Turkish Airlines przesuwa polskie loty ze względu na przepisy

Turkish Airlines przesuwa polskie loty ze względu na przepisy

Indyjska firma IndiGo chce wspólnych lotów do Ameryki Północnej

08.03.2023 – 05:48 UTC

Linie lotnicze IndiGo (6E, Delhi International) współdzielą linie lotnicze z Turkish Airlines (TK, lotnisko w Stambule) i twierdzą, że będą obsługiwać loty do USA i Kanady zamiast dodatkowych samolotów w leasingu z załogą. Jednocześnie indyjski LCC mówi o zamówieniu samolotu, które podobno jest większe niż ostatnie zamówienie Air India (AI, Mumbai International).

Indyjskie media poinformowały pod koniec zeszłego tygodnia, powołując się na anonimowego urzędnika Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGCA), że IndiGo otrzymało pozwolenie na leasing z załogą dwóch samolotów szerokokadłubowych do operacji w Ameryce Północnej. DGCA ściśle ogranicza leasing samolotów z załogą przez indyjskich przewoźników.

Jednak w weekend IndiGo potwierdziło te doniesienia, mówiąc, że obecnie preferuje code-share z Turkish Airlines. „Obecnie naszym zamiarem jest wdrożenie łączności code-share do Stanów Zjednoczonych i Kanady poprzez nasze partnerstwo z Turkish Airlines po niezbędnym procesie składania wniosków i zatwierdzenia” – czytamy w oświadczeniu IndiGo. IndiGo obecnie leasinguje z załogą samolot Turkish Airlines B777-300(ER), który obsługuje na trasie Delhi – Stambuł.

Mongolski MIAT odbierze swój pierwszy B787-9 w 2Q23

22.02.2023 – 02:29 UTC

Linie MIAT – Mongolian Airlines (OM, Ułan Bator) potwierdziły, że spodziewają się otrzymać pierwsze z dwóch dużych zamówień na B787-9 w drugim kwartale 2023 roku.

Pierwszy samolot B787-9 wydzierżawił od Air Lease Corporation w 2019 roku, a dostawa spodziewana jest w 2021 roku. Wybuch Covid-19 i opóźnienia producentów zakłóciły projekt, chociaż MIAT jak dotąd tego nie potwierdził. Nowa data dostawy. JU-1789 (nr msn 66877) został już przemalowany w barwy samolotu i oblatany z Charleston, Karolina Południowa do San Antonio Lackland w celu konserwacji przed dostawą 23 stycznia 2023 r., nadal działa na podstawie rejestracji producenta w USA.

Zgodnie z amerykańskim dokumentem regulacyjnym, MIAT powiedział, że dodanie dwóch B787-9 pozwoli mu uruchomić usługi do Szanghaju Pudong, Ho Chi Minh City, Singapuru Changi i San Francisco w Kalifornii. Pierwsza trasa linii lotniczej do USA podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i certyfikacji Mongolii jako kraju kategorii 1 FAA. MIAT złożył wniosek o zwolnienie…

READ  Hydrogen - Hydrogen utopia rozwija projekty wodorowe z tworzyw sztucznych w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *