Przywrócono komunikację ze statkiem kosmicznym NASA lecącym na orbitę księżycową

Rebecca Rogers, inżynier systemów, po lewej, wykonuje pomiary wymiarów sondy CAPSTONE w kwietniu 2022 roku w Tyvak Nano-Satellite Systems, Inc. , w Irvine w Kalifornii, NASA ogłosiła we wtorek, 5 lipca, że ​​straciła kontakt z wartym 32,7 miliona dolarów statkiem kosmicznym zmierzającym na Księżyc, aby przetestować niezrównoważoną orbitę księżycową, ale inżynierowie agencji mają nadzieję, że uda im się rozwiązać problem. Źródło: Dominic Hart/NASA za pośrednictwem Associated Press

NASA poinformowała w środę, że przywrócono kontakt ze statkiem kosmicznym o wartości 32,7 miliona dolarów, który wyruszył na Księżyc, aby przetestować niezrównoważoną orbitę księżycową.

Komunikacja została utracona po kolejnym udanym i częściowym połączeniu w poniedziałek, po tym, jak statek kosmiczny opuścił orbitę Ziemi w drodze na Księżyc, agencja kosmiczna Powiedział.

Sonda spędziła prawie tydzień na orbicie globu po wystrzeleniu z Nowej Zelandii 28 czerwca.

55-funtowy satelita jest wielkości kuchenki mikrofalowej i będzie pierwszym statkiem kosmicznym, który doświadczy tej eliptycznej orbity, na której NASA chce umieścić swoją bramę. Portal posłuży jako punkt wyjścia dla astronautów przed zejściem do Powierzchnia księżyca.

Orbita równoważy grawitację Ziemi i Księżyca, a zatem wymaga niewielkiej manewrowości, a tym samym paliwa i pozwala satelity – lub stacja KosmicznaPozostać w stałym kontakcie z Ziemią.


NASA: Utracono komunikację ze statkiem kosmicznym w drodze, aby przetestować orbitę księżyca


© 2022 Stowarzyszenie Prasowe. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

cytat: Przywracanie kontaktu ze statkiem kosmicznym NASA zmierzającym na orbitę księżycową (2022, 6 lipca) Pobrano 6 lipca 2022 z https://phys.org/news/2022-07-contact-nasa-spacecraft-lunar-orbit.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Naukowiec z NASA wyjaśnia, dlaczego Wenus jest złym bliźniakiem Ziemi (wideo)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top