Testowano Pixel Video Boost: filmy na poziomie iPhone'a na Androidzie – najlepsza i najgorsza „magiczna sztuczka” Google.

Testowano Pixel Video Boost: filmy na poziomie iPhone'a na Androidzie – najlepsza i najgorsza „magiczna sztuczka” Google.

Po dwumiesięcznym oczekiwaniu od premiery Pixela 8 i Pixela 8 Pro w październiku, dostępny jest teraz ciekawy tryb Video Boost, który wygląda obiecująco. Pixela 8 Pro Telefony na całym świecie i najwyraźniej miałem szczęście, że byłem jednym z pierwszych, którzy otrzymali aktualizację… a może tak było? Ponieważ iPhone firmy Apple stał się złotym standardem w filmowaniu na smartfony, zdecydowałem się przetestować nową funkcję Video Boost Pixela w porównaniu z flagowym produktem Apple i, powiedzmy, moje uczucia są bardzo mieszane.

Ale myślę, że pozostawię to Tobie, abyś zdecydował, czy wyniki oferowane przez Video Boost są tego warte, czy nie. Dobrze chodźmy…

Pixel 8 Pro Video Boost: jedna z najbardziej „magicznych” funkcji aparatu Google to także jedno z najdziwniejszych doświadczeń Pixela, jakie kiedykolwiek spotkałem

Google Video Boost ma na celu zapewnienie trzech głównych korzyści za pośrednictwem Piksel 8 Standardowe wideo Pro: tryb nocny, HDR+ i funkcja Unblur. Innymi słowy, Google Video Boost to próba przeniesienia magii fotografii obliczeniowej Google na wideo.

Night Sight ma sprawić, że Twoje filmy będą jaśniejsze i czystsze; Oczekuje się, że HDR+ wyświetli więcej informacji w ciemnych i jasnych partiach obrazu, a Unblur ma poprawić stabilizację wideo.

Ale jak możesz sobie wyobrazić, wprowadzanie algorytmicznych sztuczek fotograficznych do wideo jest znacznie trudniejszym zadaniem, a Video Boost zdaje się to potwierdzać…

  • Na początek ukończenie Video Boost zajmuje dużo czasu, ponieważ aby z niego skorzystać, musisz nagrać zwykły film, zapisać go w chmurze, aby Google mógł go przetworzyć, a następnie Google odeśle Ci wzmocnione wideo.

  • Następnie mamy liczbę rozszerzonych filmów i tutaj sytuacja staje się jeszcze bardziej zagmatwana; Film o rozmiarze 20 MB zamienia się w film o rozmiarze 250 MB w trybie Video Boost, a 30-sekundowy film o rozmiarze 90 MB zajmuje 1,2 GB na moim urządzeniu Pixela 8 Pro W wersji Video Boosted; Dziwne jest to, że moje kopie zapasowe filmów wideo ze wzmocnieniem wideo wydają się mieć normalny rozmiar w chmurze (zajmując jednocześnie dużo miejsca na moim telefonie)

  • Następnie istnieją pewne bezpośrednie ograniczenia funkcji Video Boost, takie jak 10-minutowy limit dla filmów nagranych przy włączonej funkcji Video Boost; Google najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że nagrywanie długich filmów w trybie Video Boost nie jest dobrym pomysłem, ponieważ telefon domyślnie nagrywa zwykłe filmy po wyjściu z aplikacji aparatu i powrocie do niej
READ  Kup 27-calowy monitor do gier firmy Dell w najniższej cenie dzięki karcie podarunkowej o wartości 50 USD w Cyberponiedziałek

  • Filmy z funkcją Video Boost można nagrywać wyłącznie za pomocą 1x aparatu głównego Pixela 8 Proco wydaje się sprzeczne z intuicją, biorąc pod uwagę, że aparaty ultraszerokokątne i aparaty z zoomem odniosłyby większe korzyści w porównaniu z aparatem głównym – rejestrują filmy z głośniejszym dźwiękiem i gorszą jakością (fotograf portretowy również nie przepada za funkcją Video Boost).

Problemy z przesyłaniem i udostępnianiem filmów wideo ze wzmocnieniem wideo z Pixela 8 Pro

Innym problemem, na który natknąłem się, próbując porównać to porównanie funkcji Video Boost, było to, że nie mogłem przesłać/przesłać wersji filmów wideo wzmocnionej gdziekolwiek (Dysk Google, Twitter, YouTube) bez utraty efektu Video Boost. , filmy zostaną przesłane. Film jest w płaskim formacie, z niewielką ilością kolorów lub bez nich, co jest ironią losu, biorąc pod uwagę, że powinien być gotowy do użycia i wyglądać lepiej niż zwykłe filmy.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w końcu udało mi się uzyskać filmy wideo wzmocnione Pixela 8 Pro Kopie zapasowe są automatycznie tworzone w aplikacji Zdjęcia Google w Galaxy S23 Ultra.

Przesyłanie filmów z mojego Galaxy na Dysk Google działało dobrze, co sprawiło, że zacząłem się zastanawiać, dlaczego to samo ćwiczenie nie zadziałało, gdy je wypróbowałem Pixela 8 Pro To samo – czy wiesz… telefon, na którym kręcono filmy?! Inni członkowie naszego zespołu w ogóle nie mogli przesyłać próbek wideo wzmocnionych funkcją Video.

Jak dobry jest tryb Video Boost w Pixelu 8 Pro w porównaniu z iPhonem 15 Pro Max i czy faktycznie jest użyteczny?

Miniatura wideo

Ale tak w ogóle… jaka jest jakość wideo Piksel 8 Profesjonalne filmy dzięki Video Boost?

  • Bez wątpienia główne korzyści, jakie zauważysz dzięki funkcji Video Boost, to redukcja szumów wideo (szczególnie w warunkach słabego oświetlenia), co Piksel 8 Nie można go domyślnie zabrać – zwykle w pracy nagrywa jakieś głośniejsze filmy; Zauważyłem, że ulepszone filmy są również stabilniejsze w określonych warunkach oświetleniowych lub przynajmniej mniej rozmyte podczas przesuwania

  • Jak na ironię, zakres dynamiczny jest znacznie gorszy przy włączonej opcji Video Boost, ponieważ algorytm Google (a może zespół redakcyjny?) za bardzo podnosi cienie, przez co filmy w dzień (i w nocy) wyglądają nienaturalnie; Może to również skutkować lepiej zachowanymi światłami na obrazie Piksel 8 Standardowy film dla profesjonalistów.
READ  Gracze Forza Horizon 5 kupują niekończące się Jeepy Willysa, aby zebrać pieniądze

  • Podczas nagrywania filmów z ludźmi funkcja Video Boost wydaje się wyolbrzymiać odcienie skóry i ogólnie nadmiernie nasyca obraz, co oznacza, że ​​unikałbym jej używania do nagrywania filmów z ludźmi (lub gdy chcę, aby mój film miał dokładne kolory).

  • Jednak nie jest tak źle, ponieważ funkcja Video Boost powoduje ogromną (dodatnią) różnicę w słabym świetle, dzięki czemu filmy wydają się jaśniejsze i znacznie mniej zaszumione w porównaniu do Piksel 8 Profesjonalne filmy w standardzie; Różnica jest absolutnie ogromna

Funkcja Video Boost w Pixelu 8 Pro działa, ale pokazuje, jak daleko Apple zaszedł w dziedzinie wideofilmowania smartfonów

Tak jest Piksel 8 Czy przyspieszenie wideo Pro jest wystarczające, aby konkurować z jakością wideo iPhone'a 15 Pro? Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, ale powód, dla którego tak jest, może Cię zaskoczyć.

Z moich testów wynika, że ​​iPhone nadal generuje stabilniejsze, wiernie odwzorowane kolory i ostrzejsze filmy (ze wszystkimi swoimi aparatami), ale ważniejsze jest to, że flagowiec Apple robi to, co domyślnie próbuje robić Pixel Video Boost – bez musisz skakać przez przeszkody i sprawić, że… Odczekaj 2–5, zanim Twój 1-minutowy film będzie gotowy do udostępnienia.

Jednak niektóre filmy nocne na Pixelu (z włączoną funkcją Boost) wyglądają bardzo czysto i bardziej szczegółowo niż filmy na iPhonie, co wykracza poza redukcję szumów (czym Apple prędzej czy później musi się zająć). Jest rzeczą oczywistą, że ulepszone filmy wyglądają znacznie czyściej niż standardowe filmy Pixela, gdy światło nie jest idealne.

Czy Video Boost dla Pixela 8 Pro pokazuje, dlaczego tworzenie telefonów nie jest „główną misją Google”?

Ogólnie rzecz biorąc, próbując doprowadzić jakość wideo Pixela do poziomu iPhone'a, Google jak na ironię udowadnia, jak daleko zaszły pod tym względem flagowce Apple.

iPhone może wykonywać większość funkcji Video Boost bez konieczności wysyłania filmów do chmury, które następnie należy edytować przy użyciu osobnego oprogramowania i sprzętu, aby uzyskać podobne wyniki. Tymczasem korzystanie z funkcji Video Boost jest w zasadzie równoznaczne z wysyłaniem plików wideo do osoby, która może je za Ciebie edytować. Tyle że prawdopodobnie zrobiliby to znacznie szybciej.

Video Boost to funkcja, której Apple wstydziłby się wypuścić na iPhone'a, i myślę, że to wiele mówi o tym, jak Google postanawia zająć swoją pozycję w wyścigu smartfonów. Nie zrozumcie mnie źle – powolne wdrażanie wyczekiwanej funkcji Video Boost nie ma żadnego wpływu Pixela 8 Pro Gorszy telefon – Video Boost jest i musisz zdecydować, czy chcesz z niego skorzystać, czy nie. Ale fakt, że Google jest skłonny kazać ludziom czekać nawet pięć godzin na przyzwoicie wyglądający film, nie jest dobrym znakiem (jeśli mnie pytasz).

Co więcej, Video Boost nie jest jedyną aplikacją wykorzystującą sztuczną inteligencję Pixela 8 Pro Funkcja „która odbywa się na komputerze zewnętrznym za pomocą zewnętrznego oprogramowania – Wszystko Piksel 8 I Pixela 8 Pro Pakiet Magic Editor jest również oparty na chmurze.

Myślę, że właśnie na tym polega pozytywna strona Piksel 8Użytkownicy Pixela 7 i Pixela 6 nie tracą wiele, nie mogąc uzyskać dostępu… Pixela 8 Pro Ekskluzywne ulepszenie wideo. Jeśli Twoim najwyższym priorytetem są filmy pozbawione szumów, prawdopodobnie i tak powinieneś kupić iPhone'a.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *