Premier Słowacji Robert Fico zastrzelił

Premier Słowacji Robert Fico zastrzelił

Premier Słowacji Robert Fico

Słowacka gazeta Denik In podała, że ​​słowacki premier Robert Fico został zastrzelony. Nie ma jeszcze informacji o jego stanie zdrowia, ale mówi się, że został zabrany do szpitala helikopterem.

Według lokalnej stacji telewizyjnej TA3, która również poinformowała, że ​​podejrzany o strzelaninę został aresztowany, do strzelaniny doszło w miejscowości Handlova w obwodzie trenczyńskim.

Świadkowie twierdzą, że do strzelaniny doszło po posiedzeniu rządu, podczas którego na zewnątrz witał tłumy. Padły 3-4 strzały, po których upadł na ziemię. Według jednego z raportów został postrzelony w klatkę piersiową i brzuch. ostatni Powiedział W klatce piersiowej i głowie.

Magazyn N rozmawiał z dwiema osobami, które znajdowały się w pobliżu Roberta Fico, kiedy został postrzelony. „Chciałem tylko uścisnąć mu dłoń” – powiedział jeden z mężczyzn. Inny naoczny świadek, który nie chciał podać swojego nazwiska, powiedział: „Kiedy rozległy się strzały, prawie ogłuchłem, usłyszałem trzy lub cztery strzały. Widziała, jak Fico upadł przed nią na ziemię i twierdzi, że zauważyła krwawiące rany na klatce piersiowej i głowie, nie jest w stanie powiedzieć, jak poważne było to zdarzenie”.

A wideo Wygląda na to, że natychmiast po ataku ochroniarze podnieśli go i wsadzili do samochodu, podczas gdy podejrzany był otoczony.

Scena nakręcona przez Roberta Fico

Nie ma informacji na temat motywów, ale Fico budzi kontrowersje w Europie ze względu na swoje miękkie wsparcie dla Ukrainy, twierdząc, że jedynym sposobem zakończenia wojny jest oddanie przez Ukrainę części swojego terytorium. Sprzeciwia się także członkostwu Ukrainy w NATO.

Fico objął władzę w październiku ubiegłego roku, wstrzymał rządową pomoc wojskową dla Kijowa i otworzył kanały komunikacji z Rosją.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *