Enarson, Gauchio wyprzedza Włochy w Mistrzostwach Świata Mixed Krilling Duos

Kanadyjczycy Keri Enarson i Brad Joschio poprawili się do 5-1 w World Series of Curling Mixed Duos po wygranej 6-4 z Włochami w czwartek.

Zwycięstwo pozwoliło Kanadzie dotrzymać kroku Szkocji (5-1) na szczycie tabeli A.

Kanada zmierzy się ze Szkocją w czwartek.

Einarsson i Josho strzelili gola w ósmym i ostatnim meczu, by przerwać remis z Włochami Stefania Constantini i Amosem Musanierem (4-2).

Enarson z Camp Morton w MAN i Joshu z St. Johns w Holandii muszą skończyć w pierwszej siódemce, aby zapewnić Kanadzie miejsce w grze mieszanej na Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Kanada jest jedną z 20 drużyn, które wzięły udział w konkursie.

Gushue i Einarson próbują zostać pierwszym kanadyjskim zespołem, który zdobył złoto w 13-letniej historii imprezy. Kanada stanęła na podium (dwa srebrne i brązowe) w trzech ostatnich edycjach konkursu.

Pierwsza drużyna z każdej grupy 10 drużyn awansuje do półfinałów. Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca przejdą przez każdą grupę i rozegrają mecze kwalifikacyjne.

Konkurs trwa do niedzieli.

Obejrzyj | Szkocja pokonuje Kanadę i prowadzi w grupie A:

Szkocka Jennifer Dodds i Bruce Mawat pokonali Kanadyjczyka Kerry Enarson i Brada Joshua 8-5, prowadząc w grupie A, 6-1, podczas gdy Kanada przegrała 5-2 w mistrzostwach świata w grze podwójnej mieszanej w Aberdeen w Szkocji. 3:15

READ  Lawina zmiata Oilers, dociera do finału Pucharu Stanleya

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top