Tego lata Gastown w Vancouver stanie się wolne od samochodów

Tego lata Gastown w Vancouver stanie się wolne od samochodów

Tego lata w jednej z popularnych dzielnic Vancouver ruch uliczny będzie wyglądał zupełnie inaczej.

W środę Rada Miejska jednomyślnie zatwierdziła propozycję wprowadzenia zakazu ruchu samochodowego w Gastown w lipcu i sierpniu.

Oznacza to początek projektu pilotażowego, który zobaczymy Water Street, od Richards do Cambie Street, Dwie wewnętrzne przecznice Water Street od Camby przez Abbott i Carall Street, przeznaczone wyłącznie dla pieszych, są „oświetlone dla samochodów”.

Radna miasta Vancouver Sarah Kirby-Young twierdzi, że projekt pojawi się w idealnym momencie, a Vancouver jest już w centrum uwagi całego świata.

„Daje nam to możliwość spędzenia dwóch wakacji, zanim faktycznie będziemy gościć świat wraz z nadejściem FIFA” – powiedziała.

Po lipcu i sierpniu pracownicy powrócą do projektu pilotażowego jesienią, aby ustalić dalsze kroki. Będzie to obejmowało, jak mogłyby wyglądać inne obszary miasta i czy staną się one trwałe, czy też sezonowe.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

„Stworzy to lepsze warunki dla pieszych wzdłuż wszystkich bloków Water Street, a jednocześnie ułatwi dostęp do budynków mieszkalnych, parkingu Easy Park, przyjazdów i dowozów autobusów wycieczkowych oraz dowozów i dowozów dla firm” – miasto wynika z raportu personelu Vancouver. wytłumaczyć.

W raporcie zauważono, że pracownicy omówili plany ze Stowarzyszeniem na rzecz Doskonalenia Biznesu Gastown (GBIS).

„GBIS wyraziło zaniepokojenie ogólnym czasem trwania zmian w organizacji ruchu w okolicy, który będzie trwał od marca do początku września. Pracownicy rozważali alternatywne podejście do letniego programu pilotażowego, aby skrócić czas zamknięcia” – czytamy w raporcie.

„W odpowiedzi na konkretną prośbę GBIS pracownicy rozważali zbieganie się projektu pilotażowego z budową. Niestety oznaczałoby to próbę pilotowania najpierw deptaku poza miesiącami szczytu, podczas gdy jedna z kluczowych przestrzeni publicznych, Maple Tree Square , jest w budowie.” Personel nie wierzył, że to zapewni pilotowi sukces.

READ  RBC przebił oczekiwania analityków pomimo niższych zysków w pierwszym kwartale

To kolejna faza większego, wieloletniego planu o wartości 10 milionów dolarów, który obejmuje również naprawy, konserwację i poprawę wyglądu zabytkowej okolicy, tak aby – jak to opisuje miasto – tętniła życiem.

Społeczność biznesowa Gastown była podzielona w sprawie projektu

Wally Wargolet, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia Gastown Business Improvement Association, wyraża obawy dotyczące planu w imieniu swojego stowarzyszenia, które reprezentuje 564 członków.

Wargolet twierdzi, że choć docenia inwestycję, nie uważa, aby projekt pilotażowy bez samochodu był dobrym pomysłem.

„Obawiamy się odpowiedzialności fiskalnej związanej z pobraniem 10 milionów dolarów i przeznaczeniem 45 procent tej kwoty na inwestycje infrastrukturalne – od tego zaczęła się ta rozmowa – zaczęliśmy, ponieważ obawialiśmy się upadku naszego regionu” – powiedział. .

„Twierdzenie, że teraz wydamy 55 procent na badania i próby, nie ma sensu finansowego”.

Wargolet dodał, że sprawozdanie personelu nie przedstawia jasnego obrazu obaw społeczności biznesowej.

„Nie mamy jasnych wskaźników pozwalających mierzyć sukces” – stwierdził. „Więcej ludzi na ulicach to coś wspaniałego, ale z naszych rozmów z San Diego i Montrealem wynika, że ​​rzeczywiście widzieli więcej ludzi na ulicach, ale to nie oznacza więcej dolarów w naszym biznesie”.

Wielu właścicieli firm wyraziło obawy dotyczące dostępu do swoich firm, parkingów, bezpieczeństwa publicznego i toalet publicznych.

Jednak David Jones, właściciel wytwórni płyt winylowych przy Water Street, twierdzi, że z zadowoleniem przyjmuje to posunięcie.

„Bardzo się z tego cieszę. Wreszcie w Vancouver widać myślenie przyszłościowe, podobnie jak wiele innych dużych miast na świecie to zrobiło i odniosło sukces” – powiedział CityNews.

Jones twierdzi, że nie martwi się przyjazdem pojazdów dostawczych, ponieważ będą miały alternatywne trasy dotarcia do okolicy. Dodaje, że projekt pilotażowy zostanie wdrożony w najbardziej pracowitym okresie w roku, więc nawet jeśli nie wpłynie to na wzrost biznesu, z pewnością poprawi atmosferę w społeczności.

READ  Kanadyjczycy ważą ryzyko COVID-19 podczas wakacji

„Właściwie myślałem o zdobyciu licencji na śpiew za granicą, żebyśmy mogli występować” – powiedział. „Jeśli zamkną drogę, to właśnie to dla mnie oznacza. Dzięki temu będzie bardziej społecznością i będzie bezpieczniejsza dla rodzin i dzieci”.

John Buchan, kierownik regionalny w Maison & Café Kitsuné, mówi, że również jest podekscytowany możliwością zaangażowania się w tę inicjatywę.

„Ponieważ latem w tym rejonie jest dużo turystów. Statki wycieczkowe dobijają, jakby trzy z nich przypływały w tym samym czasie” – powiedział.

„Im więcej ludzi, tym fajniejsze są te firmy. Bardzo mnie to ekscytuje”.

– Z plikami Kate Walker

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *