Google skupia się na bezpieczeństwie w kolejnej wersji swojego oprogramowania na Androida

(Bloomberg) – Firma Google należąca do Alphabet Inc. pracuje nad ulepszeniem funkcji zabezpieczeń w najnowszej wersji Androida, najpopularniejszego na świecie mobilnego systemu operacyjnego, której zapowiedź przedstawiono na dorocznej konferencji programistów organizowanej przez firmę.

Android 15 doda funkcje zapobiegające kradzieży i lepiej chroniące użytkowników przed phishingiem, oszustwami i różnymi innymi atakami, które mogą narazić na szwank dane na urządzeniu, oznajmiła firma w środę podczas Google I/O w Mountain View w Kalifornii. Pojawi się także nowa tzw. prywatna przestrzeń do zabezpieczania wrażliwych informacji oraz możliwości zdalnego blokowania urządzeń, w tym tych, które zostały odłączone od Internetu.

Arcyrywal Apple Inc. stworzył Prywatność i bezpieczeństwo iPhone’a to główny atut sprzedaży, którego celem jest uzyskanie przewagi nad urządzeniami z systemem Android oferowanymi przez Google i partnerów takich jak Samsung Electronics Co. A teraz wydaje się, że Google chce wypełnić tę lukę falą zmian i aktualizacji. Samsung, który handluje tytułem największego na świecie producenta smartfonów z Apple, również stworzył szereg funkcji chroniących użytkownika pod marką Knox.

Oprócz omówienia kolejnej wersji Androida, która ma pojawić się mniej więcej w tym samym czasie, co najnowsze smartfony Google Pixel, które zwykle są wypuszczane na rynek w październiku, Google wspomniał o dynamice szerszego ekosystemu.

Liczba użytkowników systemu operacyjnego Wear OS dla zegarków wzrosła w 2023 r. o 40%, a system operacyjny Android TV osiągnął w ciągu ostatniego roku 220 milionów aktywnych urządzeń, co stanowi wzrost o 47%. Obecnie na drogach porusza się ponad 200 milionów samochodów kompatybilnych z oprogramowaniem Google Android Auto.

W innym miejscu w I/O dyrektorzy Google, tacy jak współzałożyciel Sergey Brin, zasugerowali powrót okularów do rzeczywistości rozszerzonej wspomaganej sztuczną inteligencją. Jedno z najciekawszych ogłoszeń firmy dotyczyło Project Astra, agenta AI, który za pomocą aparatu w smartfonie może „widzieć” otaczający go świat i odpowiadać na pytania dotyczące danej sceny.

READ  Gry Xbox ze złotymi darmowymi grami zapowiedziane w lipcu 2021 r.

Dodatki AI będą głównym punktem wyróżniającym twórców oprogramowania mobilnego, a Google może spodziewać się odpowiedzi ze strony Apple, gdy Apple będzie gospodarzem Światowej Konferencji Programistów w czerwcu w Cupertino w Kalifornii.

©2024 Bloomberg L.P

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *