Rywal Putina twierdzi, że większość Rosjan chce zakończenia wojny na Ukrainie Wiadomości wyborcze

Rywal Putina twierdzi, że większość Rosjan chce zakończenia wojny na Ukrainie  Wiadomości wyborcze

Kandydat na prezydenta Borys Nadieżdin mówi Al Jazeerze, że decyzja uniemożliwiająca mu start w wyborach była „polityczna”.

Borys Nadieżdin, antywojenny kandydat na prezydenta Rosji, powiedział, że „większość” społeczeństwa w Rosji pragnie zakończenia konfliktu z Ukrainą i obiecał odwołać się od decyzji Kolegium Elektorów zakazującej mu kandydowania w marcowych wyborach przeciwko urzędującemu prezydentowi Władimirowi Putinowi.

W piątkowym wywiadzie dla Al Jazeery Nadieżdin powiedział, że orzeczenie CEC jest „decyzją polityczną”, którą jego prawnicy przygotowują się do zaskarżenia przed Sądem Najwyższym.

„Nie wiem, kto dokładnie o tym zdecydował [that] O mnie, ale wiem dokładnie dlaczego… bo moja ocena wyborcza i liczba osób, które chcą na mnie głosować, rośnie co tydzień o 5 procent.

Nadieżdin skrytykował Putina, który jego zdaniem popełnił „wielki błąd”, rozpoczynając inwazję, i obiecał zakończyć ją w drodze negocjacji.

„[The] Oficjalne zrozumienie jest takie, że społeczeństwo jest dla Putina [the] „Specjalna operacja wojskowa, jak ją nazywamy, ale tak nie jest”. „Większość obywateli Rosji chce zakończenia konfliktu na Ukrainie”.

W Rosji nie tolerowano głosów odmiennych, a ludzie rutynowo byli karani surowymi przepisami dotyczącymi zniesławienia, które zabraniają negatywnego wypowiadania się na temat inwazji i zachowania wojska.

Osobom uznanym winnym rozpowszechniania „fałszywych informacji” na temat armii może grozić do 15 lat więzienia.

Zapytany, czy obawia się kary na mocy przepisów dotyczących kontroli wojny, Nadieżdin odpowiedział: „Problem nie polega na tym, czy się boję, czy też się nie boję – szczerze mówiąc, jestem gotowy na wszystko”.

Powiedział Al Jazeerze: „Ale nigdy osobiście nie krytykuję Putina. Krytykuję jego politykę wyłącznie z prawnego punktu widzenia. Zawsze przestrzegam rosyjskiej konstytucji i rosyjskiego prawa.

„[For] Od 30 lat pracuję w rosyjskiej polityce i osobiście znam wszystkich urzędników rosyjskiego rządu, a oni znają mnie i pewnie dlatego nie siedzę w więzieniu.

READ  Pogrzeb senatora Boba Dole'a rozpoczyna się w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie

Nadieżdin, 60-letni radny miejski kandydujący z małej centroprawicowej partii Inicjatywa Obywatelska, powiedział, że zebrał w całej Rosji ponad 100 000 podpisów niezbędnych do zarejestrowania się jako kandydat w wyborach zaplanowanych na 15 marca. -17.

Centralna Komisja Wyborcza stwierdziła jednak, że 15% podpisów było nieważnych.

Kreml stwierdził, że nie uważa Nadieżdina za poważnego konkurenta Putina, a decyzja komisji jest zgodna z ustalonymi procedurami.

Jest niemal pewne, że Putin wygra reelekcję, co przedłuży jego 24-letnie przywództwo w Rosji, w tym osiem lat pełnienia funkcji premiera, o co najmniej kolejne sześć lat.

Ale Nadieżdin jest gotowy do walki.

Powiedział, że jeśli Sąd Najwyższy dopuści go do kandydowania, będzie to miało „bardzo duże konsekwencje i będzie dużym problemem dla naszego rządu”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *