Polski łyżwiarz szybki Boczyk udowodnił swoją siłę w Chinach

Warszawa, 25 listopada (IANS): Dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Nieczwidski pochwalił Karolinę Posic, która wraz ze swoją drużyną zdobyła brązowy medal w konkurencji sprinterskiej podczas Pucharu Świata ISU w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie.

Posic miała dobry początek sezonu, zdobywając z Polską srebro w sztafecie mieszanej płci w Obihiro w Japonii i prowadząc drużynę na trzecie miejsce w niedzielnym sprincie kobiet w Pekinie, podała Xinhua.

Na początku sezonu Bosic jest postrzegany jako jeden z głównych pretendentów do tytułu Polski.

„Dwukrotnie startowała i dwukrotnie stawała na podium. Oferuje rywalizację na różnych dystansach. Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zmagała się z problemami zdrowotnymi, ale poradziła sobie z trudnymi momentami. Ma ogromny talent, co udowodniła w Chinach, – przekazał w sobotę polskim mediom – powiedział Niedzwiedzki w wywiadzie.

„Bocic wciąż doskonali swoje umiejętności i jest w stanie zdobywać złote medale. Prędzej czy później powinna spodziewać się wysokich miejsc. Bardzo podobał mi się wyścig drużynowy w Pekinie. Zawodnicy nowej drużyny zajęli wysokie miejsca. Dobrze się rozumieli” – powiedział. dodany.

Nieczwidski uważa, że ​​medal zdobyty w Pekinie to pierwszy krok w kierunku dalszych zwycięstw polskich łyżwiarzy szybkich.

„Zawsze możesz poprawić swoje wyniki. Mamy więcej zwycięskiej jakości; chcemy więcej medali. Nasi łyżwiarze szybcy pokonali pewne dystanse, ale nie stanęli na podium, więc musimy zrobić krok do przodu na krótkim torze. Sześć finałów, – podsumował.

READ  Kompletny przegląd smartwatcha Huawei Watch GT 2e.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *