Zapasy spadają, a ropa spada, aby rozpocząć skrócony tydzień do wakacji

Amerykańskie akcje spadły w poniedziałek, gdy Wall Street weszła w krótszy świąteczny tydzień handlowy.

Rynki akcji i obligacji będą zamknięte Święto Dziękczynienia jest w czwartek i zakończyć handel o 13:00 ET w piątek.

Indeks S&P 500 (^ Salaficka Grupa ds. Głoszenia i Walki(spadek o 0,4%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (Bibliografia) blisko 45 punktów, czyli 0,1%. Nasdaq Technology Heavy Composite (Bibliografia) spadła o 1,1%.

Inwestorzy jeszcze bardziej docenili Fedspeak w ostatniej godzinie poniedziałkowej sesji. Prezes Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco Mary Daly powiedziała, że ​​urzędnicy mogą złożyć wniosek Główna stopa procentowa banku centralnego USA wynosi powyżej 5%, jeśli inflacja nie spadnie. Daly zauważył również, że anulowanie grudniowej podwyżki o 75 punktów bazowych jest „przedwczesne” i „nic nie jest poza stołem”.

„Zwykle jestem po bardziej jastrzębiej stronie rozkładu” – powiedziała Daly podczas telekonferencji, odnosząc się do spektrum swoich kolegów, od najbardziej agresywnych w kwestii zaostrzenia polityki do najmniejszego.

Ropa powiększyła swoje straty po doniesieniach z Arabii Saudyjskiej i innych krajów OPEC Omów zwiększenie produkcji. a Seria zgonów związanych z COVID Również w Chinach ostatnio powróciły obawy, że kraj może nałożyć nowe ograniczenia w celu złagodzenia wybuchu epidemii. Oba wydarzenia wzbudziły obawy dotyczące popytu, a kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) spadły poniżej 80 USD za baryłkę.

Dolar amerykański wzrósł w stosunku do innych walut w związku z obawami o obraz COVID-19 w Chinach.

bitcoiny (BTC-USD(spadek o 4% poniżej 16 000 USD i Ethereum)ETH-USD) spadła o 6% do nieco poniżej 1100 USD ze względu na wpływ giełdy kryptowalut Załamanie FTX nadal rosło rynki kryptowalut.

Tymczasem akcje Disneya (dis) ryk 6% Chociaż w innych obszarach rynku był niedźwiedzi dzień po tym, jak gigant medialny ogłosił o tym niespodziewanie późną niedzielę. Były dyrektor generalny Bob Iger powróci Kierować firmą jako CEO, ze skutkiem natychmiastowym.

READ  Produkcja przemysłowa Chin spadła do najniższego poziomu od dwóch lat | Aktualności

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, przemawia podczas Bloomberg Global Business Forum w Nowym Jorku, Nowy Jork, USA, 25 września 2019 r. REUTERS/Shannon Stapleton

Poniedziałkowe ruchy następują później Nudny tydzień na Wall Street, przy czym nastroje były równoważone przez ponowne obawy o wzrost stóp procentowych. S&P 500 spadł w tym okresie o około 0,7%, a Nasdaq o 1,6%, podczas gdy Dow był mniej więcej płaski.

Historycznie rzecz biorąc, Tydzień Dziękczynienia był zwykle zwyżkowy. W ciągu ostatniego półwiecza S&P 500 zyskiwał średnio 0,5% w tygodniu świątecznym i wracał na plus w 68% przypadków. Dane z Shafer Investment Research. Środa przed Świętem Dziękczynienia była dodatnia przez 78% czasu ze średnim wzrostem o 0,3%, podczas gdy następnego dnia przez 66% czasu, ze średnim wzrostem o 0,2%.

„Zwyżka niskiej inflacji” na giełdzie straciła nieco impetu w zeszłym tygodniu, ale byki mające nadzieję na powrót rajdu na właściwe tory prawdopodobnie przyjrzą się historycznym trendom handlowym w okolicach Święta Dziękczynienia”, Chris Larkin, dyrektor zarządzający ds. handlu w Morgan Stanley’s E * Handel powiedział w notatce. „Podczas gdy ludzie biorą urlop w Święto Dziękczynienia, giełda nie jest tak skłonna: nawet w środku krótszego tygodnia handlowego SPX od 1950 r. okres.”

Inwestorów czeka kilka spokojnych dni. Protokół z listopadowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych zaplanowanego na środę jest najważniejszym wydarzeniem w lekkim kalendarzu ekonomicznym tego tygodnia. Po stronie korporacyjnej planuje się zwolnić kilku innych zarabiających, w tym Dell Technologies (Dołek), HP (HPQ), drzewo dolara (DLTR), Nordstrom (JWN).

NOWY JORK, NY - 17 LISTOPADA: Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej podczas porannego handlu 17 listopada 2022 r. w Nowym Jorku.  Oczekuje się, że akcje spadną, gdy giełda otworzy się z wyższymi stopami procentowymi, ponieważ urzędnicy Rezerwy Federalnej sygnalizują dalsze podwyżki stóp procentowych, aby nadal spowalniać inflację.  (Zdjęcie autorstwa Michaela M. Santiago/Getty Images)

NOWY JORK, NY – 17 LISTOPADA: Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej podczas porannego handlu 17 listopada 2022 r. w Nowym Jorku. (Zdjęcie autorstwa Michaela M. Santiago/Getty Images)

Czytanie protokołu z Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który ustala politykę pieniężną, prawdopodobnie pokaże urzędników planujących podnieść stopy procentowe o pół punktu na grudniowym posiedzeniu.

READ  Mniej zadłużonych Kanadyjczyków pomimo COVID-19: Sondaż

Nicholas Colas z DataTrek zauważa, że ​​szanse na bardziej agresywną politykę pieniężną w przyszłym roku wzrosły w zeszłym tygodniu, zarówno pod względem tego, gdzie stopa funduszy federalnych osiągnie szczyt, jak i gdzie zakończy się przyszły rok.

Mniej więcej tydzień temu kontrakty futures wskazywały na prawdopodobieństwo od 81% do 19% na podwyżkę stóp procentowych o 50-75 punktów bazowych w przyszłym miesiącu po słabym CPI. Po jastrzębich zapewnieniach urzędników o potrzebie dalszych podwyżek, szanse na podwyżkę o 0,75% wzrosły nieznacznie do 24%.

Alexandra Semenova jest korespondentką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @pracownik

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze wskaźniki giełdowe Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top