Wiadomości COVID: Większość kanadyjskich firm PPE upadło

Wiadomości COVID: Większość kanadyjskich firm PPE upadło

Większość kanadyjskich firm, które odpowiedziały na federalne i prowincjonalne wezwania podczas pandemii do budowy własnego sektora środków ochrony osobistej, upadła.

Związek reprezentujący kanadyjskie firmy PPE twierdzi, że 90 procent tych firm zostało zmuszonych do zamknięcia lub dywersyfikacji w innych branżach, ponieważ rząd federalny i Ontario przyznały kontrakty ogromnej amerykańskiej firmie i operacji w Quebecu.

„Mamy przemysł, który działa tylko na oparach” – powiedział w wywiadzie Barry Hunt, prezes Kanadyjskiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Ochrony Osobistej.

„Większość z nich jest bezrobotna, a osoby, które nie są bezrobotne, szybko tracą pracę”.

Hunt powiedział, że kluczową kwestią są duże zamówienia na środki ochrony indywidualnej, które rządy federalne i rządy Ontario złożyły w amerykańskiej firmie 3M, która ma zakład w Brockville w Ontario. Medicom z siedzibą w Quebecu. Powiedział, że szpitale – które kupują w większych grupach – również zamknęły lokalnych dostawców środków ochrony indywidualnej.

„Na końcu była obietnica wykupu, która nigdy się nie wydarzyła” – powiedział Hunt, którego konsorcjum liczy 15 pozostałych członków.

Walka o środki ochrony indywidualnej rozpoczęła się wiosną 2020 r., kiedy rządy na całym świecie walczyły o zakup masek, fartuchów, rękawiczek i innego sprzętu ochronnego w miarę rozprzestrzeniania się COVID-19. Wirus uderzył w Kanadę z pełną siłą w marcu 2020 roku.

W kwietniu 2020 roku George Irwin odpowiedział na apele rządu o pomoc. Wstrzymał działalność swojej rodzinnej firmy produkującej zabawki, Irwin Toy, aby importować maski do Ontario.

Ponieważ wiele krajów ma trudności ze zdobyciem masek, kontakty Irwina w Chinach wraz z pomocą Air Canada pozwoliły mu zabezpieczyć 2,5 miliona masek.

Powiedział, że ten sukces skłonił zarówno rząd Ontario, jak i rząd federalny do zwrócenia się do Irwina o rozważenie założenia fabryki w Kanadzie. Przeanalizował liczby i pomyślał, że może zrobić lepszą maskę niż ta z Chin za mniej więcej tę samą cenę.

READ  Ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat

Otrzymał około 2 milionów dolarów dotacji z Ontario i przeznaczył około 6 milionów dolarów na budowę fabryki masek w Collingwood w Ontario.

Ze swoim doświadczeniem w grach – innowacyjnej i stale rozwijającej się branży – Irwin współpracował z innymi i stworzył czterowarstwową maskę przeciwdrobnoustrojową. Stworzył również maskę oddechową wielokrotnego użytku i nadającą się do recyklingu.

Irwin powiedział, że wierzy premierowi Justinowi Trudeau i premierowi Ontario Dougowi Fordowi, kiedy powiedzieli, że chcą stworzyć lokalny sektor środków ochrony osobistej.

Ale powiedział, że żaden rząd nie kupił od niego ani jednej maski.

Zeszłego lata Irwin został objęty zarządem komisarycznym. Mógł stracić wszystko, łącznie z domem.

– Jestem zły – powiedział Erwin. „Nie zrobiliśmy nic złego, zrobiliśmy tylko lepszy produkt, który został przeoczony”.

Inni mają podobne historie.

Paul Sweeny prowadzi Swenco w Waterloo w Ontario, firmę, którą jego ojciec założył 60 lat temu.

Produkują komponenty do obuwia ochronnego, a w 2019 roku po podpisaniu umowy dystrybucyjnej z firmą w Singapurze weszli w biznes masek N95.

Kiedy uderzył COVID-19, Sweeney wyprzedał kontener wysyłkowy N95 w ciągu trzech dni.

„Od razu zdecydowaliśmy, że zajmiemy się biznesem masek” – powiedział.

Powiedział, że Ontario przyznało mu grant w wysokości 2 milionów dolarów, zauważając, że całkowita inwestycja w firmę to około 6 milionów dolarów.

Sweeney ma teraz 11 maszyn w swojej fabryce, ogromny czysty pokój, zautomatyzowane pakowanie i roboty. Fabryka jest w stanie wyprodukować ponad 25 milionów masek miesięcznie i zatrudnia 60 osób. Ale to nie dzieje się teraz.

„Fabryka jest zepsuta” – powiedział Sweeney, dodając, że nie chce więcej bzdur od rządów.

„Po prostu wydaj mi rozkaz, żebyśmy mogli uruchomić maszyny”.

Rządy są wdzięczne firmom, które odpowiedziały na wezwanie do walki z pandemią, powiedział Hunt ze Stowarzyszenia Producentów PPE. Powiedział, że Ottawa i Ontario mogły zapewnić fundusze i pomóc w badaniach i rozwoju, ale nie złożyły wniosków.

READ  Sprzedaż akcji nierentownych spółek

„Jeśli rządy nigdy nie zamierzają kupować kanadyjskich środków ochrony indywidualnej, a ty powiedziałeś wszystkim tym firmom, aby inwestowały i rozwijały wszystkie te rzeczy, to oddaj im pieniądze” – powiedział Hunt.

„Wypuść ich i odwróć się, żeby zacząć coś innego”.

Hunt powiedział, że tym, co naprawdę denerwuje wiele firm, było ogłoszenie Trudeau i Forda w sierpniu 2020 r., że zainwestują 47 milionów dolarów w 3M w produkcję masek N95 dla rządów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Hunt prowadzi firmę, która produkuje biodegradowalne maski oddechowe wielokrotnego użytku – wykonane z kukurydzy – bez plastiku i twardego metalu, i wierzy, że po rozmowach z rządami federalnymi i prowincjonalnymi, on i inne kanadyjskie firmy uzyskają od nich interesy.

„Byliśmy całkowicie zszokowani transakcją 3M” – powiedział Hunt.

Departament Usług Publicznych i Usług Biznesowych prowincji nie odpowiedział na pytania dotyczące umów z 3M i Medicom w Quebecu ani tego, czy planuje pomóc borykającym się z problemami firmom PPE.

Rzecznik Colin Blanchard powiedział, że stworzył zapas środków ochrony indywidualnej od producentów z Ontario i że „93 procent środków ochrony indywidualnej przewidywanych na następne 18 miesięcy zostanie zakupionych od producentów z Ontario lub Kanady”.

Public Services and Procurement Canada powiedział, że rząd federalny przyjął „agresywne podejście do zamówień” na początku pandemii, aby sprostać natychmiastowym i długoterminowym zapotrzebowaniu na zaopatrzenie medyczne. Powiedziała, że ​​wraz z rozwojem pandemii ewoluowały również wymagania rządu dotyczące środków ochrony osobistej.

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim kanadyjskim firmom, które posłuchały wezwania rządu Kanady do działania w celu wsparcia reakcji na pandemię” – napisała rzeczniczka Stephanie Hamill.

„Wysiłki te pomogły zabezpieczyć lokalną produkcję krytycznych środków ochrony indywidualnej i środków medycznych pilnie potrzebnych pracownikom służby zdrowia pierwszej linii oraz pomogły zaspokoić najpilniejsze i najpilniejsze zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej”.

READ  Tesla dodaje możliwość odblokowania drzwi samochodu z aplikacji


Ten raport The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 16 marca 2023 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *