Nowy przeciek od Samsunga potwierdza mocne decyzje projektowe telefonu Galaxy S24

Nowy przeciek od Samsunga potwierdza mocne decyzje projektowe telefonu Galaxy S24

W miarę narastania oczekiwań na wydarzenie Galaxy Unpacked, które odbędzie się w tym miesiącu, ujawniono kluczowe decyzje dotyczące smartfonów Samsung Galaxy S24.

Po wprowadzeniu na rynek chipsetu Samsung Exynos 2400 południowokoreańska firma zaoferuje Galaxy S24 i Galaxy S24+ z własnym chipsetem Exynos lub niestandardowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Samsunga.

Ta decyzja wprowadziła społeczeństwo w stan napięcia. To podejście do chipsetu hybrydowego – w którym chipset zależy całkowicie od miejsca zakupu nowego smartfona – jest rozwiązaniem tradycyjnie stosowanym przez firmę Samsung. Jest stosowany w kilku seriach Galaxy S. W tych przypadkach telefon wyposażony w Snapdragon oferował większą wydajność i wytrzymałość w porównaniu do telefonów wyposażonych w Exynos o podobnych specyfikacjach.

Wczesne testy porównawcze ujawnione podczas testowania różnych telefonów S24 i S24+ wykazały, że telefony Exynos pozostają w tyle za telefonami ze Snapdragonem. To był koniec października, co pozostawiło Samsungowi ponad dwa miesiące na ulepszenie telefonów i znalezienie większej wydajności w krzemie.

Benchmarki z Geekbencha– Najprawdopodobniej w ostatecznej wersji sprzętu i oprogramowania – pokazuje wzrost o 6,1 procent w przypadku procesów jednordzeniowych i 5,8 procent w przypadku procesów wielordzeniowych w Galaxy S24+. Dane Geekbench pokazują również poprawę o 2,8% i 4,4% od końca października w przypadku telefonów Snapdragon.

Chipset Exynos firmy Samsung jest zbliżony do procesora Snapdragon firmy Qualcomm, ale ten drugi pozostaje silniejszą opcją. Wygląda na to, że decyzja Samsunga o wprowadzeniu dwóch wariantów nadal będzie punktem spornym dla tych w społeczności, którzy chcą jak najlepszej wydajności swojego nowego flagowego telefonu.

Oczekuje się, że rodzina Galaxy S24, w tym S24 Ultra i S-Pen, zostanie zaprezentowana 17 stycznia podczas nadchodzącego wydarzenia „Galaxy Unpacked”.

Przeczytaj już teraz, jak Samsung wykorzysta sztuczną inteligencję do ulepszenia fotografii w rodzinie Galaxy S24…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  TikTok testuje „tryb przezroczysty”, aby oglądać bez rozpraszania uwagi

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *