Stany Zjednoczone. Wybuch w Nashville. Nagranie z kamery osobistej policjanta

Policja w Nashville w stanie Tennessee opublikowała materiał filmowy z osobistej kamery funkcjonariusza. Był zaangażowany w ewakuację terenu wokół kampera, który następnie eksplodował w centrum miasta. Na ten temat możesz usłyszeć ostrzeżenia z samochodu, aby opuścić obszar.

Materiał filmowy został zarejestrowany kamerą osobistą przez funkcjonariusza policji z Nashville, Michaela Chipposa. W piątek rano wraz z dwoma innymi funkcjonariuszami wziął udział w ewakuacji terenu wokół kampera zaparkowanego przy Second Avenue w centrum miasta.

Sprawdź TVN24 w internecie >>>

Nagrywanie rozpoczyna się na krótko przed erupcją. Dźwięk świątecznej piosenki „Rockin 'around the Christmas tree” na ulicy zagłusza ostrzeżenie „Get out now” z Camper. – Jest taka inna. To trochę jak na filmie – słychać głos Sibosa zwracający się do oficerów, którzy z nim idą.

Nagranie z osobistej kamery policjanta w Nashville Reuters

W dalszej części materiału filmowego można zobaczyć Sibosa wracającego w radiowozie po sprzęt. Kiedy otwiera bagażnik samochodu, w tle słychać eksplozję, dźwięk tłuczonego szkła i włączające się alarmy samochodowe. Pozostałe nagrania zostały zrobione z kamery Sibosa, która wraz z innymi funkcjonariuszami wróciła na miejsce zdarzenia, aby pomóc ofiarom i chronić teren.

Kolejny film udostępniony przez policję przedstawia eksplozję samochodu kempingowego zarejestrowaną przez kamerę CCTV.

Wybuch w Nashville podczas nagrania z kamer przemysłowychReuters

Sprawca był jedyną ofiarą wybuchu

W niedzielę przedstawiciele Federalnego Biura Śledczego (FBI) i Prokuratury Stanowej Tennessee ogłosili tożsamość osoby zamieszanej w wybuch.

„Sprawca został zidentyfikowany na podstawie testu DNA” – powiedział Douglas Korneski, szef lokalnego biura FBI. Śledczy znaleźli ludzkie szczątki w pobliżu ruin samochodu kempingowego, który eksplodował w piątek w Nashville. Porównując materiał genetyczny zebrany w sobotę w domu 63-letniego podejrzanego Anthony’ego Warnera, był w stanie ustalić, że to on był sprawcą ataku.

Anthony Warner, lat 63, podejrzany o zamachy w NashvillePAP / EPA / FBI MEMPHIS

„Warner był obecny w czasie bombardowania i dochodzimy do wniosku, że zginął w wyniku zamachu” – powiedział prokurator USA Donald Cochran. Przedstawiciele prokuratury i FBI nalegali, aby sprawca działał sam, ale było za wcześnie, aby mówić o motywach jego działań. Śledczy nie powiedzieli, jakiego rodzaju materiału wybuchowego użył.

READ  Outboard wyznacza ESS Audio na dystrybutora w Polsce

W wyniku wybuchu trzy osoby zostały lekko ranne. Wybuch poważnie uszkodził kilka budynków, w tym firmę telekomunikacyjną AT&T. Jej przedstawiciele wycofali telefon komórkowy, w tym niektóre usługi AT&T. Loty z lotniska w Nashville zostały tymczasowo zawieszone z powodu problemów telekomunikacyjnych.

Kluczowe źródło zdjęć: Reuters

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *