Harry i Meghan „nieproszeni” z przyjęcia w Pałacu Buckingham na pogrzebie królowej

Książę i księżna Sussex podobno nie zostali zaproszeni na wielkie przyjęcie państwowe, które odbyło się w Pałacu Buckingham w przeddzień pogrzebu królowej.

Książę Harry i Meghan podobno otrzymali zaproszenie na wydarzenie na początku tego tygodnia.

Jednak nie oczekuje się, że rodzina Sussex dołączy do spotkania światowych przywódców, zagranicznych dygnitarzy i członków rodziny królewskiej po tym, jak niektórzy urzędnicy pałacowi wyrazili obawy, mówiąc, że wydarzenie powinno być ograniczone do pracujących członków rodziny królewskiej. Codzienny Telegraf wspomniany.

Według raportu źródła bliskie parze były zdziwione tą niezgodą, podczas gdy doradcy pałacowi nadal „nalegali, aby ich nie zapraszać”.

Król Karol i królowa Camilla organizują oficjalne przyjęcie – noc przed pogrzebem królowej – w niedzielę.

W przyjęciu VIP weźmie udział ponad 500 światowych przywódców, dyplomatów i międzynarodowa rodzina królewska, których powitają również William i Kate, nowy książę i księżna Walii.

Prezydenci USA i Francji Joe Biden i Emmanuel Macron będą obecni w tym wydarzeniu. Obaj przybędą do Wielkiej Brytanii dzień przed pogrzebem królowej w poniedziałek.

To nie pierwszy raz, kiedy zamieszanie pojawiło się w związku z obowiązkami księcia i księżnej Sussex, których relacje z szerszą rodziną królewską zepsuła decyzja o ustąpieniu, gdy pracująca rodzina królewska przeniosła się do Kalifornii.

Pojawiły się doniesienia o podobnych mieszanych wiadomościach na temat prawa księcia Harry’ego do noszenia zegarka Mundur wojskowy Bo kiedy szedł za sarkofagiem królowej w procesji.

Książę Sussex, który służył 10 lat w armii brytyjskiej, nosił wojskowe odznaki przypięte do porannego garnituru, gdy paradował u boku ojca. Króli jego brat książę Waliii inni członkowie rodziny królewskiej.

Harry’emu zabroniono również salutowania trumny jak jego bratu i ojcu, a zamiast tego po prostu pochylił głowę.

Ale w piątek ujawniono, że król udzielił Harry’emu pozwolenia Nosić mundur wojskowy na królewskim czuwaniu z kuzynami w trumnie królowej wieczorem w sobotę 17 września.

READ  Jennifer Lopez, pierwsza połowa występu Shakiry za kulisami

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top