Apple potwierdza, że ​​szeroko zakrojone zmiany w iPhone’ach dotrą do milionów iPadów

Apple potwierdza, że ​​szeroko zakrojone zmiany w iPhone’ach dotrą do milionów iPadów

Kiedy UE wprowadziła ustawę o rynkach cyfrowych, wyznaczyła platformy jako strażników, których celem było otwarcie rynku i zapobieganie nadużyciom monopolistycznym. W rezultacie Apple radykalnie zmienił ekosystem iPhone’a dla użytkowników z UE, a teraz, jak właśnie potwierdzono, podobne zmiany czekają użytkowników iPadów.

Moje zwykłe przypomnienie: chociaż będzie to miało wpływ tylko na użytkowników w UE, inne rządy będą uważnie obserwować, czy zechcą wdrożyć podobne zmiany prawne w swoich krajach.

Poniżej aktualizacja z 5 maja. Ten post został po raz pierwszy opublikowany 2 maja 2024 r.

ForbesaNajnowszy wyciek iPada 2024: Apple może ujawnić zupełnie nowe akcesoria do iPada w ciągu kilku dni

W Zaktualizowane wiadomości dla programistów W czwartek 2 maja Apple potwierdził, że zmiany, które (niechętnie) wprowadził dla iPhone’a, pojawią się na iPadzie tej jesieni — UE pozwoliła na sześć miesięcy zgodności i jesień wpisuje się w te ramy czasowe.

„W tym tygodniu Komisja Europejska wyznaczyła iPadOS jako platformę strażnika w ramach ustawy o rynkach cyfrowych” – oznajmiło Apple. Zgodnie z żądaniem Apple wprowadzi najnowsze zmiany w iOS dla aplikacji z Unii Europejskiej (UE) do iPadOS jeszcze tej jesieni. Programiści mogą zdecydować się na przyjęcie alternatywnych warunków handlowych dla aplikacji w UE, które będą obejmować dodatkowe możliwości i opcje w systemie iPadOS, lub pozostać przy obecnych warunkach Apple.

Zmiany są kompleksowe i umożliwiają utworzenie alternatywnych rynków aplikacji, z których użytkownicy mogą pobierać aplikacje, a nie tylko z Apple App Store. Pozwala także użytkownikom wybrać inną przeglądarkę do użycia na urządzeniu, a przeglądarka nie musi polegać na WebKit, ponieważ przeglądarki istnieją na iPhonie w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Użytkownicy mogą również wybrać preferowaną domyślną wyszukiwarkę, co, jak się wydaje, naprawdę zmieniło krajobraz w UE.

Dodatkowo płatności zbliżeniowych można dokonywać na wiele sposobów, bez polegania wyłącznie na Apple Wallet i Apple Pay. tak jak Mówi Apple„Obejmuje to interfejsy API, które umożliwiają programistom korzystanie z technologii NFC w aplikacjach bankowych i portfelowych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

Na tych alternatywnych rynkach twórcy aplikacji muszą uiścić podstawową opłatę technologiczną za pobrania w ciągu pierwszego miliona instalacji, ale firma Apple stwierdziła teraz, że zainstalowanie tej samej aplikacji na iPhonie i iPadzie będzie się liczyło jako tylko jedna instalacja, co pomaga tak trzymać Próg miliona w Zatoce Perskiej.

Chociaż wielu programistów pozostanie wyłącznie w App Store, przejście na iPada może zmienić zasady gry.

ForbesaApple Watch Ultra 3: Prawie brak aktualizacji, mówi najnowszy wyciek poufnych informacji

Zaktualizowano 5 maja. Potwierdzenie, że iPad będzie podlegał tym samym przepisom co iPhone w Europie, to tylko część historii opowiadanej przez Apple w ciągu ostatnich kilku dni. Ogłosiła także dodatkową zmianę w opłatach za technologię podstawową, poza wymienionymi powyżej.

Jak zapewne zauważyłeś, CTF jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów wprowadzonych przez Apple, a wprowadzono go, aby odzwierciedlić wartość, jaką Apple zainwestował w alternatywne warunki biznesowe, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Po pierwszym milionie instalacji programista płaci 0,54 dolara (0,5 euro) za każdą instalację, więc wiadomość, że ta sama aplikacja pobrana na iPhone’a i iPada wlicza się do tej kwoty, jest mile widziana.

Ponadto Apple stwierdziło, że nie jest wymagany żaden CTF, jeśli programista nie ma żadnych przychodów, na przykład bezpłatnej aplikacji bez reklam. powiedział Apple„Obejmuje to utworzenie bezpłatnej aplikacji bez zarabiania i nie jest powiązane z żadnym rodzajem przychodów (fizycznych, cyfrowych, reklamowych itp.).” To wymaganie ma na celu dać studentom, hobbystom i innym niekomercyjnym programistom możliwość stworzenia popularnej aplikacji bez płacenia CTF.

Młodzi programiści, których roczne globalne przychody wynoszą mniej niż 10 milionów euro, otrzymują bezpłatne 3-letnie wejście do CTF, aby pomóc im tworzyć innowacyjne aplikacje i szybko rozwijać swój biznes.

READ  Obawy związane z przegrzaniem iPhone'a 15 Pro zostały podkreślone w dwóch innych raportach

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *