Ceny złota zbliżają się do sesyjnych maksimów, gdy Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe o 75 punktów bazowych

Ceny złota zbliżają się do sesyjnych maksimów, gdy Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe o 75 punktów bazowych

Uwaga redaktora: Przy tak dużej zmienności rynku, bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu dzisiejszych wiadomości i opinii ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!

(Wiadomości Kitco) – Rynek złota odnotowuje nową dynamikę zakupową, ponieważ Rezerwa Federalna stara się nieznacznie dostosować swoje agresywne nastawienie do polityki pieniężnej.

W powszechnie oczekiwanym ruchu Rezerwa Federalna podniosła stopę funduszy federalnych o 75 punktów bazowych. To już czwarta z rzędu podwyżka stóp w tym roku. Chociaż bank centralny nadal koncentruje się na obniżaniu inflacji, wydaje się, że zmienia swoje stanowisko.

„Komitet oczekuje, że dalsze podwyżki w przedziale docelowym będą właściwe dla osiągnięcia stanowiska polityki pieniężnej, które jest wystarczająco restrykcyjne, aby z czasem przywrócić inflację do poziomu 2 procent. Aby określić tempo przyszłych wzrostów w przedziale docelowym, Komitet będzie należy wziąć pod uwagę skumulowane zaostrzenie polityki pieniężnej oraz opóźnienia, z jakimi polityka pieniężna wpływa na aktywność gospodarczą, inflację oraz rozwój sytuacji gospodarczej i finansowej.

Analitycy i ekonomiści spodziewali się, że Fed zasygnalizuje spowolnienie cyklu zaostrzania w grudniu i do pierwszej połowy 2023 roku.

Grudniowe kontrakty futures na złoto kosztowały 1 661,70 USD za uncję, co oznaczało wzrost o 0,77% w ciągu dnia. „Rynek odczytał to oświadczenie jako mniej skłonne do zaostrzania polityki pieniężnej USA w przyszłości” – powiedział Jim Wyckoff, główny analityk techniczny w Kitco.com.

Catherine Judge, główna ekonomistka CIBC, powiedziała, że ​​bardziej subtelne komunikaty zawarte w komunikacie dają bankowi centralnemu platformę do spowolnienia tempa podwyżek stóp. Dodał jednak, że ostateczne oczekiwania co do stóp procentowych pozostają.

„Dzisiejszy komunikat pozostaje zgodny ze średnią prognozą punktową opublikowaną we wrześniu, która pokazała stopy do 4,25-4,50% do końca roku (kolejny wzrost o 50 punktów bazowych w grudniu) i między 4,50-4,75% w przyszłym roku.” powiedziała. ”, w notatce. „Nasza własna prognoza nie uwzględnia ostatecznego wzrostu o 25 punktów bazowych w 2023 r., ponieważ spodziewamy się, że zobaczymy dowody na to, że wzrost PKB i zatrudnienia zwalnia bardziej niż wcześniej przewidywał Fed”.

READ  Top Talent Jeff Bezo Blue Origin opuszcza NASA Fight

Niektórzy ekonomiści zauważają, że Fed nadal dostrzega silną odporność i wysoką inflację w gospodarce. Fed powtórzył swoje stanowisko, że jest zobowiązany do przywrócenia inflacji do celu 2%.

„Ostatnie wskaźniki wskazują na umiarkowany wzrost wydatków i produkcji. W ostatnich miesiącach wzrost liczby miejsc pracy był solidny, a stopa bezrobocia pozostała niska. Inflacja pozostaje wysoka, odzwierciedlając związaną z pandemią nierównowagę podaży i popytu, rosnące ceny żywności i energii oraz szerzej presja cenowa”, napisano w oświadczeniu, „Komitet jest bardzo zaniepokojony ryzykiem inflacji”.

Przy stopach procentowych w ograniczonym regionie amerykański bank centralny ma możliwość spowolnienia tempa zacieśniania, powiedział Paul Ashworth, główny ekonomista Ameryki Północnej w Capital Economics.

„Poza kolejną zwyżkową niespodzianką inflacyjną w październikowych i listopadowych raportach o CPI, której nie możemy całkowicie wykluczyć, wydaje się, że Fed przygotowuje podwaliny pod podwyżkę o 50 pb w grudniu, a jeśli mamy rację, inflacja zacznie wykazywać oznaki spowolnienia wkrótce Podwyżka stopy procentowej o 25 punktów bazowych na styczniowym posiedzeniu w przyszłym roku, powiedział.


Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *