebrane na projekty artystyczne, działania rewitalizacyjne i remonty w Greenwood Cultural Center.

Ale niektórzy czarni mieszkańcy Tulsy zastanawiają się, czy lepiej byłoby wydać pieniądze na budowę Muzeum Powstania Greenwood w coraz bardziej odrestaurowanej części miasta, aby pomóc czarnym potomkom masakry lub mieszkańcom przeważnie czarnej północnej części miasta kilka mil od miasto. Greenwood.

Nieporozumienia między czarnymi przywódcami w Tulsie dotyczące obchodzenia się z uroczystościami upamiętniającymi i milionami dolarów darowizn doprowadziły do ​​tego, że dwie różne grupy zaplanowały oddzielny harmonogram wydarzeń z okazji stulecia masakry. Oprócz Komitetu Stulecia, Black Wall Street Legacy Festival zaplanował szereg wydarzeń na kilka następnych dni, które będą kontynuowane zgodnie z planem. Solomon-Simmons jest związany z Legacy Festival wraz z radną miejską Vanessą Hall-Harper i Tiffany Krucher, siostrą bliźniaczką Terrence’a Crowchera, nieuzbrojonego czarnego mężczyzny zastrzelonego przez funkcjonariusza policji w Tulsie w 2016 roku.

READ  Castillo Peru o krok od wygrania prezydentury po ciężkim wyścigu | wiadomości o polityce

Prezydent Joe Biden ma być we wtorek w Tulsie, aby uczcić rocznicę.

Ale przepaść między dwiema grupami z Tulsa zaostrzyła się szczególnie w ostatnich miesiącach. W kwietniu Solomon Simmons wysłał pismo o zaprzestaniu działalności do Armstronga, kierownika projektu komitetu, w sprawie wykorzystania nazwiska i podobizny ocalałego w promocji projektu Greenwood Rising, muzeum o powierzchni 7000 stóp kwadratowych budowanego w Greenwood, aby opowiedzieć tę historię masakry.

Komitet wydalił również republikańskiego gubernatora stanu Oklahoma, Kevina, z komitetu po tym, jak podpisał on ustawę zakazującą nauczania pewnych koncepcji rasowych w szkołach publicznych, a amerykański senator James Lankford zrezygnował z komitetu w ostatnich tygodniach. Biuro Lancforda jako powód swojej decyzji podało „odejście od pierwotnych celów komisji na rzecz bardziej stronniczej agendy politycznej”.

„To tylko bałagan” – powiedziała była senator Judy Eason MacIntyre, członkini komisji, i powiedziała, że ​​uważa, iż rozległy spór dotyczył walki o władzę i kontrolę nad niektórymi z milionów dolarów, które wpłynęły do ​​społeczeństwa z prywatnych fundacji. „Widziałem już ten smród… Chodzi o pieniądze”.

Wielu czarnych Tulsan mówi, że są zdenerwowani niezdolnością dwóch oddzielnych frakcji do rozwiązania sporów i zawarcia porozumienia, które przyniesie korzyści miastu, a zwłaszcza jego czarnoskórym mieszkańcom.

„Byłem po prostu rozczarowany” – powiedział Mark Lewis, czarny aktywista z Tulsa, który powiedział, że nie jest powiązany z żadną z grup. „Jestem rozczarowany, że dorośli nie mogli usiąść przy stole, a nasze brudne pranie nie było wentylowane na poziomie krajowym”.

„Mamy różnice … ale jakoś musimy spojrzeć na szerszą perspektywę”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top