MS Paint właśnie otrzymał dwie świetne funkcje dla edytora graficznego z lat 90-tych

MS Paint właśnie otrzymał dwie świetne funkcje dla edytora graficznego z lat 90-tych

Po 38 latach Microsoft aktualizuje swoją aplikację Paint o obsługę przezroczystości i warstw obrazu. Większości z nas wywołuje to fale nostalgii i wspomnienia godzin spędzonych na próbach bycia Picassem. Wtedy miałeś ołówek, pędzle, garść kolorów i niewiele więcej. Wygląda na to, że Microsoft udoskonala swoją aplikację, aby uczynić ją bardziej przydatną do bardziej zaawansowanej edycji zdjęć. W Dave Grochocki, główny menedżer produktu Windows Inbox Apps, ogłosił „ekscytujące” nowe funkcje i możliwości.

„Łącząc warstwy, przezroczystość i inne narzędzia w programie Paint, możesz tworzyć nowe, ekscytujące obrazy i grafiki! Na przykład w połączeniu z nową funkcją usuwania tła możesz szybko tworzyć ciekawe kompozycje warstw” – powiedział Grochocki.

Aby rozpocząć, musisz kliknąć opcję Nowa warstwa na pasku narzędzi, co spowoduje otwarcie panelu z boku płótna. Stamtąd możesz ukrywać, powielać, łączyć lub usuwać warstwy — tak samo jak w przypadku warstw. Na razie aktualizacja jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy zarejestrowali się w celu otrzymywania kompilacji Windows Insider. Funkcje nie są obecnie dostępne dla wszystkich użytkowników systemu Windows, ale prawdopodobnie zostaną wkrótce udostępnione.

Chociaż nie jest to najbardziej innowacyjna rzecz, osoby, które nadal korzystają z MS Paint, uznają te funkcje za przydatne. Microsoft prawdopodobnie będzie nadal aktualizował swoją aplikację Paint, jak wyjaśniła firma: .

READ  Gracz Baldur's Gate 3 „łamie” grę niesamowitą budową mnicha

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *