USA proszą w szczególności Ukrainę, by pokazała Rosji, że jest otwarta na rozmowy – The Washington Post

USA proszą w szczególności Ukrainę, by pokazała Rosji, że jest otwarta na rozmowy – The Washington Post

WASZYNGTON (Reuters) – Administracja Bidena szczególnie zachęca przywódców Ukrainy do wyrażenia otwartości na negocjacje z Rosją i zaprzestania publicznej odmowy zaangażowania się w rozmowy pokojowe, chyba że prezydent Władimir Putin zostanie odsunięty od władzy, podał w sobotę The Washington Post.

Gazeta zacytowała anonimowe osoby zaznajomione z dyskusją, mówiące, że prośba amerykańskich urzędników nie miała na celu doprowadzenia Ukrainy do stołu negocjacyjnego, ale raczej wyrachowaną próbę zapewnienia, by Kijów utrzymał poparcie innych krajów stojących w obliczu wyborców, którzy obawiają się podsycania wojny o wiele. Następne lata.

Powiedziała, że ​​dyskusje wyjaśniły złożoność stanowiska administracji Bidena w sprawie Ukrainy, a amerykańscy urzędnicy publicznie zobowiązali się do wspierania Kijowa ogromnymi kwotami pomocy „tak długo, jak to możliwe”, mając jednocześnie nadzieję na rozwiązanie ośmiomiesięcznego konfliktu, który trwał wywarło ogromne straty w gospodarce światowej i wzbudziło obawy przed wybuchem wirusa wojny nuklearnej.

Gazeta podała, że ​​amerykańscy urzędnicy podzielili się oceną swoich ukraińskich odpowiedników, że Putin nie traktuje obecnie poważnie negocjacji, ale przyznali, że zakaz rozmów z nim przez ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wzbudził obawy w częściach Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej, gdzie wybuchła wojna na zewnątrz. Wpływ na koszty żywności i paliwa jest bardziej dotkliwy.

„Zmęczenie na Ukrainie jest prawdziwym problemem dla niektórych naszych partnerów” – zacytowano w gazecie anonimowego urzędnika USA.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu nie otrzymała natychmiastowego komentarza na pytanie, czy raport jest dokładny, podczas gdy rzecznik Departamentu Stanu odpowiedział:

„Mówiliśmy to już wcześniej i powtórzymy: Czyny mówią głośniej niż słowa.

„Kreml kontynuuje eskalację tej wojny. Kreml zademonstrował swoją niechęć do poważnego zaangażowania się w negocjacje jeszcze przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę na pełną skalę”.

Rzecznik odniósł się również do piątkowych wypowiedzi Zełenskiego, w których powiedział: „Jesteśmy gotowi na pokój, na pokój sprawiedliwy i sprawiedliwy, i wielokrotnie wyrażaliśmy jego formułę”.

READ  „Należy wprowadzić duże zmiany”: właściciel firmy z Autonomii Palestyńskiej jest sfrustrowany trzecim włamaniem w ciągu sześciu miesięcy

W swoim wieczornym wystąpieniu do narodu ukraińskiego w piątek Zełenski dodał: „Świat zna nasze stanowisko. To jest szacunek dla Karty Narodów Zjednoczonych, szacunek dla naszej integralności terytorialnej i szacunek dla naszego narodu”.

Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział podczas wizyty w Kijowie w piątek, że poparcie Waszyngtonu dla Ukrainy pozostanie „niewzruszone i niezachwiane” po wyborach do Kongresu w przyszły wtorek.

Raporty Davida Brunstroma. Montaż przez Daniela Wallisa i Christiana Schmolingera

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *