Domy wycenione na 1 milion dolarów lub mniej w Toronto sierpień/wrzesień 2022

Gdybym miał milion dolarów, kupiłbym ci… malutkie mieszkanie z jedną sypialnią? Fixerowa cholewka, która wymaga rozległych napraw, aby mogła się nadawać do zamieszkania? Podmiejski dom półtorej godziny od pracy?

Stara piosenka Barenaked Ladies mówi o kupowaniu domu tak dużo, ale w Toronto od jakiegoś czasu nie zbliżyłeś się do jego wycięcia, za średnią cenę wszystkich domów i mieszkań z 1,33 miliona dolarów w lutym, Według Toronto Regional Real Estate Board (TRREB).

Rynek mieszkaniowy w mieście w ciągu ostatnich kilku miesięcy nieco osłabł. Ale dla niespokojnego właściciela domu siedzącego na uboczu, jak to się przełoży? Co jest w sercu miasta za milion dolarów lub około miliona dolarów teraz w porównaniu ze szczytem rynku zeszłej zimy?

Milion dolarów to dla wielu wciąż skandaliczna cena. Ale są pewne zaskakujące zmiany na nagle nieprzewidywalnym rynku, od niektórych nieruchomości, w których pojawia się popyt, aby przenieść się do gotowej półwyprzedaży bez wojen licytacyjnych.

The Star przeszukał oferty i rozmawiał z pośrednikami, aby uzyskać migawkę:

W tym czasie mniej niż 1 milion USD (luty/marzec)

Corso Włochy Połowa

Ubiegłej zimy w szczytowym momencie targów Ara Mamorian, pośrednik w handlu nieruchomościami i dyrektor, powiedział, że trudno jest znaleźć nawet dom w zabudowie bliźniaczej lub jednorzędowej dla mniej niż miliona gotowych do zamieszkania domów, nie mówiąc już o dom jednorodzinny, w mieście Toronto. Partner w Spring Team Real Estate.

Na przykład ta naczepa z trzema sypialniami na Corso Italia-Davenport, która została sprzedana za 940 000 USD, wymagała trochę TLC. Mimo stosunkowo centralnego położenia kuchnia, podłogi i sprzęty wyglądały na przestarzałe. Poszło na żądanie – cena katalogowa wynosiła 989 000 dolarów – ale nabywca prawdopodobnie musiał liczyć się z kosztami renowacji.

„W pierwszym kwartale tego roku, a konkretnie w styczniu i lutym oraz przez większość marca, jeśli masz milionowy budżet, naprawdę nie możesz znaleźć domu, który byłby gotowy do życia w takim stanie, w którym cena wynosi nawet milion punktów. zarezerwowane dla tych domów, które wymagają gruntownego remontu – powiedział Memorian.

Kamienica Scarborough

Ta kamienica z trzema sypialniami również wymaga odświeżenia. Jest znacznie mniej centralna i znajduje się poza centrum miasta. Jednak w lutym otrzymał ponad 100 000 USD zamówienia, osiągając 908 000 USD

Kamienica Scarborough

Dom wolnostojący w Caledonia Fairbank

READ  Kolumbia Brytyjska chce zawiesić jedną trzecią swoich starych operacji pozyskiwania drewna

Ta oferta Caledonian-Fairbank z trzema sypialniami jest technicznie „domem wolnostojącym” za mniej niż 1 milion dolarów – w marcu było to 830 000 dolarów. Ale z wykazu jasno wynika, że ​​„ogromny potencjał” jest większy na działce o wymiarach 26 na 142 stóp – w niewielkiej odległości od niedokończonego Eglinton Crosstown. Nie ma nawet żadnych zdjęć wnętrza, co wskazuje na to, że mogło to być bardziej rozbiórką domu.

Dom wolnostojący w Caledonia Fairbank

„Jeśli twój budżet wynosił mniej niż milion dolarów na dom jednorodzinny w publicznym mieście Toronto, zwłaszcza w bardziej popularnych społecznościach, kilka lat temu nie było to rzeczą” – powiedział Mamourian.

Moss Park Kondo

Oczywiście w lutym łatwiej było znaleźć mieszkania poniżej 1 miliona dolarów, takie jak sypialnia o powierzchni 800-899 stóp kwadratowych 1+1, Moss Park z dwiema łazienkami za 995 000 dolarów.

Moss Park Kondo

Apartament w Północnym Jorku

Z dala od centrum dostępnych było kilka większych mieszkań, takich jak dwupokojowe mieszkanie w Willowdale, które w lutym sprzedano za dokładnie milion dolarów.

Apartament w Północnym Jorku

Na lub poniżej miliona dolarów teraz

Cześć park pół

Ogólnie rzecz biorąc, powiedział Mamourian, najłatwiej jest znaleźć dom szeregowy tuż za centrum, w stosunkowo centralnych dzielnicach miejskich, takich jak plaże lub gotowe Roncesvalles. Ta połowa trzypokojowego High Park North, która została wystawiona za 999 000 dolarów i zarobiła 970 000 dolarów około dwa tygodnie temu, to tylko jeden przykład.

Cześć park pół

– Nastąpiło pewne dostosowanie – powiedział Mamourian. Domy, które być może nie zostały niedawno zmodernizowane, ale są bezpieczne, nadają się do zamieszkania i znajdują się w miejskich dzielnicach Toronto, w styczniu, lutym i na początku marca osiągały cenę od 1,1 do 1,2 miliona dolarów. „Teraz kupujesz te domy za milion dolarów” – powiedział.

Według najnowszych statystyk TRREBW sierpniu mediana cen domów i mieszkań wyniosła 1,08 miliona dolarów. To nieco powyżej średniej z lipca wynoszącej 1,07 USD, ale mniej niż 1,33 mln USD w lutym.

READ  21-22 sierpnia Aktualizacja COVID-19: oto najnowsze informacje na temat koronawirusa w Kolumbii Brytyjskiej

Danforth połowa

Na drugim końcu miasta, ta urocza, niedawno odnowiona połowa Danforth, z nowoczesną kuchnią i tylnym tarasem, to kolejne znalezisko. Niedawno poszedł za mniej niż 980 000 dolarów.

„Gdybyś był kupującym, który bardzo się sfrustrował w pierwszym kwartale tego roku i przestał szukać, i jeśli nadal miałeś budżet, a twoje finanse nadal były takie same, sugerowałbym powrót tam, ponieważ byłeś zaskoczony tym, co możesz Teraz przekonaj się, że nie miałeś wtedy — powiedział Memorian.

Andrew Harald, współzałożyciel i broker at Mieszkanie.ca. powiedział, że widział ten trend spadkowy cen nawet w „głównych dzielnicach Triple A”, takich jak Lisleville.

„Widać to wszędzie, może być więcej w niektórych dzielnicach, a mniej w innych, ale w tej chwili jest zdecydowanie więcej opcji dla kupujących i myślę, że będzie to kontynuowane” – powiedział.

Ale Mamorian zauważył, że wyższe stopy procentowe oznaczają, że ludzie z biegiem czasu płacą więcej za kredyty hipoteczne, nawet jeśli teraz mogą płacić niższą zaliczkę na nieruchomość po niższej cenie. Na tym niepewnym rynku wielu sprzedających widziało, jak ich nieruchomości wycofują się z rynku, jeśli nie muszą sprzedawać od razu, co oznacza mniejszą liczbę ofert do wyboru.

Eglinton West wolnostojący bungalow

Mamourian powiedział, że jeśli chodzi o domy wolnostojące w Toronto, nadal trudno je znaleźć. Ten bungalow Keelesdale-Eglinton West kosztował 824 000 $. Mamorian wyjaśnił, że okolica jest ciekawą dzielnicą. „Istnieją lepsze możliwości, ponieważ ten obszar nie został tak zmodernizowany lub rozwinięty, aby wspierał pewne wartości” od stycznia i lutego, powiedział.

Bungalow Eglinton West

Moss Park Kondo

Ta jedna sypialnia o powierzchni 500-599 stóp kwadratowych jest dogodnie zlokalizowana w samym sercu śródmieścia. Kosztował 25 000 $ na wezwanie, znacznie poniżej 1 miliona, przy 704 000 $ na początku tego miesiąca. To mniej niż inne mieszkanie w Moss Park sprowadzone w lutym, ale to było trochę większe. Chociaż ceny spadły od lutego o około 10 procent, kondominia generalnie „trzymają się lepiej”, powiedział Harald. Różnią się one bardzo w zależności od okolicy, a nawet budynku po budynku.

READ  Numery loterii Lotto Max Canada na 8 czerwca 2021 r.; zwycięskie wyniki

„Niektóre z twoich upragnionych mieszkań, loftów w mieście, zawsze będą poszukiwane. Jeśli w Loftach w Fabryce Cukierków pojawiła się oferta, cóż, jest odpowiedni asortyment, aby dostać się do tego budynku. Jeśli Twoja oferta jest bardziej ogólna, tam właśnie spadają ceny”.

Moss Park Kondo

„Jeżeli jesteś jednym z kilkudziesięciu mieszkań na rynku, tak samo jak twoje, to jak oddzielić się od konkurencji? Musisz obniżyć cenę, tak to robisz.” Ogólnie rzecz biorąc, zimą liczba oferowanych nieruchomości była poniżej popytu, ale niektóre wciąż są budowane za dużo, jak na przykład lokale w pożądanych budynkach mieszkalnych.

małe mieszkanie w Portugalii?

Na przykład ta mała łazienka z dwiema sypialniami w Portugalii została wyceniona na 760 000 dolarów – o 35 000 dolarów więcej niż oczekiwano.

Mamorian powiedział, że mieszkania były mniej dotknięte spadkiem cen, ponieważ nadal mają potencjał czynszowy, biorąc pod uwagę wyższe czynsze.

Ale zarówno on, jak i Harald zgadzają się, że teraz jest więcej dla zmęczonych kupujących.

małe mieszkanie w Portugalii?

Harald powiedział, że wiele zależy od tego, co się stanie, jeśli chodzi o stopy procentowe i inflację. Jednak sprzedaż mieszkań i domów trwa teraz dłużej niż zimą.

„Jeśli chcesz kupić wcześniej w tym roku, jest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz się w wojnie licytacyjnej z wieloma ślepymi, co nie jest najlepszym miejscem, a to się nie dzieje teraz, więc samo to jest ogromna zmiana” – powiedział.

„Myślę, że tak pozostanie w dającej się przewidzieć przyszłości” – dodał Harald. „Myślę, że następne sześć do dziewięciu miesięcy będzie najlepszym okresem, jaki widzieliśmy dla kupujących od dłuższego czasu, jeśli chodzi o zdobycie przyczółka na rynku”.

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i podlegają zasady behawioralne. Gwiazda nie popiera tych poglądów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top