Salim Valje: Sześć pytań do Calgary Flames przed zgrupowaniem

Salim Valje: Sześć pytań do Calgary Flames przed zgrupowaniem

Calgary Flames może być najciekawszą drużyną sezonu NHL.

Czy w sezonie 2022–2023 nadal będą grać jak grupa, która nie spełniła oczekiwań, tracąc trzy punkty do play-offów? A może znajdą sposób na powrót do posezonu pod wodzą nowego trenera Ryana Houski w silnej dywizji Pacyfiku?

Przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego w czwartek, oto sześć pytań, na które Flames będą musieli odpowiedzieć.

Jak Houska poradzi sobie z przejściem z asystenta na głównego trenera?

Huska jest szanowany w szatni Flames jako dobry człowiek, mądry hokejowy umysł i doskonały komunikator. Wielu graczy kibicowało mu, aby dostał tę pracę po zwolnieniu Daryla Suttera. Ale bycie głównym trenerem to coś innego. Huska będzie najwyższym autorytetem w zakresie stylu gry i decyzji dotyczących składu i będzie musiał znacznie częściej odgrywać rolę złego gliniarza niż jako asystent. W czerwcu Blueliner Rasmus Andersson potwierdził mediom, że pomimo spokojnego i opanowanego wyglądu Houska potrafi być bardzo wymagający i głośny, kiedy musi. To dla niego coś nowego i nie będzie miał na ławce rezerwowego doświadczonego głównego trenera NHL, na którym mógłby polegać.

Czym różnią się systemy Flames?

W zeszłym sezonie Calgary było dość przewidywalne na lodzie. Zazwyczaj napastnicy zdobywają strefę z krążkiem, umieszczają go, odzyskują i strzelają z punktu, mając nadzieję na zbiórki lub odbicia. Nie pasowało to do umiejętności Jonathana Huberdeau, Nazema Kadriego i innych, którzy mają umiejętności pozwalające na posiadanie krążka i kreatywność w strefie ataku. Były Flame Marc Savard jest teraz odpowiedzialny za napastników i grę w przewadze. Atak Calgary’ego prawdopodobnie będzie wyglądał zupełnie inaczej, z większym naciskiem na posiadanie piłki i jakość okazji do zdobycia bramki niż ilość.

Kim jesteśmy?

Houska i nowy dyrektor generalny Craig Conroy dali aż nadto jasno do zrozumienia, że ​​w Calgary po raz pierwszy od utraty Marka Giordano na rzecz Seattle Kraken w drafcie rozszerzającym w 2021 r. będzie liderem. Wielu graczy zauważyło, że część trudności w zeszłym sezonie polegała na tym, że ponieważ Sutter nie ma przywódcy. Zespół Flames tęsknił za określonym liderem i wreszcie będzie miał takiego, który będzie łącznikiem pomiędzy sztabem trenerskim a zawodnikami. Czy 34-letni Mikael Backlund, oczekujący na wolny agent, którego wielu zawodników już uważa za domyślnego lidera, dostanie literę C na koszulce, czy też młodszy Andersson dostąpi tego zaszczytu?

READ  [UPDATED] Wyniki juniorów i klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata 2023 w Leogang DH

Czy Lindholm będzie kontynuował?

Zgodnie z trendem, który stał się trendem w organizacji, sukces na lodzie będzie prawdopodobnie zależał od tego, czy wyróżniający się napastnik w ostatnim sezonie swojego kontraktu zdecyduje się pozostać Płomieniem, czy też przetestuje rynek wolnych agentów. Elias Lindholm nr 1 odpowiedział krótko i bezpośrednio podczas zeszłotygodniowego turnieju golfowego drużyny na pytanie o swoją przyszłość, kilkakrotnie powtarzając, że chce pozostać w Calgary po 2024 r. Jednak jego mowa ciała i ton głosu mówią co innego. Conroy wielokrotnie powtarzał, że nie chce powtórzyć scenariusza z Johnny’ego Gaudreau, kiedy wszedł w sezon 2021–22 bez nowej umowy i ostatecznie wyszedł z niczym. Zegar tyka, a Backlund, Noah Hanifin, Oliver Kylington, Chris Tanev i Nikita Zadorov również czekają jako wolni agenci, więc Conroy może być zmuszony do rozprawienia się z Lindholmem i innymi, jeśli nie uda im się szybko dojść do porozumienia.

Jak zaprezentuje się Huberdeau?

Jonathan Huberdeau jest obecnie najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii franczyzy, po podpisaniu ośmioletniego przedłużenia umowy o wartości 84 milionów dolarów po swoim przejęciu w lipcu ubiegłego roku. Huberdeau odgrywa kluczową rolę w krótko- i długoterminowym sukcesie zespołu, a po rozczarowującym pierwszym sezonie w Calgary, w którym zdobył zaledwie 55 punktów, zespół musi priorytetowo potraktować znalezienie odpowiedniego dopasowania. Na papierze wygląda na to, że zacznie od Lindholma. Jednak Flames nie schodzą głęboko na prawą stronę, a nowo nabyty Jegor Sharangovich prawdopodobnie jako pierwszy zdobędzie przewagę w ataku. Biorąc pod uwagę ograniczoną przestrzeń na czapki, jest mało prawdopodobne, aby Flames zamienili się na kogokolwiek innego, więc rozwiązanie będzie musiało zostać znalezione wewnętrznie. Czy debiutant Matthew Coronato, wybrany w pierwszej rundzie draftu w 2021 roku i jeden z niewielu praworęcznych strzelców w drużynie, może rozpocząć sezon w czołowej linii obok Lindholma i Huberdeau?

READ  Odbijające się promienie Red Sox o godzinie 13 po dziwnym wezwaniu na ścianie

Jaki będzie plan bramkarza?

Wewnętrznie panuje silna wiara, że ​​Jacob Markstrom podniesie się po jednym z najgorszych sezonów w swojej karierze (średnia 2,92 gola, 0,892 procent oszczędności), ale Houska prawdopodobnie ograniczy liczbę 59 startów, które miał w zeszłym sezonie. Rezerwowy Dan Vladar jest wysoko ceniony i będzie nalegał na dłuższy czas gry. Jest też Dustin Wolfe, wybrany w siódmej rundzie draftu 2019, który z rzędu otrzymywał tytuł Bramkarza Roku AHL i tytuł MVP AHL w 2023 roku. Nadal mógłby zostać wysłany do AHL bez konieczności zwolnień, ale musiałby… Calgary szuka sposobów, aby zapewnić mu występy w większej liczbie meczów NHL po jego debiucie pod koniec poprzedniego sezonu. Calgary ma tę ogromną zaletę, że ma swój klub AHL w tym samym budynku co klub NHL, co ułatwiłoby Wolfowi rozpoczęcie gry w Flames i natychmiastowy powrót do Wranglers. Conroy i Houska dali jasno do zrozumienia, że ​​drzwi są otwarte dla młodszych graczy i muszą dopilnować, aby 22-letni Wolff dostał legalną szansę w NHL po udowodnieniu wszystkiego, co potrafi na poziomie Major League.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *