Republikanie na Ukrainie zgłaszają stawki kart Członkowie Izby w sprawie wsparcia

Podczas gdy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przygotowuje się do wizyty na Kapitolu pod koniec tygodnia, aby nalegać na dodatkową pomoc w wojnie swojego kraju z Rosją, grupa konserwatywna opublikowała w poniedziałek „kartę raportu” zawierającą ranking Republikanów Izby Reprezentantów na temat ich poparcia dla Kijowa.

Nowo opublikowana analiza podkreśla wyraźny podział w Partii Republikańskiej w sprawie zapewnienia większej pomocy finansowej Ukrainie. Spośród 222 członków prawie tyle samo nie udało się Karta raportu Otrzymał także najwyższą ocenę. Wspólna obrona demokracji, kierowana przez republikańską strateg Sarah Longwell i konserwatywnego komentatora politycznego Billa Kristola, ma 82 oceny, 43 oceny, 8 ocen, 17 i 72.

Najbardziej niegrzeczny Rozłam nastąpił między przywódcami Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów a niektórymi z najwybitniejszych obecnych i byłych członków skrajnie prawicowego Klubu Wolności w Izbie Reprezentantów. Wielu członków prawicy partii wzywa do ograniczenia pomocy dla Ukrainy, w niektórych przypadkach do zera.

Ich pragnienia pozostają dominujące, ponieważ spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (ze stanu Kalifornia) potrzebuje ich głosów w sprawie ustaw budżetowych, aby utrzymać otwarte prace rządu po upływie terminu wyznaczonego na 30 września. Prezydentura McCarthy’ego zależy także od wsparcia jego bardziej konserwatywnych członków, którzy zagrozili wystąpieniem o impeachment, jeśli nie spełni ich żądań.

Raport stanowi część wartej 2 miliony dolarów kampanii Republikanów na rzecz Ukrainy Wspólnej Obrony Demokracji, która rozpoczęła się w sierpniu i ma na celu wywarcie nacisku na członków Kongresu Partii Republikańskiej, aby przeznaczyli większe fundusze na pomoc sojusznikowi USA. Wyniki Wspólnej Obrony Demokracji zostały ustalone na podstawie oceny sposobu, w jaki członkowie głosowali nad ustawami dotyczącymi Ukrainy, a także ich publicznych oświadczeń na temat wojny tego kraju z Rosją.

Gunner Ramer, rzecznik Partii Republikańskiej na Ukrainie, powiedział, że jego organizacja rozpoczęła projekt w odpowiedzi na niedawne przejście Partii Republikańskiej w stronę większego izolacjonizmu. Liczba posłów z niskimi wynikami wskazuje, że delegacja partii w Izbie Reprezentantów „nie popiera w pełni demokracji”.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

„Myślę, że 10 lat temu byłbym zszokowany” – powiedział. Dodał: „Ale dzisiaj mnie to nie szokuje, ponieważ ta izolacjonistyczna Partia Republikańska pod przewodnictwem Donalda Trumpa nie opowiada się już za tym, co robiła wcześniej”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski składa wizytę w Waszyngtonie

Coraz większa liczba Republikanów w Kongresie wyraża wątpliwości co do wniosku Bidena o dodatkowe 24 miliardy dolarów pomocy dla Ukrainy. Podczas gdy przywódcy Senatu zasygnalizowali swoje poparcie dla dodatkowego finansowania, kilku członków Izby stwierdziło, że nie poprze większej pomocy dla demokracji w Europie Wschodniej, która w swoim kontrataku stara się odnieść ostateczne zwycięstwo.

Najnowsze badania opinii publicznej wskazują, że amerykańskie poparcie dla Ukrainy zmierza w tym samym kierunku. Szczególnie wśród Republikanów 56 proc – stwierdził w ankiecie Fox News W zeszłym miesiącu ogłoszono, że pomoc USA dla Ukrainy powinna się zmniejszyć – w porównaniu z 38 procent, które stwierdziły to samo w grudniu.

Biały Dom nalega, aby naród nadal angażował się we wspieranie Ukrainy.

„Chcemy końca wojny” – powiedział dziennikarzom w środę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. – W takim razie oczywiście mogłoby się to zakończyć dzisiaj [Russian President Vladimir] Putin postąpi słusznie i wyniesie się stąd. Oczywiście teraz to się nie stanie. „Będziemy więc nadal zapewniać Ukrainie zdolności, których potrzebuje, aby odnieść sukces”.

McCarthy, który w swoim raporcie otrzymał ocenę B, był mieszany w kwestii Ukrainy. Jesienią ubiegłego roku powiedział, że Stany Zjednoczone nie powinny wystawiać Kijowowi „czeku in blanco”, ale wiosną powiedział rosyjskiemu reporterowi, że popiera wysłanie pomocy. Rzecznik McCarthy’ego powiedział w tym miesiącu, że rozpatrzenie prośby Bidena o większe fundusze nie jest priorytetem dla spikera Izby Reprezentantów.

Pozostali czterej przywódcy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów również uzyskali stosunkowo wysokie wyniki: przywódca większości w Izbie Reprezentantów Steve Scalise (Los Angeles) otrzymał ocenę B, a Tom Emmer (Minnesota) otrzymał ocenę A. Przedstawicielka Elise Stefanik (Nowy Jork), przewodnicząca Konferencji Republikanów i republikanin. Gary Palmer (Ala.), który przewodniczy Komitetowi Polityki Republikańskiej, otrzymał ocenę B-.

READ  Odkrycie zatopionego brytyjskiego królewskiego okrętu wojennego po 340 latach jego śmiertelnego wraku

Natomiast trzech najwybitniejszych członków Freedom Caucus – przedstawiciele Lauren Boebert (Kolorado), Paul A. Gosar (Arizona), Jim Jordan (Ohio) – i była członkini wyższego szczebla, posłanka Marjorie Taylor. Greene (Gruzja), każdy z oceną F.

Poproszony o komentarz w sprawie wsparcia pomocowego dla Ukrainy, rzecznik Greene’a zwrócił na to uwagę Jej komentarze w środę, że „ani grosz” z pieniędzy amerykańskiego podatnika nie powinien zostać przeznaczony na „wojnę zastępczą” na Ukrainie.

„Z dumą powieszę tę kartę raportu w moim biurze” – powiedział Green w oświadczeniu dla „Washington Post”. „Kiedy najnowszy amerykański system oceniania przyznaje piątkę za przedłożenie granic innego narodu przed naszymi, cieszę się, że dostaję piątkę”.

Rzecznicy McCarthy, Scalise, Emmer, Stefanik, Palmer, Boebert, Gosar i Jordan nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Defending Democracy Together planuje także opowiadać się za dodatkową pomocą dla Ukrainy za pośrednictwem placówki Mobilne billboardy w okręgach przywódczych Izby Reprezentantów Partii Republikańskiej oraz prowadzenie kampanii reklamowej w Fox News i gdzie indziej. Grupa jej to powiedziała Pierwsza deklaracja Ukrainy Został on wyemitowany podczas pierwszej debaty podstawowej Partii Republikańskiej w Fox News w zeszłym miesiącu.

Ramer powiedział, że oprócz wywarcia wpływu na prawodawców, wysiłki te mają na celu pokazanie wyborcom Republikanów, że inni członkowie GOP popierają dalsze finansowanie ukraińskiej obronności. Grupa opiera się na założeniu, że ludzie o podobnych poglądach będą w przebraniu posłańcami.

„Kiedy spojrzeć na to, co Rosja zrobiła narodowi ukraińskiemu, jest to nikczemne” – powiedział Ramer. „I myślę, że każdy tradycyjny republikanin lub konserwatysta powinien spojrzeć na to, co dzieje się na Ukrainie i być tym całkowicie przerażony”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *