Polski premier Tusk mówi, że „przetrwanie cywilizacji zachodniej” zależy od powstrzymania niekontrolowanej migracji

Polski premier Tusk mówi, że „przetrwanie cywilizacji zachodniej” zależy od powstrzymania niekontrolowanej migracji

„Brutalna prawda” jest taka, że ​​„przetrwanie cywilizacji zachodniej” zależy od zapobiegania „niekontrolowanej imigracji” – oświadczył premier Polski Donald Tusk.

Przemawiając na wydarzeniu w Morągu inaugurującym centrową kampanię Sojuszu Obywatelskiego (KO) przed kwietniowymi wyborami samorządowymi, Tusk został zapytany o sytuację dziesiątek tysięcy migrantów – głównie z Bliskiego Wschodu – na białoruskiej granicy od 2021 roku. , Azji i Afryki – próbowali przedostać się do Polski.

„Pierwszym i najważniejszym zadaniem państwa polskiego, jeśli chodzi o sytuację na granicy, jest ochrona granicy, w tym nielegalnej migracji” – cytuje Tuska Polska Agencja Prasowa (PAP).

Premier powiedział, że jego rząd zrobi wszystko, co w naszej mocy, abyśmy go nie złamali [legal] Aby zapobiec sytuacjom naruszającym podstawy standardów i człowieczeństwa… po polskiej stronie granicy nie można umierać.

Organizacje praw człowieka szacują, że od początku kryzysu na polskiej granicy zginęło kilkadziesiąt osób.

Tusk zauważył, że wprowadzona przez poprzedni rząd PiS praktyka tzw. pushbacku, polegająca na odsyłaniu migrantów przez granicę, jest „nielegalna z punktu widzenia prawa międzynarodowego”.

Powiedział, że próbuje stworzyć sytuację, w której nie będzie potrzeby wypychania na granicy. Jednak „nie podejmie żadnej decyzji, która lekkomyślnie zacieśni naszą granicę niż obecnie”.

Dane opublikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w zeszłym tygodniu potwierdziły, że od dojścia do władzy rządu Tuska w grudniu trwają represje. Ministerstwo poinformowało jednak, że pracuje nad nowymi procedurami, które „pozwolą ocenić indywidualną sytuację każdego migranta, który znajdzie się w Polsce”.

READ  Gdy Ukraina pozyskuje wsparcie Azji, Seul wysyła broń do Polski

Tusk wczoraj przemawiając, powiedział, że jego rząd musi najpierw „wypełnić luki i dziury” pozostawione przez PiS, w tym korupcję w systemie wizowym i „bardzo dysfunkcyjny płot” zbudowany na białoruskiej granicy.

„Ale proszę mi wierzyć – mówię to po tym, co dzieje się dziś w Ameryce – to kwestia przetrwania naszej zachodniej cywilizacji” – powiedział Tusk. „Jesteśmy [must] Obudźcie się, musimy chronić nasze granice i granice i zrozumieć, że jeśli otworzymy się na wszelkie formy migracji bez żadnych ograniczeń, nasz świat się rozpadnie”.

Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi rząd PiS próbował przedstawić Tuska, byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, jako osobę łagodną wobec migracji. W szczególności sugerowali, że ustąpi żądaniom UE dotyczącym wprowadzenia systemu relokacji osób ubiegających się o azyl w Europie.

Jednak w trakcie kampanii Tusk nie tylko przedstawił twarde stanowisko w sprawie migracji, ale także zwrócił uwagę, że PiS nadzorował imigrację rejestrowaną do Polski.

Po objęciu urzędu przez swój rząd Tusk zapowiedział, że Polska „nie zaakceptuje porozumienia” w ramach proponowanego przez UE systemu relokacji. W zeszłym tygodniu ambasador Polski przy UE wyraził sprzeciw wobec tych planów, choć uzyskały one akceptację większości państw członkowskich.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

READ  Luka Doncic i Słowenia vs. EuroBasket 2022 kwartały i więcej Jak zobaczyć Polskę

Główny autor obrazu: KPRM (poniżej CC BY 3.0 PL)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *