Włoska gwiazda Lorenzo Insigne podpisuje kontrakt z Toronto Football Club

Toronto Football Club oficjalnie podpisał kontrakt z Lorenzo Insigne, zapewniając gwiazdę włoskiego napastnika w jednym z najbardziej oczekiwanych ruchów, jakie kiedykolwiek wykonał klub.

Insigne, który 4 czerwca kończy 31 lat, zakończy obecny sezon w Napoli, zanim dołączy do Toronto FC z czteroletnim kontraktem po wygaśnięciu jego obecnego kontraktu 1 lipca.

Zespół powiedział, że zostanie dodany do listy jako wyznaczony gracz w oczekiwaniu na otrzymanie ITC.

„To historyczny i ekscytujący dzień dla naszego klubu” – powiedział w oświadczeniu prezes klubu Toronto Bill Manning. „Lorenzo jest światowej klasy graczem atakującym u szczytu swojej kariery. Był mistrzem Europy z Włochami i występował na największych etapach swojej kariery z Napoli. Lorenzo ma talent do zmiany gry. Gra z radością i pasją , a nasi fani i kibice z przyjemnością zobaczą go jako członka naszego zespołu.

Jest kapitanem Napoli, jego przejęcie stanowi huśtawkę dla drużyny z Toronto, która chce wrócić na zwycięskie drogi po ponurym sezonie 6-18-10 w 2021 roku.

Włoch, który pochodzi z Neapolu i zadebiutował w swojej drużynie z Napoli w 2009 roku, ma niesamowite CV.

Insigne rozpoczęło we Włoszech zwycięstwo w finale Euro 2020 nad Anglią i strzeliło dwa gole w turnieju. Zadebiutował we Włoszech w 2012 roku i strzelił 10 bramek w 53 meczach, a także grał dla swojego kraju na Mistrzostwach Świata 2014 i Euro 2016.

TFC jest również powiązane z 28-letnim napastnikiem Torino Andrea Belottim, kolejnym reprezentantem Włoch, którego kontrakt wygasa latem tego roku.

Przy pięciu stopach cztery i 130 funtach Insigne jest niewielki, ale ma mocny cios. Potrafi grać w ataku na boisku, ale często jest używany jako lewy skrzydłowy, gdzie może doskonale wykorzystać swoją szybkość, umiejętności gry w piłkę i potężny strzał.

READ  Odbijające się promienie Red Sox o godzinie 13 po dziwnym wezwaniu na ścianie

Mistrz w 2017 roku i wicemistrz w 2016 i 2019 roku, Toronto zajęło 26. miejsce na 27 zespołów w zeszłym roku. Zdecydowana większość bazy biletów sezonowych franczyzy zdecydowała się zrezygnować z tego, co rozegrano w Toronto, co zostało przełożone z powodu pandemii i niefortunnego występu zespołu na boisku.

Zamiast tego pokładają swoje nadzieje – i inwestycję w bilety – na sezon 2022.

– Z aktami kanadyjskiej prasy.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top