Żyd umiera w Los Angeles po konfrontacji izraelsko-palestyńskiej

Żyd umiera w Los Angeles po konfrontacji izraelsko-palestyńskiej

Los Angeles –

Władze podały, że 69-letni Żyd zmarł w poniedziałek po upadku i uderzeniu w głowę w wyniku konfrontacji poprzedniego dnia podczas konkurujących ze sobą demonstracji proizraelskich i propalestyńskich na przedmieściach Los Angeles.

W oświadczeniu Departamentu Policji Hrabstwa Ventura stwierdzono, że śmierć Paula Kesslera jest badana pod kątem zabójstwa, a władze nie wykluczyły możliwości przestępstwa z nienawiści. Nie dokonano żadnych aresztowań.

Kessler doznał kontuzji na krótko przed 15:30 w niedzielę podczas konkurencyjnych demonstracji w Thousand Oaks, mieście liczącym około 125 000 mieszkańców na północny zachód od Los Angeles. Policja otrzymała zgłoszenia o pobiciu, a wysłani na miejsce zastępcy zastali Kesslera z raną głowy – podał departament.

„Z relacji świadków wynika, że ​​Kessler brał udział w fizycznej bójce z kontrdemonstrantami. Podczas sprzeczki Kessler upadł do tyłu i uderzył głową o ziemię” – podał departament.

Departament podał, że przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok wykazała, że ​​Kessler zmarł w wyniku urazu głowy będącego wynikiem zabójstwa.

Federacja Żydowska Wielkiego Los Angeles stwierdziła, że ​​Kessler był Żydem i że został uderzony w głowę megafonem niesionym przez propalestyńskiego demonstranta. Biuro szeryfa nie potwierdziło od razu tych szczegółów, ale zaplanowało zwołanie konferencji prasowej we wtorek rano.

Rabin Michael Barclay ze świątyni Ner Simcha w Westlake Village, niedaleko Thousand Oaks, nalegał, aby ludzie unikali wyciągania pochopnych wniosków na temat tego, co się stało.

„Właśnie rozmawiałem przez telefon z szefem policji” – napisał wcześniej na Twitterze. „Mają sprzeczne raporty na temat tego, co się stało, a podczas tego wydarzenia przesłuchali podejrzanego zidentyfikowanego w mediach społecznościowych. Nie mają nagrania wideo”.

Powiedział, że policja zachowuje ostrożność przed wniesieniem zarzutów. „Musimy zrobić to samo i nie pozwolić, aby stało się to iskrą, która rozpęta piekło” – napisał.

READ  Pro-Ukraina przewyższa prorosyjsko w niemieckich protestach

Od wybuchu wojny między Izraelem a Hamasem w zeszłym miesiącu na całym świecie odbywają się protesty. Bojownicy Hamasu zostali potępieni za najazd na Izrael oraz zabijanie i porywanie cywilów, podczas gdy Izrael został oskarżony o masowe zamachy bombowe, w wyniku których zginęło wielu cywilów w Gazie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *