Voyager Space i Nanoracks podpisują porozumienia z pięcioma agencjami kosmicznymi w Ameryce Łacińskiej

Lider w eksploracji kosmosu współpracuje z agencjami w celu zwiększenia dostępu do kosmosu i rozszerzenia możliwości biznesowych w zaangażowanych krajach

ParyżA 18 września 2022 /PRNewswire/- Przestrzeń podróżnikaŚwiatowy lider w eksploracji kosmosu i jego firma operacyjna Nanoracks ogłosili dziś podczas udziału w Międzynarodowej Konferencji Astronautycznej (IAC), że firma podpisała protokoły ustaleń (MoU) z Kolumbijską Agencją Kosmiczną, Instytutem Kosmicznym Salwadoru i meksykańskim kosmosem Agencja. Agencja, Gwatemalskie Stowarzyszenie Nauki i Inżynierii Kosmicznej oraz kostarykański start-up Orbital Space Technologies. Nanoracks i Voyager podpisały indywidualne Memorandum of Understanding z każdą agencją, aby otworzyć dostęp do przestrzeni i promować możliwości przestrzeni komercyjnej w poszczególnych krajach.

„To doniosłe wydarzenie, nie tylko dla naszych zespołów w Voyager i Nanorak, ale także dla rozwijających się gospodarek kosmicznych każdego z tych krajów” – powiedział. Jeffrey Manber, szef Międzynarodowych Stacji Kosmicznych w Voyager. „Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z agencjami kosmicznymi w KolumbiaA SalwadorA MeksykA GwatemalaA Kostarykaa być może więcej krajów w regionie, aby wesprzeć swoje istniejące inicjatywy kosmiczne i współpracować w celu zapewnienia dostępu do przyszłych komercyjnych platform kosmicznych.

„To ważna inicjatywa mająca na celu zapewnienie, że gdy zbliżamy się do komercyjnych stacji kosmicznych, drzwi są otwarte dla krajów, które są wschodzącymi narodami kosmicznymi”, mówi. Dawid March, wiceprezes ds. strategii w Nanoracks. „Nanoracks koncentruje się na udostępnianiu przestrzeni od pierwszego dnia i jesteśmy dumni, że możemy przenieść dziedzictwo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do Starlab. Nie możemy się doczekać współpracy z naszymi przyjaciółmi z Ameryka Łacińska region.”

kolumbijska agencja kosmiczna
Umowa ta określa wsparcie dla projektów i plany dalszego rozwoju działalności kosmicznej w Kolumbia Oprócz udziału w wysiłkach planistycznych Starlab i George Washington Carver Science Park (GWCSP). Dzięki współpracy firmy będą wspierać działania kosmiczne w najbliższym czasie KolumbiaRozwijaj współpracę ze społecznościami kosmicznymi, komercyjnymi i naukowymi w kraju i kontynuuj rozwijanie przyszłości technologii kosmicznych i możliwości dla Voyagera i jego spółek portfelowych.

„Ta umowa jest nie tylko niezbędnym krokiem we wspieraniu rozwoju Starlab i innych przyszłych eksperymentów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale jest także szansą w nowej erze kosmicznej na przebywanie w kosmosie z niektórymi Kolumbia Główne inicjatywy kosmiczne, w tym projekt GreenSat CubeSat, program Vision Agro, program Aprendiendo con Galileo oraz edukacja” Pilar Zamora Acevedo, dyrektor wykonawczy Kolumbijskiej Agencji Kosmicznej z prywatnej inicjatywy. „Chcemy rozpocząć ścisłą współpracę z Voyager i Nanorax i pomóc przyspieszyć rozwój naszego kraju w przemyśle lotniczym”.

READ  Odkrycie komety-potwora może być największym w historii

Instytut Kosmiczny Salwadoru (ESAI)
Porozumienie ma na celu pomoc w rozszerzeniu działań związanych z eksploracją kosmosu we współpracy z firmami, instytucjami, agencjami pozarządowymi i rządowymi w kraju Salwador, który obejmuje rozwój ram wiedzy STEAM z korzyściami społecznymi dla salwadorskiej gospodarki i jej obywateli. Umowa ta wspiera również współpracę i współpracę z ESAI, Nanoracks for Starlab i GWCSP.

„Cieszymy się, że mamy możliwość wspierania wysiłków wokół Starlab i GWCSP oraz wykorzystania unikalnych możliwości Voyagera i jego spółek portfelowych do planowania przyszłych salwadorskich ładunków, sprzętu i astronautów” – powiedział. Luis Alfaro, prezes i dyrektor generalny ESAI. „Z niecierpliwością czekamy na dzielenie się wiedzą i współpracę na temat przyszłości komercyjnych działań kosmicznych w ramach Północnego Trójkąta w Ameryka środkowa i nie tylko.”

Meksykańska agencja kosmiczna
Umowa ta będzie badać projekty i plany dotyczące przyszłych działań kosmicznych w Meksykw tym satelity, ładunki księżycowe i wysiłki na rzecz zaangażowania młodzieży przy jednoczesnym budowaniu wiedzy technicznej i poszerzaniu bazy ekonomicznej Meksyk. Podobnie jak w przypadku innych MOU, umowa ta umożliwi również meksykańskiej agencji kosmicznej udział w rozwoju Starlab i wniesienie wkładu do elementów GWCSP.

„Podpisanie niniejszego Memorandum of Understanding z Voyager Space ma zasadnicze znaczenie dla dalszej integracji Meksyk do międzynarodowej społeczności kosmicznej i promowania efektywnego rozwoju działalności kosmicznej w naszym kraju. Salvador Landeros AyalaDyrektor Generalny Meksykańskiej Agencji Kosmicznej. „Łącząc siły, będziemy w stanie w czasie realizować nasze wspólne cele i zmieniać na lepsze kurs naszej przyszłości w kosmosie”.

Gwatemalskie Stowarzyszenie Nauki i Inżynierii Kosmicznej (AGICE)
Niniejszy protokół ustaleń ma na celu wspieranie działań kosmicznych w Gwatemala Ze szczególnym uwzględnieniem programów edukacyjnych. Oprócz współpracy w zapewnianiu krótkoterminowego wsparcia dla celów i programów stowarzyszenia, AGICE będzie mieć również możliwość uczestniczenia w Starlab i GWCSP.

„Istnieje rosnące zapotrzebowanie i zainteresowanie kosmosem ze strony społeczeństwa gwatemalskiego i jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować budowanie tego rozmachu z Voyagerem” – powiedział. Katarzyna Herrera Jordania, prezes AGICE. „Voyager i Nanoracks robią furorę dzięki rozwojowi Starlab, jednocześnie napędzając przyszłość przestrzeni komercyjnej. Cieszymy się z możliwości współpracy z nimi i poszerzenia naszego zasięgu w branży kosmicznej”.

READ  Turystyka kosmiczna jest tutaj: zarezerwuj lot do ostatniej granicy

orbitalne technologie kosmiczne
Niniejsza umowa z Kostaryka Pierwszy startup w branży kosmicznej i będzie wspierać rozwój dodatkowych możliwości i technologii w rozwijającym się sektorze kosmicznym w Kostaryka, pomagając uruchomić nowe inicjatywy kosmiczne i ewentualne usługi stacji naziemnych w regionie. Porozumienie zezwala również na udział w Starlab i GWCSP.

„To dla nas ekscytujący krok, aby podpisać tę umowę z Voyagerem i iść naprzód w dalszym rozwoju sektora lotniczego w Kostaryka A Ameryka środkowa,” Powiedział Valeria DietlDyrektor generalny Orbital Space Technologies. „Mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie ogromne korzyści dla naszego regionu, nie tylko po to, aby stać się silną siłą w branży, ale także wesprzeć kluczowe inicjatywy, takie jak dostęp do eksperymentów mikrograwitacyjnych w Ameryka Łacińska. „

O Nanorackach
Nanoracki, zasilane przez Przestrzeń podróżnikajest wiodącym światowym dostawcą komercyjnych usług kosmicznych. Nanoracks jest właścicielem i operatorem specjalnych instrumentów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przeprowadził ponad 1300 eksperymentów badawczych, rozmieścił ponad 300 małych satelitów i zainstalował śluzę Bishop Airlock. Dziś Nanoracks wykorzystuje ponad dziesięcioletnie doświadczenie do opracowywania nowych systemów powierzchni komercyjnych w bezpośredniej odpowiedzi na potrzeby klientów. Te systemy kosmiczne obejmują przekształcanie górnych stopni komercyjnego pojazdu nośnego w funkcjonalne platformy drugorzędne, budowę nowych stacji kosmicznych nadających się do zamieszkania, dostarczanie systemów ładunkowych i śluz powietrznych dla załogi i infrastruktury usługowej i wiele innych.

Podążać Umieść tweeta Na Twitterze, aby dowiedzieć się więcej lub odwiedzić https://nanoracks.com.

O kosmosie Voyagera
Voyager Space to firma zajmująca się technologiami kosmicznymi z prawie 20-letnim doświadczeniem w lotach kosmicznych. Długoterminową misją Voyagera jest stworzenie pionowo zintegrowanej firmy NewSpace zdolnej do realizacji każdej misji kosmicznej, jaką ludzie mogą sobie wyobrazić. Pierwszy w branży model korporacyjny został zaprojektowany w unikalny sposób, aby wspierać potrzeby rozwojowe firm zajmujących się przestrzenią komercyjną poprzez zastąpienie tradycyjnych modeli kapitału prywatnego podejściem długoterminowym, które zapewnia trwały kapitał.

READ  Przegląd inteligentnego teleskopu stacji obserwacyjnej Vanois Vespera

Ostrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość
Niniejsza informacja prasowa zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości”. Wszystkie stwierdzenia, inne niż stwierdzenia faktów historycznych, w tym te odnoszące się do misji Voyager Space, Inc. („Spółka”) i strategia rozwoju są „stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość”. Chociaż zarząd Spółki uważa, że ​​takie stwierdzenia dotyczące przyszłości są uzasadnione, nie może zagwarantować, że takie oczekiwania są lub będą prawidłowe. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z wieloma ryzykami i niepewnościami, które mogą spowodować, że przyszłe wyniki Spółki będą się znacznie różnić od oczekiwanych. Potencjalne ryzyka i niepewności obejmują m.in. ogólne warunki ekonomiczne i warunki wpływające na branże, w których działa Spółka; Niepewność co do wymagań prawnych i zatwierdzeń; Oraz możliwość uzyskania niezbędnego finansowania na akceptowalnych warunkach lub w ogóle. Czytelnicy nie powinni nadmiernie polegać na stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, ponieważ dotyczą one znanych i nieznanych niepewności oraz innych czynników, które w niektórych przypadkach są poza kontrolą Spółki, które mogą i mogą mieć istotny wpływ na rzeczywiste wyniki, poziomy działalności , wydajność lub osiągnięcia. Wszelkie stwierdzenia dotyczące przyszłości odzwierciedlają obecne poglądy Spółki dotyczące przyszłych wydarzeń i podlegają tym i innym rodzajom ryzyka, niepewności i założeniom dotyczącym jej działalności, wyników działalności, strategii wzrostu i płynności. Spółka nie zobowiązuje się do publicznego aktualizowania lub korygowania tych stwierdzeń dotyczących przyszłości z jakiegokolwiek powodu ani do aktualizowania powodów, dla których rzeczywiste wyniki mogą znacząco różnić się od przewidywanych w tych stwierdzeniach dotyczących przyszłości, nawet jeśli w przyszłości pojawią się nowe informacje.

ŹRÓDŁO Voyager Space

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top