Nowe dane wskazują, że sprzedaż PS5 przewyższyła sprzedaż Xbox Series X/S o 2 do 1

Nowe dane wskazują, że sprzedaż PS5 przewyższyła sprzedaż Xbox Series X/S o 2 do 1

Wygląda na to, że konsola Sony PlayStation 5 sprzedała się około dwa razy więcej niż seria Xbox Z ostatnio udostępnionych danych wynika, że ​​S Raport o zarobkach Take-Two Interactive (bezpłatny GameSpot).

Na jednym slajdzie firma zajmująca się grami podała, że ​​do 31 grudnia 2023 r. sprzedano 77 milionów konsol dziewiątej generacji. Choć sama ta liczba nie dostarcza nam wielu informacji, 20 grudnia 2023 r. Sony ogłosiło, że właśnie się wyprzedał Nieco ponad 50 milionów sztuk PS5. Microsoft zwykle trzyma te liczby w tajemnicy, ale biorąc pod uwagę informacje Take-Two, możemy oszacować, że będzie to seria Xbox Sprzedaż modelu S wynosi około 27 milionów sprzedanych egzemplarzy.

To ogólne spojrzenie na status dziewiątej generacji, zgodny z poprzednimi aktualizacjami sprzedaży. W lipcu ubiegłego roku Sony ujawniło, że jego najnowsza konsola PlayStation to tzw Nadal cieszy się dobrą opinią – sprzedano 40 milionów egzemplarzy. Mniej więcej w tym samym czasie na imprezie związanej z grami w Brazylii, Xbox Series Mówi się, że sprzedaż S wyniosła nieco ponad 21 milionów.

Zarówno seria PS5, jak i Xbox S został wydany w listopadzie 2020 roku. Konsola Sony otrzymała pewną aktualizację Smukły model ostatni rok. Podczas gdy seria Xbox Kontrolery S Nie dostali jeszcze aktualizacji średniej generacjiWskazują na to dokumenty, które wyciekły Microsoft może mieć plany wypuszczenia czegoś jeszcze w tym roku.

Dzisiejsza aktualizacja Gen 9 jest interesująca w kontekście innych plotek na temat przyszłości Xboksa. Ostatnio pojawiło się więcej niż kilka raportów sugerujących, że kilka tytułów dostępnych na wyłączność Xbox – w tym tytuły takie jak Indiana Jones and the Great Circle, Starfield, Sea of ​​Thieves i Hi-Fi Rush – będzie wkrótce dostępnych na konkurencyjnych konsolach, takich jak PlayStation. Kiedy fani byli zszokowani wiadomością, że ekskluzywne tytuły mogą wkrótce pojawić się na konkurencyjnych platformach, szef Xbox, Phil Spencer, obiecał zająć się tymi obawami w ramach aktualizacji biznesowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

READ  Aplikacja Apple Garageband otrzymuje nowe sesje remiksów; Z udziałem Katy Perry i artystów K-pop

Aby uzyskać więcej, koniecznie zajrzyj ponownie Nasze przemyślenia na temat przyszłości strategii komunikacji Xbox i Microsoftu. Możesz także rzucić okiem na naszą listę najlepiej sprzedających się konsol wszechczasów.

Michael Cribb jest niezależnym współpracownikiem IGN. Zaczął pisać dla branży w 2017 roku i jest najbardziej znany ze swojej pracy w takich sklepach jak The Pitch, The Escapist, OnlySP i Gameranx.

Koniecznie śledź go na Twitterze @MikeCripe.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *