Czego można się spodziewać po gwiazdach z nowo odkrytym maksimum powierzchni i dlaczego unikanie LTIR było ważne

Jak powiedział trener Pete DeBoer, Dallas Stars celowo zachowali „bardzo ostrożność” w stosunku do bramkarza All-Star Jake’a Oettingera, gdy wracał po kontuzji biodra. Powrót Oettingera jest nieuchronny – niezależnie od tego, czy nastąpi to w najbliższy piątek i sobotę, czy wkrótce potem.

Kiedy tak się stanie, huśtawka Matta Murraya pomiędzy AHL i NHL dobiegnie końca. Murray oficjalnie dołączy do Texas Stars, pozostawiając po sobie jeden niezapomniany hit i mnóstwo miejsca na czapkę.

Na początku listopada napisaliśmy, że logistycznie nie było możliwe, aby którykolwiek z dwóch potencjalnych kandydatów na gwiazdę, Logan Stankoven i Maverick Burke, brał pod uwagę grę w Dallas. Teraz, w połowie stycznia, element logistyczny ewoluował.

Według Cap Friendly, Stars dysponują kwotą około 824 000 dolarów, co wystarczy, aby pomieścić Stankovena i jego cenę kapitalizacji wynoszącą 814 167 dolarów. Wkrótce, gdy z każdym dniem będą coraz więcej miejsca na cap, Stars będą mieli dość, aby zmieścić również 894 167 dolarów Bourque'a. Kiedy ludzie zastanawiają się, dlaczego zespół angażował się w drobne, codzienne transakcje, których dokonywali w ostatnich tygodniach, takie jak wysyłanie Murraya na dni wolne, liczby te powinny pomóc wyjaśnić dlaczego. Kiedy zespół ma ograniczone możliwości jak gwiazdy, liczy się każdy szczegół.

Chociaż perspektywy napastników rozjaśniały AHL przez cały sezon, gwiazdy nie poczyniły takich wysiłków, aby zgromadzić przestrzeń w kadrze w celu zrobienia miejsca dla Stankovena czy Burke'a; To po prostu standardowa procedura operacyjna w trakcie sezonu, zwłaszcza w miesiącach poprzedzających termin sprzedaży. Jeśli spodziewałeś się wymiany Murraya na Stankovena, najprawdopodobniej będziesz rozczarowany.

Zresztą i tak nie miałoby sensu, żeby Gwiazdy teraz coś fałszowały. Zajmują drugie miejsce w NHL pod względem liczby bramek zdobytych na mecz, a ich skład jest bardzo dobry. Czołówka zawodników, w której skład wchodzą Jason Robertson, Roeb Hintz i Joe Pavelski, jest zawsze niebezpieczna i to oni są trzema najlepszymi strzelcami Gwiazd w tym sezonie, chociaż przez większą część roku nie osiągali zwykłego poziomu. Wers Matta Duchene’a nie wymaga dalszych wyjaśnień, a w czwartym wersecie wydaje się, że coś się dzieje z Radkiem Faksą, Samem Steelem i Craigiem Smithem.

The Stars muszą wyciągnąć więcej z trzeciej linii, w skład której wchodzą Jimmy Benn, Wyatt Johnston i Evgeniy Dadonov, ale kiedy pozostałe trzy linie będą układać się tak, jak obecnie, Stars, możesz uzbroić się w cierpliwość. Żadnemu z tych zawodników nie grozi utrata miejsca w czołowej 12-tce.

READ  Martwy wieloryb na dnie oceanu jest teraz kwitnącym domem życia: ScienceAlert

Co więc robią gwiazdy z nowo odkrytą przestrzenią czapek? Po pierwsze, każdego dnia będą nadal gromadzić więcej maksymalnej przestrzeni. Po drugie, gdy Miro Heiskanen co tydzień pauzuje z powodu kontuzji dolnej części ciała, Gwiazdy muszą mierzyć się z problemem na obronie z sześcioma zdrowymi obrońcami. Kiedy Murray grał razem z Oettingerem, Gwiazdy nie miały wystarczająco dużo miejsca do pracy i żyły niebezpiecznie na niebieskiej linii. Kolejna kontuzja znacznie pogorszyłaby sytuację pod względem logistycznym.

Teraz Gwiazdy mogą powołać weterana zapolowego, praworęcznego Alexa Petrovica lub leworęcznego Derricka Beaulieu, jeśli zajdzie taka potrzeba ze względu na kontuzję. Obaj gracze mają limit w wysokości 775 000 dolarów, więc w Gwiazdach jest miejsce dla każdego z nich.

I wreszcie cała ta sytuacja, przez którą „Gwiazdy” przeszły z Oettingerem i którą przeżyją z Heiskanenem, to dobra lekcja zrozumienia długoterminowych kontuzji rezerwowych i tego, dlaczego drużyny zwracają się do niego tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Na przykład Oettinger opuścił już 10 meczów i 24 dni, więc technicznie rzecz biorąc, gwiazdy mogły w momencie kontuzji umieścić go na LTIR, zabierając 4 miliony dolarów w ramach rezerwy i dzwoniąc do Murraya, który najwyraźniej nadawał się na otwarcie. – Wyższa przestrzeń sufitowa. W chwili, gdy to zrobili, Gwiazdy przestałyby gromadzić miejsce w kapitalizacji, a teraz, gdy mają sprowadzić Oettingera z LTIR, nie dostaną 824 000 dolarów, które zarobili, żyjąc na krawędzi, utrzymując Oettingera w składzie i niosąc trzech strażników, bramka.

Kolejna uwaga: gdyby Stars przeszli do LTIR natychmiast po kontuzji Oettingera, nie byliby w stanie pozyskać Murraya za zero cap przez 12 dni jego kariery. Kazali mu dostać 10 dni wolnego w nagłych przypadkach, a następnie dwa dni wypożyczenia w celu uzupełnienia składu, 1 i 9 stycznia. Te 12 dni, w których bramkarzowi nie padł żaden gol, może zadecydować o dodaniu gola. zawodnik w dalszej części sezonu.

Na przykład, jeśli Heiskanen doznał kontuzji mniej więcej w czasie, gdy kontuzjowany był Oettinger, a następnie obrońca Stars upadł, a dostępnych było tylko pięciu obrońców, mogli zdecydować się na wystawienie Oettingera na LTIR, a następnie powołanie Murraya I Obrońca wart 4 miliony dolarów. Na szczęście dla gwiazd nigdy nie musiały tego badać.

READ  Naukowcy odkrywają nową warstwę w wewnętrznym jądrze Ziemi

Z tego też powodu, mimo że Heiskanen prawdopodobnie opuści 10 meczów i 24 dni lub więcej, Gwiazdy umieszczają go w składzie, zamiast umieszczać go w LTIR. Jeśli zespół nie zamierza zrobić czegoś aktywnego w dłuższej perspektywie w związku z otwartą przestrzenią na czapki, zawodnik wróci na trasę, ale nie dotychczas W przyszłości nie ma sensu zagłębiać się w LTIR i zaprzestać gromadzenia dziennej limitu.

Oto podsumowanie tygodnia gwiazdy:

6 stycznia: Gwiazdy przegrywają z Nashville Predators 4:3.
8 stycznia: Gwiazdy pokonały Minnesota Wild 4:0.
10 stycznia: Gwiazdy pokonały Wild 7-2.

Gra punktowana

Ponieważ w tym tygodniu Gwiazdy pokonały swoich przeciwników 15-5, przyjrzyjmy się czterem rozegraniom, w których padła bramka i dwóm bezbramkowym.

Dzieło Seguina, nagroda Hintza

Gwiazdy zorganizowały specjalną klinikę drużyn w swojej sezonowej serii przeciwko Wild. Tak zaczęło się strzelanie w drugim meczu sezonu pomiędzy obiema drużynami, a Seguin wykonał ciężką pracę, wykonując rzut karny i po fenomenalnym podaniu do Hintza przed siatką.

Seguin przeciska się przez jednego

To było dziwne. Wild dał Seguinowi dużo miejsca, a ten wykorzystał go jednym strzałem na Marca-André Fleury'ego. Przyszły zawodnik Hall of Fame spisał się w tej grze solidnie, ale ten strzał trafił prosto w niego i zdobył gwiazdorski wynik.

Gra nie została natychmiast przerwana, ale Seguin i gwiazdy wiedzieli, że piłka przekroczyła linię bramkową i biorąc pod uwagę reakcję Fleury'ego w tamtym momencie, on też o tym wiedział. Mecz został później przerwany na drugim miejscu ze względu na bramkę przyznaną Seguinowi.

Lundqvist I

The Wild byli ospali przez pierwsze 40 minut środowego meczu, ale w trzeciej kwarcie byli aktywni i wcześnie wyszli na boisko. Robertson odpowiedział golem i dał Stars prowadzenie 4:1, a Lundqvist dodał gola niecałe 90 sekund później własnym strzałem.

Faksa wykonał dobrą robotę i zdobył dla Lundkvista pierwszego gola w sezonie.

Wino Seguin

Seguin strzelił co najmniej jednego gola w czterech meczach z rzędu. W ostatnich sezonach Seguin pokazał, że potrafi strzelać grube gole, ale jego ostatnim celem była piękna, szybka piękność w stylu vintage.

READ  Rwanda Space Agency (RSA) współpracuje z ATLAS Space Operations w zakresie naziemnej infrastruktury satelitarnej - SatNews

Kilka minut wcześniej The Wild strzelił gola w grze w przewadze i chociaż prowadzenie 5-2 w ostatnich pięciu minutach było bardzo pewne, golem Seguina padł sztylet. Seguin po cichu remisuje z Pavelskim i zajmuje drugie miejsce w drużynie pod względem liczby bramek w tym sezonie z 16 golami, tylko o jednego za Hintzem na pozycji lidera zespołu.

Gra bez rejestracji

Jedna stal fluorescencyjna

Prawdopodobnie była to interwencja tygodnia, jeśli chodzi o interwencje obu drużyn w meczach All-Star, Fleury okradł swojego byłego kolegę z drużyny, Steele, chorą rękawiczką.

Czwarta linia była głośna w tym meczu i w następnym, a Steele strzelił siódmego gola dla Gwiazd pod koniec trzeciej tercji.

Idź ponownie do Hintza (prawie)

Po tym, jak Seguin strzelił Hintzowi krótką bramkę pokazaną powyżej, duet był bliski kontaktu na kolejny krótki okres w dalszej części meczu, tym razem w pośpiechu. Fleury skończył w samą porę.

Najważniejszy moment: zamknięcie Matta Murraya

Gwiazdorzy Netminders mieli w tym tygodniu dwa bardzo różne starty od Wild w swoich dwóch meczach. Podczas gdy Scott Wedgwood prawie spał w pierwszej połowie meczu w środę, Murray był spryskiwany wcześnie i często w Minnesocie w poniedziałek. Ta sekwencja z drugiej minuty meczu dobrze wskazywała, że ​​Murray został uwięziony w tym meczu:

Mimo że Gwiazdy grały niebezpiecznie, pięć na czterech i pięć na trzech, Murray był niewzruszony i przez cały wieczór stanął na wysokości zadania. Doprowadziło to do 23 przegranych meczów, co było jego pierwszym w karierze w NHL. Wpadka Murraya w tym meczu dała Wedgewoodowi bardzo potrzebną przerwę po tym, jak Wedgewood rozegrał 11 meczów z rzędu. Murray pomógł Gwiazdom zdobyć dwa punkty nad rywalem z dywizji na wyjeździe. Niewiele można wymagać od bramkarza nr 3.

Highlights: Trzeci okres w Nashville

Na trzecią kwartę Stars zremisowali 2:2 z Predators i strzelili potężnego gola w ostatniej minucie drugiej połowy. Tego typu cele w tamtym czasie zwykle dobrze wróżą kontynuacji dynamiki.

Zamiast tego Filip Forsberg strzelił dwa gole w ciągu pięciu minut, dając Predators prowadzenie 4-2 i pozostawiając Nashville Stars bez punktu.

(Zdjęcie: Scott Wedgwood: Patrick Smith/Getty Images)