Sędzia USA odrzuca akt oskarżenia przeciwko byłemu doradcy Trumpa Bannonowi, powołując się na ułaskawienie

NOWY JORK – Steve Bannon, były główny analityk strategiczny prezydenta USA Donalda Trumpa, uzyskał ułaskawienie prezydenta we wtorek, oddalając akt oskarżenia, w którym oskarżono go o oszukanie darczyńców funduszu na budowę muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych Analisa Torres na Manhattanie stwierdziła, że ​​odwołanie było „właściwym sposobem” w świetle amnestii udzielonej przez Bannona w ostatnich godzinach prezydentury Trumpa.

Powodowie argumentowali, że zamiast odrzucić akt oskarżenia, sędzia powinien jedynie oddalić Bannona jako jednego z czterech oskarżonych. Oskarżonym postawiono zarzuty w związku z rzekomą defraudacją setek tysięcy dolarów z kampanii finansowania społecznościowego „Budujemy mur” w wysokości 25 milionów dolarów.

Ale sędzia powiedział, że ułaskawienie jest ważne i że nawet jeśli Bannon formalnie nie przyznał się do winy, wydanie ułaskawienia mogłoby pociągać za sobą skazanie za winę; I zaakceptuj to uznanie. Prokuratorzy powiedzieli, że amnestia „mówi sama za siebie” i pod warunkiem, że Bannon jest „ostateczny”.

Biuro prokuratora generalnego Audrey Strauss na Manhattanie odmówiło komentarza.

Ale sędzia powiedział, że ułaskawienie jest ważne i że nawet jeśli Bannon formalnie nie przyznał się do winy, wydanie ułaskawienia mogłoby pociągać za sobą skazanie za winę; I zaakceptuj to uznanie.

Prokuratorzy powiedzieli, że amnestia „mówi sama za siebie” i pod warunkiem, że Bannon jest „ostateczny”.

Biuro prokuratora generalnego Audrey Strauss na Manhattanie odmówiło komentarza.

Po rozmowie z nim jego prawnik Robert Costello powiedział, że Bannon był „uradowany, że akt oskarżenia został oddalony”.

„Zdecydowanie uzyskałem poprawny wynik” – powiedział Costello, odnosząc się do sędziego. „Ułaskawienie nie zmienia historii … Ale w tym przypadku mamy do czynienia z osobą przypuszczalnie niewinną zgodnie z Konstytucją Stanów Zjednoczonych, która nie przyznała się do winy i nic nie zmienia również tej daty”.

READ  Trump szaleje w nocy z kaprysami pełnymi kłamstw

Nie było od razu jasne, jak zwolnienie wpłynie na innych podejrzanych z Bannon, ani czy będą próbowali obwinić Bannona, gdy będą się bronić.

Wśród oskarżonych jest Brian Colvag, weteran Sił Powietrznych i trzykrotna amputacja, który prowadził kampanię „Budujemy mur”.

„Nie mam nic do powiedzenia na temat tej sytuacji” – powiedział w wywiadzie prawnik firmy Colvag, Harvey Steinberg. „To jest całkowicie poza naszymi rękami i mieści się w granicach uznania dyrektora”.

67-letni Bannon był orędownikiem prawicowego populizmu „Najpierw Ameryka” i zaciekłego sprzeciwu wobec imigracji, które stały się znakiem rozpoznawczym prezydentury Trumpa.

(Montaż: Leslie Adler i Bill Berkrot)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *