W pokoju Habsa: Utykając Jeffa Petry’ego odpowiedzialnością za Bruins

– Nagromadziło się wiele kontuzji (i to jest frustrujące) – powiedział obrońca. „Ale 20 graczy w drużynie każdego wieczoru musi rywalizować, przychodzić i grać, niezależnie od tego, czy jest to nasz pełny skład, czy nie”.

Treść artykułu

Kanadyjczycy podjęli odważny dwukrotny wysiłek w Bostonie w niedzielę, ale prawda jest taka, że ​​nie byli nawet w pobliżu poziomu, którego potrzebowali, aby pokonać Bruins.

Bramkarz Samuel Montembolt uniknął 20 strzałów w drugiej połowie i dał Montrealowi prowadzenie 2:1 po 40 minutach, ale Bruins strzelili trzy gole w pierwszej połowie trzeciej połowy, wygrywając 5:2 nad TD Garden. .

Drugi okres był problemem dla Kanadyjczyków przez cały sezon i chociaż każda drużyna strzeliła gola w drugiej połowie niedzieli, rozpęd był widoczny po stronie Bostonu, gdy weszli do trzeciej tercji.

Devinsman Jeff Petrie powiedział, że Montreal miał problem z radzeniem sobie z długą zmianą w średnim okresie.

„W tym drugim biegu przerzucaliśmy krążki i byli w stanie rzucić dwie lub trzy linie przeciwko tej samej linii, na której jechaliśmy”; powiedział Petri. „Rozmawialiśmy o tym i naprawdę musimy posprzątać tę część gry”.

Petrie nie ma dobrego roku i może to być spowodowane tym, że gra przez kontuzje, prosząc go o odegranie większej roli pod nieobecność Shea Webbera i jego partnera z poprzedniego sezonu, Joela Edmondsona.

To był ważny czynnik, ponieważ Bruins strzelili dwa gole, aby awansować 3-2.

Otrzymał rzut karny za prowadzenie Davida Pasternaka na początku trzeciej połowy, a po 49 sekundach obrońca Charlie McAvoy wyrównał swoją drugą bramką w rozgrywkach.

Bruins objęli prowadzenie o 5:58, kiedy Petry spróbował odbić się w róg i złamał brew Charliemu Coyle’owi.

„To jest coś, czego nauczyliśmy się, kiedy odrzut wychodzi, nie rzucaj go w środek, ale w róg. Ale ona uderza go w maskę i odbija się z powrotem” – powiedział Petri.

Montembolt, który miał 36 na 40 rzutów, grał, ponieważ Jake Allen doznał w sobotę wstrząsu mózgu w przegranym 3:2 dogrywce w Detroit. Mike Hoffman również doznał kontuzji w tym meczu i dołączył do składu, w skład którego wchodzą Edmundson, Jonathan Drouin, Cedric Paquette, Matthew Perrault, Paul Byron i Carrie Price.

„Jest wiele kontuzji piętrzących się (i to jest) frustrujące” – powiedział Petrie. „Ale 20 graczy, którzy są w drużynie każdej nocy, musi rywalizować, przychodzić i grać, niezależnie od tego, czy jest to nasz pełny skład, czy nie. Naszym obowiązkiem jest znaleźć to w sobie”.

Jednym z graczy, który skorzystał z okazji do gry, jest Michael Pesetta. W sobotę miał asystę za swój pierwszy punkt w National Hockey League, aw niedzielę strzelił pierwszego gola.

„Po prostu próbuję zbudować swoją grę” – powiedział Pesetta. „Myślę, że należę do tej ligi. Wiem, że mogę pomóc tej drużynie i jest to kwestia robienia tego każdej nocy. „

W sobotę Kanadyjczycy obronili punkt, kiedy zremisowali z Detroit w trzeciej rundzie, zanim przegrali w dogrywce. To była kosztowna porażka, ponieważ Allen opuścił mecz późno w pierwszej tercji po zderzeniu z Red Wings fold Dylanem Larkinem. U Allena zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu i zostanie wypisany na czas nieokreślony.

Montembolt został trafiony dwoma pierwszymi strzałami, które napotkałem w dłoni Allena, ale ustabilizował się i zablokował 22 strzały, zanim Larkin strzelił swojego drugiego gola w dogrywce. Ryan Boehling otworzył wynik dla Montrealu, a Chris Weidman wyrównał w trzeciej połowie. Artturi Lehkonen leżał na lodzie wzdłuż płyt końcowych, gdy Wideman wykonał podanie na ślepo.